زنان و زايمان

بهترین بیمارستان برای زایمان

بهترین بیمارستان برای زایمان چه ویژگی هایی دارد؟ بهترین بیمارستان برای زایمان در تهران کدام است؟ مراجعه به بیمارستان برای زایمان چه مزایایی دارد؟ آیا به دنبال بهترین بیمارستان زنان و زایمان تهران هستید؟ با ما تا انتهای این مطلب همراه بمانید.

در تهران بیمارستان های مختلفی وجود دارد که عملیات مربوط به زایمان را انجام می دهند و از بخش زنان و زایمان برخوردار هستند. اما از آنجایی که زایمان پروسه بسیار ترسناک و استرس آوری برای بانوان است، معمولا اغلب خانم ها ترجیح می دهند که برای زایمان و وضع حمل به بهترین مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه کنند تا شرایط مناسب تری داشته باشند و از سختی های زایمان برای انها کاسته گردد.

به همین دلیل در موتور جست و جوی گوگل به میزان زیادی شاهد تحقیق در رابطه با بیمارستان برای زایمان هستیم که از این رو به بررسی این مساله خواهیم پرداخت.

ویژگی های بهترین بیمارستان برای زایمان

بهترین بیمارستان زنان و زایمان تهران باید از ویژگی هایی به شرح زیر برخوردار باشد:

 • بهره بردن از تجهیزات پزشکی پیشرفته و به روز دنیا
 • فراهم آوردن امکان زایمان با بیمه تکمیلی
 • ارائه خدمات درمانی زایمان طبیعی و سزارین
 • ارائه خدمات زایمان به صورت تخصصی و فوق تخصصی
 • برخوردار بودن از پزشکان بسیار با تجربه و پر مهارت
 • برخوردار بودن از بخش زنان مناسب
 • برخوردار بودن از بخش های درمانی متعدد
 • و..

بهترین بیمارستان برای زایمان در تهران

بر اساس ویژگی های بیمارستان  که در بخش فوق به انها اشاره شد، میتوان گفت که بیمارستان تخصصی پارسا یکی از بهترین بیمارستان ها برای زایمان در تهران است که انواع مختلف خدمات درمانی زنان و زایمان را ارائه می دهد.

بیمارستان تخصصی پارسا تمامی موارد ذکر شده در فوق را ارائه می دهد و از تجهیزات مناسبی برخوردار است. این بیمارستان که بیش از 50 سال سابقه دارد در زمان های گذشته زایشگاه بوده است و از قدیمی ترین زایشگاه های تهران محسوب می شود؛ اما رفته رفته به بخش های آن افزوده شده است و شامل خدمات درمانی و پزشکی نیز امروزه در آن به شکل کاملا تخصصی ارائه داده می شوند.

با این وجود میتوان گفت که مسلما خدمات زنان و زایمان این بیمارستان به دلیل سابقه فعالیت بسیار زیاد آن در تهران مناسب هستند و یک گزینه ایده آل برای وضع حمل بانوان باردار به حساب می آید.

بهترین بیمارستان زنان و زایمان تهران یعنی بیمارستان پارسا در خیابان ولیعصر قرار دارد که دسترسی به آن بسیار آسان است.

مزایای مراجعه به بهترین بیمارستان برای زایمان

مسلما تفاوت هایی میان بهترین بیمارستان و یک بیمارستان معمولی وجود دارد که نمی توان از این موضوع غافل شد. در این خصوص باید گفت که مزایای مراجعه به بهترین بیمارستان زنان و زایمان در مقایسه با یک مرکز معمولی، از قبیل زیر هستند:

 • استفاده از تجهیزات پیشرفته
 • بهره بردن از خدمات درمانی توسط کادر درمانی و پرستاران با اخلاق و حرفه ای
 • جلوگیری از ایجاد عوارض زایمان و خطرات آن
 • افزایش آرامش بانوان باردار
 • بهره بردن از امکانات بیشتر و مناسب تر
 • قرار گرفتن تحت کنترل و نظارت پزشکان و ماماهای متخصص
 • امکان استفاده از روش های مختلف زایمان
 • امکان استفاده از بیمه درمانی و تکمیلی
 • و…
بهترین بیمارستان برای زایمان
بهترین بیمارستان برای زایمان

مراحل وضع حمل در بهترین بیمارستان زنان زایمان

برای انکه در بهترین بیمارستان های زنان زایمان وضع حمل کرد، لازم است تا مراحلی به شرح زیر طی شوند:

ویزیت شدن در طول بارداری توسط پزشکان بیمارستان مورد نظر

معمولا برای آنکه بتوان زایمان در بهترین بیمارستان انجام داد، لازم است تا بانوان باردار مرتبا در طول دوره بارداری خود توسط پزشکانی که در بیمارستان مورد نظر فعالیت دارند، ویزیت شوند و تحت بررسی آنها قرار بگیرند. در غیر این صورت در حین زایمان پزشکان بهترین بیمارستان زنان، وضع حمل آنها را به عهده نخواهد گرفت.

تعیین روز زایمان برای سزارین

بانوانی که به صورت سزارین بخواهند وضع حمل کنند باید در تاریخ تعیین شده از سوی پزشک به بیمارستان مراجعه نمایند اما خانم هایی که به شکل طبیعی قصد زایمان داشته باشند، باید در روزی که درد زایمان دارند به بیمارستان مراجعه نمایند تا مراحل زایمان برای آنها انجام شود که البته زایمان در آب نیز به همین صورت انجام می شود.

قرار گرفتن در اتاق لیبر

کسانی که قصد زایمان طبیعی یا زایمان در آب داشته باشند، باید در اتاق لیبر قرار بگیرند تا وضعیت آنها بررسی شود و وضعیت جنین نیز تحت کنترل قرار بگیرد.

انتقال به اتاق زایمان

در این مرحله بانوان باردار به اتاق زایمان انتقال داده می شوند تا عملیات و جراحی زایمان برای انها انجام شود و مادران فارغ گردند.

انتقال به بخش پست پارتوم

در بیمارستان تخصصی پارسا پس از زایمان، مادر و نوزاد را به اتاق پست پارتوم انتقال می دهند تا به مدت دو ساعت در این بخش تحت کنترل قرار بگیرن و به آنها خدمات پرستاری ارائه گردد.

وارد شدن به اتاق ایزوله

این مرحله مختص به مادران و نوزادانی است که به بیماری های عفونی مبتلا باشند و به مراقبت ویژه نیاز داشته باشند.

انتقال نوزاد به بخش نوزادان

در صورتی که شرایط نوزاد ایده آل باشد و مشکلی نداشته باشد، او را به بخش نوزادان انتقال می دهند تا در این بخش مورد بررسی قرار بگیرد و سپس ترخیص شود.

اتاق شیردهی

تا زمانی که مادر و نوزاد به مراقبت های ویژه بیمارستان نیاز داشته باشند، باید در بیمارستان بمانند و در این مدت برای شیردهی به نوزاد، مادر و نوزاد را به اتاق شیردهی منتقل می کنند.

تمامی این بخش ها و امکانات مربوط به بیمارستان پارسا هستند و ممکن است که برخی از بیمارستان ها همه این بخش ها را نداشته باشند. به همین دلیل باید در انتخاب بیمارستان بسیار دقت کنید.

سخن پایانی

بهترین بیمارستان برای زایمان را مورد بررسی قرار دادیم و شرایط آن را شرح دادیم.

برای آرامش بانوان خود و فراغت آنها بهتر است که بیمارستان مناسبی را انتخاب کنید و بهترین شرایط را برای فراغت آنها فراهم نمایید.

زایمان پروسه ای بسیار سخت است و با انتخاب مرکز درمانی نامناسب نباید به فشارهای روحی، جسمی و روانی مادران افزود. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا