ماموگرافی

بهترین مرکز ماموگرافی

بهترین مرکز ماموگرافی در ایران کجاست؟ ماموگرافی چگونه انجام می شود؟ کاربرد ماموگرافی چیست؟ اگر قصد دارید که با بهترین مرکز ماموگرافی در ایران آشنا شوید، اندکی از وقت خود را به مطالعه این مطلب اختصاص دهید.

زمانی که صحبت از ماموگرافی به میان می آید، بسیاری از افراد آن را نمی شناسند و یا این روش را همان سونوگرافی در نظر می گیرند؛ در حالی که ماموگرافی یک روش کاملا مجزا از سونوگرافی است که باید در مراکز درمانی معتبر و زیر نظر متخصصین با تجربه انجام شود.

در حقیقت سونوگرافی و ماموگرافی هر دو از روش های عکسبرداری از بافت های داخلی بدن هستند اما کاربرد و نحوه انجام شدن آنها با هم متفاوت است.

به صورت کلی زمانی پزشک ماموگرافی را به جای سونوگرافی به بیماران تجویز می کند که وضعیت بیماری حاد تر باشد و یا نیاز به بررسی هی دقیق تری از بافت های بدن باشد. به همین دلیل اهمیت ماموگرافی بسیار زیاد است و باید حتما در بهترین مرکز ماموگرافی انجام شود تا از پیشرفته تر شدن بیماری های خطرناک و شروع درمان در مدت کوتاه تر اقدام شود.

ماموگرافی چیست؟

ماموگرافی روشی برای عکسبرداری از بافت های سینه و پستان است که به صورت اختصاصی برای تشخیص بیماری های پستان و یا غدد لنفاوی مورد استفاده قرار می گیرد.

در ماموگرافی با انجام مراحل عکسبرداری تصاویر دقیق و واضحی به دست می آیند که این تصاویر به پزشک کمک می کند تا از بیماری و یا مشکل به وجود آمده برای افراد اطلاعات دقیق و درستی به دست آورند.

کاربرد ماموگرافی چه می باشد؟

ماموگرافی همان طور که اشاره شد برای تشخیص بیماری های پستان و غدد لنفاوی مورد استفاده قرار می گیرد که مهم ترین بیماری ها و مشکلات قابل تشخیص توسط این روش از قبیل زیر هستند:

  • بررسی سرطان پستان
  • بررسی سرطان غدد لنفاوی
  • تشخیص وجود هر گونه کیست در پستان
  • تشخیص وجود غده های خوش خیم و یا بد خیم در پستان
  • تشخیص وجود غده های خوش خیم و یا بد خیم در غدد لنفاوی
  • و…

 

بهترین مرکز ماموگرافی

 

انواع روش های ماموگرافی چیست؟

ماموگرافی با استفاده از روش های مختلفی انجام می شود که انواع آن از قبیل زیر هستند:

ماموگرافی دیجیتالی

در این روش از مبدل های اشعه ایکس استفاده می شود که تصویربرداری در این روش از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و تصاویر با کیفیت دیجیتال به دست می آیند و در مانیتورهای دیجیتالی نمایش داده می شوند. تصاویر به دست آمده در این روش بررسی می شوند و در صورت نیاز در کامپیوتر ذخیره می گردند.

ماموگرافی CAD

ماموگرافی به روش CAD به نحوی است که در آن پزشک میتواند بر روی بافت های متراکم و توده ها و کیست ها زوم کند و با برجسته سازی تصاویر تشخیص دقیق تری را ارائه دهد.

ماموگرافی توموسنتزیس

ماموگرافی توموسنتزیس از پیشرفته ترین روش های ماموگرافی است که به صورت سه بعدی انجام می شود و به آن ماموگرافی DBT نیز می گویند. در این روش وضعیت پستان ها را میتوان از زاویه های مختلف مورد بررسی قرار داد و یک تصویر سه بعدی از بافت سینه به دست آورد.

در مواقعی که بیماری به تشخیص بسیار دقیقی نیاز داشته باشد از این روش ماموگرافی استفاده می شود.

بهترین مرکز ماموگرافی در ایران

به جرات بهترین مرکز ماموگرافی در ایران میتواند بیمارستان تخصصی پارسا باشد که تمامی خدمات درمانی خود را به شکل تخصصی ارائه می دهد و دریافت خدمات درمانی در آن به بهترین شکل ممکن انجام می شود.

بیمارستان پارسا از بهترین و جدیدترین تجهیزات عکسبرداری برای ماموگرافی استفاده می کند.

از طرف دیگر بیمارستان پارسا به عنوان بهترین مرکز ماموگرافی در ایران خدمات درمانی خود را با دریافت بیمه درمانی ارائه میدهد و از انواع مختلف بیمه ها در این بیمارستان میتوان استفاده کرد.

لازم به توضیح است که در بیمارستان تخصصی پارسا از انواع روش های ماموگرافی میتوان استفاده کرد و هر روشی که را پزشک به بیمار تجویز کرده باشد، در این مجموعه قابل انجام است.

اهمیت مراجعه به بهترین مرکز ماموگرافی چیست؟

شاید با خود بگویید که چرا باید برای انجام ماموگرافی حتما به مراکز درمانی مناسب مراجعه کرد. در این زمینه باید اگاه باشید که ماموگرافی برای تشخیص و بررسی بیماری های خاص و پیچیده ای مورد استفاده قرار می گیرد که در بخش فوق به انها اشاره کردیم؛

حال اگر به علت مراجعه به مراکز درمانی نامناسب از تشخیص صحیح پزشکان در این زمینه برخوردار نشوید، در درمان بیماری های خطرناک موجود با مشکل مواجه می شوید و بیماری در بدن پیشروی بیشتری می کند.

به عنوان مثال: سرطان پستان از جمله سرطان هایی است که امکان درمان و ریشه کن کردن آن وجود دارد و اشخاصی که به آن مبتلا هستند، امکان درمان آن را خواهند داشت؛ اما اگر این دسته از عزیزان که به سرطان پستان مبتلا هستند، به موقع از بیماری خود مطلع نشوند، سرطان در بدن انها پیشروی می کند و به بخش های دیگر سرایت می نماید.

در چنین شرایطی درمان سرطان با مشکل مواجه می شود و امکان افزایش خطر مرگ را برای بیمار به وجود می آورد؛

از این جهت مراجعه به بهترین مرکز ماموگرافی اهمیت زیادی دارد تا با تشخیص صحیح و مناسب از وخیم شدن بیماری ها جلوگیری شود و قبل از اینکه کار از کار بگذرد امکان درمان آن وجود داشته باشد.

کلام پایانی در مورد بهترین مرکز ماموگرافی

بهترین مرکز ماموگرافی ارائه دهنده بهترین خدمات درمانی به شما عزیزان در زمینه های مختلف خواهد بود که بیمارستان تخصصی پارسا یکی از این مجموعه ها به حساب می آید و در این مجموعه میتوانید با آرامش کامل از روند درمان بهره ببرید و سلامتی خود را به دست اورید.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر درباره بیمارستان تخصصی پارسا به بخش های مختلف وب سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا