رادیولوژی

رادیولوژی با بیمه بانک

رادیولوژی چیست؟ آیا رادیولوژی با بیمه بانک امکان پذیر است؟ چگونه میتوان از بیمه بانکی برای رادیولوژی استفاده کرد؟ بیمه بانکی چیست و به چه کسانی تعلق دارد؟ مراحل استفاده از بیمه بانک برای رادیولوژی چه می باشد؟ چنانچه هر یک از این پرسش ها ذهن شما را به خود درگیر کرده است، با ما در وب سایت رسمی بیمارستان تخصصی پارسا همراه باشید تا پاسخ هر یک از آنها را به شما ارائه دهیم.

در علم پزشکی از روش های مختلفی برای تشخیص بیماری های مختلف موجود در بدن انسان استفاده می شود که یکی از این روش ها که بسیار مهم و حائز اهمیت است و بدون استفاده از آن مشکلات زیادی در علم پزشکی به وجود می آید، روش رادیولوژی است.

رادیولوژی در واقع یک تکنیک برای عکسبرداری از بخش های و بافت های مختلف بدن است که با روش های متفاوتی انجام می شود و مهم ترین روش های تشکیل دهنده آن عبارتند از: ام آر آی، سی تی اسکن، سونوگرافی، ماموگرافی، پزشکی هسته ای و ….

لازم به توضیح است که هر یک از انواع روش های رادیولوژی که به انها اشاره کردیم، در راستای تشخیص بیماری های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند که پزشک بر اساس شرایط تصمیم گیرنده این موضوع است که کدام یک از روش های ذکر شده باید توسط هر بیماری به کار رود.

حال با توجه به اینکه هزینه این روش ها برای بیماران قابل توجه است و مردم زیادی در کشور ما تحت پوشش بیمه های مختلف قرار دارند، کسب اطلاع از رادیولوژی با بیمه بانک و شرایط آن برای عده زیادی حائز اهمیت خواهد بود.

بیمه بانکی چیست و به چه کسانی تعلق دارد؟

بیمه بانک و یا بانکی در واقع به نوعی از بیمه های خدمات درمانی گفته می شود که به کارمندان و یا کارکنان انواع بانک های دولتی و یا خصوصی اختصاص پیدا می کند و کسانی که در هر سِمتی در بانک های مختلف کشور مشغول به کار هستند، تحت پوشش این نوع بیمه ها قرار دارند.

بیمه بانکی ارائه شده از سوی هر بانکی به همان بانک اختصاص دارد و با شرایط و ویژگی های بیمه سایر باتک ها متفاوت است. به عنوان مثال: بیمه بانکی مربوط به بانک رفاه یک بیمه مجزا و متمایز از بانک ملی خواهد بود.

علاوه بر آن لازم است به این مساله نیز اشاره کنیم که بیمه های بانکی خدمات درمانی را پوشش می دهند و ارائه دهنده خدمات بازنشستگی و بیمه تکمیلی نیز هستند و کسانی که تحت پوشش آن قرار گرفته اند می توانند اعضای خانواده خود را نیز تحت پوشش آن قرار دهند.

چگونه می توان رادیولوژی با بیمه بانک انجام داد؟

بیمه بانکی از بهترین انواع بیمه های فعال در کشور ما برای دریافت خدمات درمانی محسوب می شود که امور پزشکی بسیار گسترده ای را تحت پوشش قرار می دهد و رادیولوژی نیز تحت پوشش آن قرار می گیرد و با در اختیار داشتن این نوع بیمه میتوان هزینه های رادیولوژی را کاهش داد.

به این منظور کافی است تا تحت پوشش بیمه بانکی قرار داشته باشید و بیمه شما دارای تاریخ انقضای مناسب باشد و تمدید آن انجام شده باشد. علاوه بر آن لازم است تا برای استفاده از خدمات بیمه بانکی مورد نظر خود به مراکز درمانی و یا بیمارستان هایی مراجعه کنید که با بیمه تکمیلی شما قرارداد همکاری داشته باشند.

در غیر این صورت بیمه تکمیلی از سوی مرکز درمانی پذیرفته نخواهد شد و هزینه های مربوط به درمان از سوی پرداخت نخواهد گردید.

 

رادیولوژی با بیمه بانک

مراحل استفاده از بیمه بانک برای رادیولوژی چه می باشد؟

برای رادیولوژی با بیمه بانک باید ابتدا به مرکز درمانی طرف قرار داد با بیمه بانکی خود مراجعه کنید و سپس مراحل ذکر شده در زیر را به ترتیب طی نمایید تا هزینه های درمانی برای شما کاهش داده شوند:

دریافت نوبت رادیولوژی

ابتدا به این منظور باید نوبت رادیولوژی از مرکز درمانی دریافت کنید که این کار را میتوانید به شکل حضوری، تلفنی و یا اینترنتی انجام دهید که نحوه آن به مرکز درمانی مورد نظر شما و روش های خدمات رسانی آن بستگی خواهد داشت.

انجام رادیولوژی با روش تعیین شده از سوی پزشک

در مرحله بعدی لازم است تا رادیولوژی را با روشی که از سوی پزشک مشخص شده است، انجام دهید و جواب مربوط به آن را دریافت کنید و به پزشک معالج خود ارائه دهید.

پرداخت هزینه رادیولوژی

در این زمینه لازم است تا تمامی هزینه های رادیولوژی و ویزیت پزشک را خودتان پرداخت کنید و در ازای آن نسخه مهر شده و مدارک مورد نیاز برای شرکت بیمه را دریافت کنید تا به بیمه ارائه دهید.

دریافت هزینه پرداخت شده برای رادیولوژی از بیمه

در نهایت اگر مدارکی که برای انجام رادیولوژی جمع اوری کرده اید، معتبر و مناسب باشند و از سوی شرکت بیمه تایید شوند، این شرکت هزینه های پرداخت شده از سوی شما را تا سقف تعیین شده به شما پس می دهد و معمولا یک ماه زمان می برد تا بیمه هزینه پرداخت شده برای رادیولوژی را به شما عودت دهد.

مزایای رادیولوژی با بیمه بانک چیست؟

انجام دادن رادیولوژی با بیمه بانک را میتوان همراه با مزیت های زیر در نظر گرفت:

  • کاهش مبلغ قابل توجه از هزینه های رادیولوژی
  • امکان استفاده از این بیمه برای رادیولوژی همه اعضای خانواده
  • امکان استفاده از بیمه بانکی برای رادیولوژی در اکثر مراکز درمانی کشور
  • امکان استفاده از بیمه بانکی برای رادیولوژی در هر شهر و استان کشور
  • امکان استفاده از بیمه بانکی در بهترین مراکز درمانی دولتی و یا خصوصی کشور
  • امکان استفاده از بیمه بانکی برای تمامی روش های رادیولوژی
  • و…

کلام پایانی

رادیولوژی با بیمه بانک را میتوانید در بیمارستان تخصصی پارسای تهران که در خیابان ولیعصر قرار گرفته است نیز انجام دهید؛ بیمارستان پارسا انواع روشهای رادیولوژی را برای شما همطونان عزیز تحت پوشش انواع بیمه انجام می دهد و از بهترین تجهیزات و به روزترین تجهیزات در این زمینه استفاده می کند تا شرایط درمانی بسیار خوبی برای شما وجودد داشته باشد.

علاوه بر آن لازم به ذکر است که تمامی پزشکان فعال در این بیمارستان، متخصص و یا فوق تخصص هستند که با این وجود از تشخیص تخصصی انها در زمینه رادیولوژی با استفاده از بیمه بانک برخوردار خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا