دانستنی هاسونوگرافی

آیا سونوگرافی عفونت را نشان می دهد؟

آیا سونوگرافی عفونت را نشان می دهد؟ سونوگرافی برای تشخیص عفونت در بیمارستان پارسا چگونه است؟ با سونوگرافی عفونت  موجود در کدام اعضای بدن را می توان تشخیص داد؟

سونوگرافی یکی از انواع روش های عکسبرداری است که برای تشخیص برخی از بیماری های موجود در بدن انسان و برخی از اندام های خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

در این روش دستگاه سونوگرافی که به مانیتور متصل است، با استفاده از ژل مخصوصی با بدن انسان در بخش های مورد نظر تماس پیدا می کند و به این شکل تصاویری از داخل بدن را بر روی مانیتور نمایش می دهد؛

تصاویر به دست آمده به پزشک کمک می کند که بیماری موجود در بدن را تشخیص دهد.

آیا سونوگرافی عفونت را نشان می دهد؟

یکی از مهم ترین علل استفاده از سونوگرافی این است که پزشک با به کار بردن این روش تصویر برداری بتواند به عفونت موجود در بدن انسان پی ببرد.

با سونوگرافی ضایعات و عفونت های موجود در بدن به شکل مشخصی نشان داده می شوند.

 

آیا سونوگرافی عفونت را نشان میدهد

عفونت در کدام اعضای بدن با سونوگرافی مشخص می شود؟

در میان اعضای مختلف بدن، گروهی از اندام ها که به کمک سونوگرافی می توان عفونت موجود در آنها را تشخیص داد، از قبیل زیر شناخته می شوند:

 • کلیه
 • رحم
 • تخمدان
 • مثانه
 • لگن

اقدامات قبل از سونوگرافی برای تشخیص عفونت

چنانچه پزشک برای شما عزیزان سونوگرفی را تجویز کرده باشد تا به کمک این روش وجود عفونت در بدن شما را مشخص کند، باید پیش از اینکه برای سونوگرافی به مطب و یا بیمارستان مراجعه کنید، در حدود یک لیتر آب بنوشید که این کار باید به مدت نیم ساعت از قبل سونوگرافی انجام شود.

لازم به ذکر است که معمولا نوشیدن آب برای سونوگرافی مجاری ادراری، کلیه و مثانه مورد نیاز است و برای بخش های دیگر ممکن است که لزومی به انجام این کار نباشد.

اما برای سونوگرافی تخمدان و رحم ممکن است که بر اساس صلاح دید پزشک نیاز باشد تا در دوره خاصی از عادت ماهیانه قرار گرفته باشید.

در صورتی که این موارد از سوی پزشک به شما اطلاع داده شده باشد، باید آنها را رعایت کنید تا تشخیص سونوگرافی برای شما دقیق باشد و نتیجه به درستی اعلام شود.

سونوگرافی عفونت در بیمارستان تخصصی پارسا

در بیمارستان پارسا که یکی از قدیمی ترین بیمارستان های تخصصی در شهر است، میتوانید برای سونوگرافی اقدام کنید و سونوگرافی عفونت انجام دهید.

سونوگرافی عفونت در بیمارستان پارسا زیر نظر بهترین متخصصین انجام می شود و نتیجه دقیقی از آن حاصل می گردد.

بیمارستان تخصصی پارسا به صورت شبانه روزی و یا در ایام تعطیل این روش درمانی را برای هموطنان عزیز ما به کار می برد.

از طرف دیگر در این بیمارستان میتوانید از خدمات درمانی دیگری در کنار سونوگرافی بهره ببرید و نتیجه خوبی دریافت کنید.

انواع سونوگرافی در بیمارستان پارسا

علاوه بر سونوگرافی هایی که در خصوص تشخیص عفونت در بیمارستان پارسا انجام می شود، این روش را در خصوص بیماری های دیگری نیز انجام می دهند که از این جهت انواع سونوگرافی در بیمارستان پارسا به شرح زیر در نظر گرفته می شود:

سونوگرافی بارداری

سونوگرافی برای تشخیص وضعیت جنین در شکم مادر و کسب اطلاع از سلامتی او و یا تعیین جنسیت جنین نیز به کار برده می شود که هر یک از انواع آن باید در دوره مشخصی از زمان بارداری مادر انجام شود تا امکان تشخیص سلامتی جنین و یا جنسیت او وجود داشته باشد.

سونوگرافی برای تشخیص غده و کیست

در تمامی اعضای بدن ممکن است که غده ها و یا کیست های خوش خیم و یا بد خیم به وجود آیند که برای ایجاد انها علت های متفاوتی وجود خواهد داشت. در چنین شرایطی با انجام سونوگرافی در خصوص تشخیص غده و کیست می توان به وجود آنها در عضو مورد نظر پی برد.

در صورتی که غده و کیست از نوع خوش خیم تشخیص داده شوند، با دارو قابل درمان هستند اما چنانچه وضعیت آنها از سوی پزشک سونوگرافی بدخیم تشخیص داده شود، ممکن است که به جراحی نیاز باشد.

تشخیص سرطان

سونوگرافی برای تشخیص سرطان نیز به کار برده می شود و در بیمارستان پارسا از این روش به منظور تشخیص سرطان در بخش های مختلف بدن نیز میتوانید استفاده کنید.

تومور های سرطانی به همراه ابعاد و اندازه انها در سونوگرافی به خوبی تشخیص داده می شوند و علاوه بر آن غده های چربی که شباهت زیادی به تومورهای سرطانی دارند نیز در این روش قابل تشخیص هستند.

سونوگرافی پستان

سونوگرافی برای پستان و تشخیص برخی از بیماری ها در این بخش نیز به کار برده می شود. کسانی که به سونوگرافی پستان نیاز داشته باشند قادر هستند تا از این روش در بیمارستان پارسا استفاده کنند و از تشخیص خوب پزشکان ما بهره مند گردند.

در سونوگرافی پستان ابتلا به سرطان سینه، کیست های خوش خیم و بدخیم، سندروم پستان پلی کیستیک و … مشخص می شوند.

مزایای سونوگرافی عفونت در بیمارستان پارسا

در صورتی که برای انجام سونوگرافی عفونت به بیمارستان پارسا مراجعه کنید، از مزیت های زیر بهره مند می شوید:

 • امکان استفاده از انواع مختلف بیمه های درمانی
 • پرداخت هزینه مناسب
 • امکان انجام دادن سونوگرافی به صورت شبانه روزی
 • امکان انجام سونوگرافی در ایام تعطیل
 • سهولت در رفت و آمد به مرکز درمانی مورد نظر
 • بهره مند شدن از تشخیص دقیق پزشکان
 • امکان دریافت نوبت به صورت اینترنتی
 • امکان مطلع شدن از جواب عکسبرداری به صورت انلاین و اینترنتی
 • و…

پاسخ سوال آیا سونوگرافی عفونت را نشان می دهد؟

در این مطلب بررسی کردیم که آیا سونوگرافی عفونت را نشان می دهد؟ و یا خیر. با توجه به اینکه عفونت از سوی سونوگرافی تشخیص داده می شود، در صورت نیاز به انجام این کار پزشکان به بیمار انجام دادن سونوگرافی را برای عضو مورد نظر تجویز می کنند.

اما چنانچه پزشک استفاده از این روش را برای بیماری تجویز نکند، نیازی به انجام دادن آن نخواهد بود زیرا فقط در مواقعی پزشک سونوگرافی تشخیص عفونت را توصیه می کند که بر اساس علائم و نشانه های بیمار نتواند به وجود عفونت پی ببرد.

چنانچه عفونت در بیمار به راحتی تشخیص داده شود، نیازی به سونوگرافی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا