ناباروری

بیمه ناباروری

بیمه ناباروری چیست و چگونه میتوان از آن استفاده کرد؟ انواع بیمه ناباروری چیست؟ در بیمارستان تخصصی پارسا می خواهیم همه چیز در مورد بیمه ناباروری را مورد بررسی قرار دهیم. به این منظور ما را تا انتهای مطلب همراهی کنید.

امروزه میزان ابتلا به ناباروری در جامعه افزایش یافته است و کسانی که قادر به بارداری نیستند، از طریق روش های درمانی مختلف مانند: IVF می توانند برای بچه دار شدن اقدام کنند و مشکل نازایی را برطرف نمایند.

IVF در واقع روشی است که در آن تخمک و اسپرم تحت لقاح مصنوعی در آزمایشگاه ها قرار می گیرند و از طریق آن جنین به وجود می آید. با شکل گیری جنین، پس از مدت مشخصی آن را به بدن مادر و داخل رحم انتقال می دهند تا مراحل بعدی بارداری و رشد جنین به صورت طبیعی طی شود و جنین به مرحله زایمان برسد.

لازم به توضیح است که در آی وی اف می توان مشکلات نازایی مربوط به زن و یا مرد را تحت بررسی قرار داد و برای درمان آن اقدام نمود. ناباروری را میتوان توسط بیمه نیز انجام داده و به کمک آن هزینه های درمانی را کاهش داد.

همه چیز در مورد بیمه ناباروری

بیمه درمانی که امروزه در جهت ناباروری نیز استفاده می شود، انواع مختلفی دارد که هر یک از انواع آن شرایط و ویژگی های مختلفی را برای افراد به وجود می آورد. بیمه ناباروری از سوی ارگان ها و نهاد های دولتی به مردم اختصاص داده می شود و فقط کسانی که میتوانند از آن استفاده کنند که با مشکل نازایی و عدم باروری مواجه هستند.

با توجه به آنکه جمعیت کشور رو به پیری است و نیروهای کاری مورد نیاز برای کشور کاهش یافته اند، دولت شرایطی را ایجاد کرده است تا انواع بیمه های درمانی شرایط مناسبی را برای آی وی اف به وجود آورند و تسهیلات مناسبی در اختیار آنها قرار دهند.

 

بیمه ناباروری
بیمه ناباروری

انواع بیمه ناباروری

از مهمترین انواع بیمه ناباروری که در کشور قابل استفاده هستند و شرایط خوبی را ایجاد نموده اند، می توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد:

بیمه ناباروری تامین اجتماعی

بیمه ناباروری تامین اجتماعی معمولا به کارگران، کارمندان و پرسنل دیگر دولتی و شرکتی تعلق می گیرد و هر کسی نمی تواند تحت پوشش آن قرار بگیرد، مگر آنکه شغل او زمینه های لازم برای بیمه تامین اجتماعی را داشته باشد. این بیمه به صورت عادی تاثیر چندانی در کاهش هزینه های درمانی مهم مانند: IVF ندارد اما اگر بیمه تکمیلی یا تکمیل کننده برای آن فعال شده باشد، شرایط بسیار مناسبی در این جهت به وجود می آید.

با در اختیار داشتن بیمه تکمیلی تامین احتماعی میتوان بیشتر مبلغ هزینه آی وی اف را به واسطه آن پرداخت کرد.

بیمه سلامت

بیمه سلامت یک نوع بیمه دولتی است که فقط افرادی میتوانند از آن استفاده نمایند که تحت پوشش هیچ نوع بیمه درمانی دیگری نباشند. این بیمه معمولا به افراد کم توان و بی بضاعت جامعه اختصاص می یابد که فاقد بیمه تکمیلی است؛ بیمه سلامت در مراکز درمانی خصوصی تاثیر چندانی در کاهش هزینه ها ندارد اما به کار بردن آن در مراکز درمانی دولتی بسیار موثر است؛ از طرف دیگر لازم به توضیح است که این بیمه برای برطرف کردن مشکل نازایی بهترین و مناسب ترین شرایط را ایجاد کرده است تا اقشار کم توان جامعه در دهک های مختلف اول تا چهارم بتوانند از آن در جهت درمان نازایی استفاده کنند.

بیمه سلامت به دلیل شرایطی که در این جهت ایجاد کرده است به عنوان بیمه رایگان ناباروری نیز شناخته می شود که در حدود بیش از 90 درصد هزینه های درمان ناباروری را می پردازد.

بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی به صورت کلی نوعی بیمه درمانی است که تا سقف مشخصی هزینه های درمان را می پردازد و از آن در جهت درمان IVF نیز می توان استفاده کرد. بیمه تکمیلی در این زمینه بخش قابل توجهی از هزینه های درمان را کاهش می دهد و می توان از صفر تا صد مراحل را به کمک آن طی کرد.

لازم به ذکر است که این بیمه در شرایط مختلف تاثیر متفاوتی در جهت کاهش هزینه ها خواهد داشت.

بیمه بانکی

بیمه بانکی که در جهت نازایی نیز استفاده می شود از بهترین انواع بیمه های رایج در کشور است که به پرسنل بانک های مختلف کشور تعلق می گیرد. از سوی این بیمه، وام های

4 درصدی بسیار مناسب به کسانی که تحت پوشش آن هستند، ارائه می گردد که اگر به این وام نیاز داشته باشید باید درخواست و ثبت نام آن را از سوی بیمه پیگیری کنید.

بیمه ناباروری نیروهای مسلح

یکی دیگر از بهترین بیمه های رایج در کشور در جهت کاهش هزینه های IVF ، بیمه نیروهای مسلح است که به تمامی کارمندان و پرسنل نیروهای مسلح یعنی: نیروهای انتظامی، نیروهای ارتش، سپاه پاسداران و … ارائه داده می شود.

بیمه نیروهای مسلح کمک هزینه ناباروری به زوجین نابارور اعطا می کند که به کمک آن نیاز به صرف هیچ هزینه ای در این جهت برای انها وجود ندارد و تحت پوشش بیمه می توانند خدمات درمانی مناسبی دریافت کنند و هزینه های خود را بکاهند.

بهترین بیمه نازایی

تمامی انواع بیمه های ذکر شده در فوق، به دستور دولت شرایط بسیار مناسبی را برای آی وی اف و درمان نازایی به وجود اورده اند که به همین دلیل می توان هر یک از آنها را به عنوان بهترین بیمه ناباروری در نظر گرفت.

بنابراین هر کسی که تحت پوشش هر یک از این بیمه ها باشد، شرایط بسیار مناسبی در زمینه نازایی در اختیار خواهد داشت و میتوانند در اولین فرصت برای درمان اقدام کند و از تسهیلات لحاظ شده بهره مند گردد.

سخن پایانی

بیمه های مختلف قابل استفاده در خصوص نازایی و همه چیز در مورد بیمه ناباروری را مورد بررسی قرار دادیم و شرایط انواع بیمه ها را بررسی کردیم؛ چنانچه تحت پوشش هر یک از این بیمه ها هستید، در بیمارستان پارسا میتوانید از خدمات درمانی تخصصی در زمینه ای وی اف استفاده کنید و نتیجه موفقیت آمیز و مناسبی را دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا