سونوگرافی

با سونوگرافی بارداری مشخص میشه؟

با سونوگرافی بارداری مشخص میشه؟ برای تشخیص بارداری با سونوگرافی چه شرایطی باید وجود داشته باشد؟ سونوگرافی بارداری در بیمارستان پارسا چگونه است؟

سونوگرافی یکی از بهترین روش های عسکبرداری از جوارح داخلی بدن است که فاقد هر گونه درد و خونریزی است و به صورت یک روش تهاجمی شناخته نمی شود بلکه یک روش کاملا غیر تهاجمی است.

پزشک با انجام سونوگرافی می تواند به وجود بیماری های مختلفی پی ببرد و به درمان بیمار کمک کند.

سونوگرافی به صورت کلی به شکل سیاه و سفید انجام می شود، اما با پیشرفت تکنولوژی امکان انجام دادن روش های جدیدتری از سونوگرافی نیز به وجود آمده اند که به انها سونوگرافی سه بعدی و چهار بعدی گفته می شود.

با سونوگرافی بارداری مشخص میشه؟

علاوه بر اینکه از سونوگرافی برای تشخیص بیماری های مختلف استفاده می شود، از این روش به منظور تشخیص بارداری نیز بهره برده می شود. در واقع پزشک می تواند با استفاده از این روش به باردار بودن و یا عدم بارداری بانوان پی ببرد.

همچنین لازم به ذکر است که بارداری های خارج از رحم که به عنوان یک مشکل و بیماری ناهنجار شناخته می شوند نیز با این روش قابل تشخیص هستند.

شرایط مورد نیاز برای مشخص شدن بارداری با سونوگرافی

سونوگرافی بارداری باید تحت شرایط خاصی انجام شود تا تشخیص آن صحیح باشد.

در صورتی که بانوان در روزهای ابتدایی بارداری به سر ببرند و یا بخواهند به شکل حتم از بارداری خود مطلع شوند، باید آزمایش خون انجام دهند که در روزهای اول این روش بهترین نتیجه را خواهد داشت از این جهت شرایط سونوگرافی بارداری از قبیل زیر خواهد بود:

زمان سونوگرافی

به عبارت دیگر سونوگرافی در روزهای اول بارداری توصیه نمی شود و بهترین زمان برای استفاده از سونوگرافی بارداری هفته 5 ام الی 6 ام بارداری است زیرا در این زمان تشخیص سونوگرافی بسیار دقیق و مناسب خواهد بود.

پر بودن مثانه و مصرف مایعات

کسانی که میخواهند سونوگرافی بارداری انجام دهند باید پیش از آن مایعات زیادی مصرف کنند و مثانه پری داشته باشند تا تشخیص به خوبی انجام شود. چنانچه از نیم ساعت قبل از سونوگرافی به مصرف مایعات بپردازید، تا زمانی که نوبت برای شما فرا برسد، مثانه شما پر خواهد شد و نیازی نیست که زمان طولانی به این منظور سپری کنید.

با سونوگرافی بارداری مشخص میشه؟

سونوگرافی بارداری در بیمارستان تخصصی پارسا

خوشبختانه در تهران بیمارستان ها و مراکز درمانی زیادی وجود دارند که سونوگرافی را برای متقاضیان انجام می دهند. بیمارستان پارسا یکی از قدیمی ترین و بهترین و مجهزترین بیمارستان های تهران است که انواع سونوگرافی از جمله: سونوگرافی بارداری را برای شما عزیزان انجام می دهد و در صورت تمایل میتوانید برای انجام سونوگرافی به این بیمارستان مراجعه کنید.

شرایط سونوگرافی بارداری در بیمارستان پارسا بسیار ایده آل و مناسب است و نتیجه آن نیز بسیار خوب و دقیق خواهد بود.

انواع سونوگرافی بارداری در بیمارستان پارسا

سونوگرافی تشخیص بارداری در بیمارستان پارسا و سایر مراکز درمانی با دو روش انجام می شود که این دو روش عبارتند از:

سونوگرافی شکمی

سونوگرافی شکمی همان طور که از نام آن پیدا است از طریق شکم انجام می شود و در این روش مبدل سونوگرافی بر روی شکم قرار داده می شود تا از طریق آن امواج به داخل بدن نفوذ کنند و تصاویر مورد نیاز را از داخل رحم و شکم ارسال نمایند تا بارداری و یا عدم بارداری به این شکل مشخص شود.

سونوگرافی واژینال

سونوگرافی واژینال به گونه ای است که در آن مبدل سونوگرافی از طریق واژن امواج صوتی را ارسال و دریافت می کنند و به این منظور مبدل سونوگرافی باید در داخل واژن قرار بگیرد.

سونوگرافی واژینال معمولا در اوایل بارداری به کار برده می شود و تشخیص دقیق تری را به همراه دارد؛ به همین دلیل معمولا از سونوگرافی واژینال زمانی استفاده می شود که

شخص یا در اوایل بارداری قرار داشته باشد و یا با استفاده از سونوگرافی شکمی اطلاعات دقیقی از داخل رحم و وضعیت بارداری به دست نیامده باشد.

هدف از انجام سونوگرافی بارداری چیست؟

بارداری با علائمی همچون قطع شدن عدت ماهیانه در بانوان، حالت تهوع و … همراه است که در بسیاری از مواقع بانوانی که باردار شده اند، قادر به تشخیص بارداری نیستند و ممکن است که این علائم را با ابتلا به مشکلات دیگری اشتباه بگیرند. در چنین شرایطی برای اینکه مشخص شود شخص مورد نظر باردار است و یا بیماری دیگری در او پدید آمده است، باید حتما سونوگرافی بارداری انجام شود.

به عنوان مثال: بارداری خارج از رحم که یک نوع بیماری محسوب می شود، علائمی کاملا مشابه به بارداری دارد اما بر اساس آن هیچ بچه ای متولد نخواهد شد.

همچنین علاوه بر این موارد زمانی که بانوان باردار می شوند با سونوگرافی قصد دارند که از باردار بودن و یا عدم بارداری خود با انجام سونوگرافی اطمینان یابند و مدت زمان کمتری را برای کسب اطمینان از این موضوع سپری کنند.

بسیاری از بانوان نیز به منظور تشخیص وضعیت جنین و سلامتی او به سونوگرافی نیاز دارند و باید سونوگرافی بارداری انجام دهند.

سونوگرافی بارداری چند مرتبه باید انجام شود؟

سونوگرافی بارداری بر اساس شرایط بانوان و تشخیص پزشک ممکن است که دفعات مختلفی در طول بارداری نیاز باشد اما به صورت کلی هر کسی باید حداقل دو الی سه مرتبه سونوگرافی بارداری را در طول دوره حاملگی خود انجام دهد.

مرتبه اول آن برای تشخیص بارداری است، مرتبه دوم برای تعیین جنسیت جنین خواهد بود و مرتبه سوم به منظور اطمینان از سلامتی جنین می شود .

کلام پایانی در مورد با سونوگرافی بارداری مشخص میشه؟

با توجه به مطالب ارائه داده شده در خصوص اینکه آیا با سونوگرافی بارداری مشخص میشه و یا خیر، در نظر داشته باشید که برای تشخیص بارداری باید حتما آن را در هفته 5 ام الی 6 ام انجام دهید و یا  در کل آزمایش خون را جایگزین سونوگرافی کنید.

علاوه بر آن در صورتی که بخواهید پیش از این مدت زمان به بارداری پی ببرید، امکان استفاده از سونوگرافی بارداری واژینال را خواهید داشت که همه این روش ها در بیمارستان تخصصی پارسا انجام می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به بررسی بخش های مختلف وب سایت بپردازید و یا از طریق تلفن های تماس با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا