آندوسکوپی

آندوسکوپی

آندوسکوپی در تهران محدوده میدان منیریه، راه‌آهن منطقه 11

آندوسکوپی

آندوسکوپی چیست؟  آندوسکوپی دستگاهی است که پزشکان به کمک آن می توانند داخل بخش های مختلف بدن مانند: مری و معده را تحت بررسی قرار دهند و آنها را ببینند. در ادامه با مجله پزشکی بیمارستان پارسا همره باشید.

آندوسکوپی در واقع از دو کلمه endo و scope تشکیل شده است که به معنای دیدن درون می باشد.

آندوسکوپی دارای دو نوع دستگاه مختلف است که عبارتند از: دستگاه قابل انعطاف و دستگاه ریجید. دستگاه قابل انعطاف از یک لوله انعطاف پذیر ساخته  شده است  و در سر آن یک عدسی قرار دارد. تصاویر داخل بدن نیز به واسطه این عدسی به دست می آیند.

دستگاه ریجید از لوله کوتاه تری ساخته می شود که قابل انعطاف نیست.

در زمان های گذشته اندوسکوپی عملی ناخوشایند بود که بیمار در حین انجام آن بسیار اذیت میشد و به عنوان یک روش درمانی ناخوشایند شناخته می شد.

اما خوشبختانه امروزه آندوسکوپی  در بسیاری از بیمارستان ها نظیر: بیمارستان تخصصی پارسا در تهران تحت بی حسی و یا بیهوشی کامل انجام می شد و بیمار در حین انجام اندوسکوپی هیچ چیزی را متوجه نمی شود و هیچ سختی را نباید تحمل کند.

آندوسکوپی در بیمارستان پارسا

در بیمارستان پارسا آندوسکوپی با بهره گرفتن از جدیدترین تکنولوژی ها و پیشرفته ترین تجهیزات انجام می شود و علاوه بر آندوسکوپی، امور مربوط به کولونوسکوپی کامل تحت بیهوشی و بی حسی نیز در این بیمارستان برای بیماران قابل انجام است.

در رابطه با کولونوسکوپی لازم به ذکر است که این روش شباهت زیادی به اندوسکوپی دارد اما با این تفاوت که برای انجام آن دستگاه را به جای اینکه از دهان وارد بدن کنند، از معقد وارد بدن می کنند و معمولا از این روش برای مشاهده وضعیت روده استفاده می شود.

مزایا

چنانچه برای انجام آندوسکوپی در بیمارستان تخصصی پارسا اقدام کنید، می توانید از مزیت هایی بهره مند شوید که این مزایا از قبیل زیر هستند:

  • بهره مند شدن از جدیدترین روش های اندوسکوپی
  • امکان انجام دادن اندوسکوپی و کولونوسکوپی تحت بیهوشی و بی حسی
  • بهره بردن از تخصص بهترین پزشکان در این زمینه
  • پرداخت هزینه مناسب
  • امکان استفاده از بیمه درمانی
  • امکان دریافت نوبت به صورت اینترنتی و غیر حضوری
  • و…

برآورد هزینه

برای انجام آندوسکوپی در بیمارستان پارسا امکان تعیین هزینه مورد نیاز وجود ندارد. زیرا شرایط افراد با هم متفاوت است و علت نیاز به آندوسکوپی در آنها با هم فرق می کند. از این رو نمی توان هزینه مورد نیاز برای انجام این کار را تعیین کرد تا زمانی که فرد به بیمارستان مراجعه کند و تحت بررسی های پزشک قرار بگیرد تا هزینه لازم برای او تعیین شود.

بیمه درمانی و نوع آن

بیماران تحت پوشش بیمه های مختلفی هستند. برخی دارای بیمه تکمیلی می باشند و برخی دیگر بیمه خدمات درمانی معمولی دارند. همچنین عده زیادی نیز در کل فاقد بیمه درمانی هستند. با این وجود کسانی که بیمه تکمیلی داشته باشند هزینه کمتری باید بپردازند و کسانی که بیمه ندارند باید تمامی هزینه را به شکل آزاد پرداخت کنند.

علت نیاز

همان طور که در بخش های فوق اشاره شد، علت نیاز به آندوسکوپی در افراد مختلف با هم فرق دارد. دلیلی که بر اساس نیاز به اندوسکوپی وجود داشته باشد، میتوان در هزینه آن موثر باشد.

انواع روش آندوسکوپی

روش آندوسکوپی را در بخش فوق شرح دادیم. در صورتی که برای انجام این کار از روش قابل انعطاف استفاده شود، در مقایسه با ریجید باید هزینه بیشتری پرداخت کرد.

استفاده از بی حسی و بیهوشی

اگر برای آندوسکوپی از بیهوشی کامل برای بیمار بهره برده شود، باید هزینه بیشتری را در مقایسه با روش بی حسی موضعی پرداخت کرد که به همین دلیل این مساله نیز در هزینه آندوسکوپی در بیمارستان تخصصی پارسا موثر است.

بخش پایانی

آندوسکوپی در بیمارستان پارسا را برای شما عزیزان تحت بررسی قرار دادیم. با وجود توضیحات مطرح شده چنانچه قصد دارید که در این بیمارستان برای آندوسکوپی و یا کولونوسکوپی اقدام کنید، از طریق سایت می توانید نوبت دریافت نمایید.

در غیر اینی صورت نیز می توانید از طریق شماره تماس های بیمارستان پارسا با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا