زنان و زايمان

بیمارستان برای nicu تهران

Nicu بیمارستان چیست؟ آیا میدانید چرا نوزادان به nicu منتقل می شوند؟ اگر به دنبال بیمارستان برای nicu تهران هستید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

بیمارستان ها از بخش های متعددی برخوردار هستند که هر بخش آنها برای ارائه روش های درمانی متفاوتی ساخته شده اند و خدمات درمانی گوناگونی در آنها ارائه داده می شود.

به همین دلیل امروزه بیمارستان ها را بر اساس خدمات درمانی که در هر بخش ارائه داده می شود، طبقه بندی می کنند و هر یک از این بخش ها با یک نام مخصوص مشخص میگردد.

Nicu نیز یکی از بخش های بیمارستان هاست که همه مراکز درمانی مربوط به زنان و زایمان متشکل از این بخش هستند و به آن نیاز خواهند داشت.

Nicu بیمارستان چیست؟

Nicu در واقع به بخشی گفته می شود که عملیات مراقبت ویژه از نوزادان در آن انجام می گردد. نوزادانی که به این بخش منتقل شوند به صورت شبانه روزی تحت مراقبت قرار خواهند گرفت و تا زمانی که به شرایط مناسبی برسند و خطر از آنها دور شود باید در این بخش تحت مراقبت بمانند.

چرا نوزادان به nicu منتقل می شوند؟

علت های مختلفی برای انتقال نوزادان به بخش nicu بیمارستان وجود دارد اما اغلب در مواقعی به بستری شدن نوزادان در این بخش نیاز خواهد بود که نوزاد نارس بوده باشد و زودتر از موعد به دنیا امده باشد. در این شرایط نوزاد باید در این بخش تحت مراقبت قرار بگیرد تا با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات پزشکی مخصوص، رشد کند و شرایط خوبی برای زندگی به دست اورد.

علاوه بر آن نوزادانی که وزن کمی داشته باشند نیز اغلب به بستری شدن در این بخش نیاز خواهند داشت.

بیمارستان برای nicu تهران
بیمارستان برای nicu تهران

مدت زمان لازم برای بستری شدن در nicu بیمارستان

معمولا نوزادانی که به بستری شدن در این بخش نیاز پیدا می کنند، از مدت زمان بستری به میزان یکسانی برخوردار نیستند و این موضوع بر حسب وضعیت جسمی آنها تعیین می شود. اما در اکثر مواقع نیاز است تا نوزاد به مدت 13 روز در بیمارستان باقی بماند و تحت مراقبت باشد تا به وزن و شرایط مناسب برسد.

بهترین بیمارستان برای nicu تهران کدام است؟

در تهران مراکز زیادی وجود دارند که خدمات درمانی مربوط بخش nicu بیمارستان را ارائه می دهند اما لازم است تا در این زمینه توجه داشته باشید که بهترین بیمارستان ها و انتخاب انها بسیار پر اهمیت است و باید حتما بهترین مراکز درمانی را در این زمینه انتخاب کنید.

بیمارستان پارسای تهران به جرات یکی از بهترین بیمارستان ها برای nicu در تهران محسوب می شود که شرایط بسیار خوبی دارد و یک مرکز کاملا تخصصی است که خدمات خود را به صورت کاملا تخصصی ارائه می دهد و از بهترین تجهیزات برای این بخش بهره می برد.

اهمیت مراجعه به بهترین بیمارستان برای nicu تهران چیست؟

مراجعه به بهترین بیمارستان برای nicu تهران اهمیت زیادی دارد زیرا این بخش بر روی سلامتی و وضعیت نوزاد شما به میزان زیادی موثر است و اگر کیفیت خدمات درمانی و پرستاری در این بخش مناسب نباشد، احتمال از دنیا رفتن نوزاد و یا بروز مشکلات و بیماری های مختلف برای او وجود خواهد داشت.

به همین دلیل توصیه می کنیم که حتما در انتخاب مرکز درمانی و بیمارستان برای nicu دقت کنید تا سلامتی نوزاد دلبند شما به خطر نیوفتد و در کوتاه ترین زمان ممکن به سلامتی برسد.

شرایط nicu بیمارستان تهران چیست؟

نوزادان برای آنکه در این بخش بستری شوند، ابتدا باید توسط پزشک اورژانس بیمارستان و یا پزشک متخصص ویزیت شوند تا وضعیت انها بررسی شود. سپس اگر پزشک نیاز به بستری شدن در این بخش را برای نوزاد تایید کند، آنگاه باید عملیات بستری را پیگری کرد و با پرداخت هزینه نوزاد را به بخش nicu منتقل نمود.

علاوه بر آن لازم به توضیح است که رفت و آمد در این بخش فقط برای پرسنل درمانی، پرستاران، پزشکان و سایر کادر درمان امکان پذیر است و پدر و مادر نوزاد نیز در شرایط تعیین شده میتوانند با لباس مخصوص به این بخش وارد شوند و از نوزاد دیدن کنند.

مهمترین تجهیزات بیمارستان برای nicu تهران

Nicu به تجهیزات مختلفی نیاز دارد که باید این دستگاه ها و تجهیزات در بخش مورد نظر وجود داشته باشند. مهمترین تجهیزاتی که در این بخش باید در دسترس باشد، از قبیل زیر هستند:

گرمکن نوزاد

همانطور که می دانید دمای بدن نوزادان با بزرگسالان متفاوت است و نوزادان باید در دمای مناسبی قرار بگیرند. به همین دلیل در بیمارستان برای nicu تهران و در بخش nicu باید تختی مجهز به گرمکن وجود داشته باشد تا زمانی که نوزاد در داخل آن قرار داده می شود، از دمای مناسب بهره ببرد.

تخت محافظت شده

تخت محافظت شده در واقع به تختی گفته می شود که نوزاد بر روی آن قرار می گیرد و این تخت متشکل از بخش ها و تجهیزات مختلف است که نوزاد به انها نیاز خواهد داشت و شرایط خوبی را برای او ایجاد می کند.

مانیتورها

مانیتورها نقش بسیار مهمی در nicu بیمارستان دارند زیرا از طریق آنها میتوان علائم حیاتی مختلف نوزاد را بررسی کرد و به ضربان قلب، تنفس و دمای نوزاد پی برد و وضعیت جسمی او را دائما چک کرد.

فتوتراپی

فتوتراپی دستگاهی است که در جهت نور درمانی از آن استفاده می شود و معمولا نوزادانی دارای زردی باشند، برای درمان به این دستگاه نیاز خواهند داشت.

لوله تغذیه

لوله تغذیه دستگاهی است که از طریق آن میتوان مواد غذایی مورد نیاز را به بدن نوزاد نارس انتقال داد زیرا نوزادانی که زود به دنیا امده اند و نارس هستند، توانایی شیر خوردن و تغذیه کردن را ندارند.

Iv

Iv دستگاه کوچکی است که برای انتقال داروها و یا مایعات به صورت قطره ای به بدن نوزاد متصل می شود و معمولا آن را به دست نوزاد متصل می کنند تا از طریق آن بتوان داروها و مایعات را به بدن نوزاد هدایت کرد.

ونتیلاتور

ونتیلاتور دستگاهی است که برای تهیه اکسیژن اضافی در شرایط مورد نیاز به کار برده می شود و مواقعی که نوزاد با کمبود اکسیژن رو به رو باشد، این دستگاه را به او متصل می کنند.

سخن پایانی

بیمارستان برای nicu تهران را حتما با دقت انتخاب کنید و در این زمینه سهل انگاری نداشته باشید که این موضوع ارتباط مستقیم با سلامتی و وضعیت نوزاد شما خواهد داشت. در بیمارستان تخصصی پارسا آماده ارائه خدمات درمانی مورد نیاز مربوط به نوزادان به شما عزیزان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا