رادیولوژی

رادیولوژی با بیمه تامین اجتماعی

رادیولوژی طرف قرارداد تامین اجتماعی

آیا پرداخت هزینه رادیولوژی با بیمه تامین اجتماعی امکان پذیر است؟ شرایط رادیولوژی با بیمه تامین اجتماعی چیست؟ چنانچه مایل به کسب اطلاع در این زمینه هستید، با ما در بیمارستان تخصصی پارسا همراه باشید.

در علم پزشکی روش های تشخیصی بسیار زیادی وجود دارند که این روش ها به پزشکان در زمینه های مختلف کمک می کنند تا از مسائل و مشکلات مختلف در بیماران مطلع گردند و به شکل بهتری بتوانند راهکارهای درمانی را برای آنها پیش بگیرند.

یکی از روش های بسیار کاربردی که به میزان زیادی به پزشکان در تشخیص بیماری ها کمک می کند، رادیولوژی است که با روش های مختلفی انجام می شود و هر یک از روش های مختلف آن به منظور تشخیص گونه های مختلفی از بیماری مورد استفاده قرار می گیرند.

رادیولوژی در حقیقت تحول عظیمی را در علم پزشکی به وجود آورده است و به کمک آن پزشکان می توانند بدون نیاز به جراحی و ایجاد جراحت در بدن بیمار به تشخیص مشکلات داخلی بدن انسان بپردازند.

به همین دلیل کسب اطلاع از این موضوع که رادیولوژی با بیمه تامین اجتماعی امکان پذیر است و یا خیر برای مردم کشور ما بسیار مهم است زیرا این روش تشخیصی به وفور برای درمان بیماری های مختلف و شناسایی آنها مورد استفاده قرار می گیرد.

رادیولوژی چیست و انواع آن چه می باشند؟

رادیولوژی در واقع یک شاخه از علم پزشکی است که بسیار گسترده است و در این روش با استفاده از انرژی های تابشی به عکسبرداری از بخش های مختلف بدن انسان پرداخته می شود تا مشکلات و بیماری های مختلف شناسایی و درمان گردند.

رادیولوژی به دو شکل تشخیصی و مداخله ای انجام می شود که هر یک از این دو بخش به خودی خود دارای روش های متعددی هستند.

به عنوان مثال: ماموگرافی، آم آر آی، سی تی اسکن، سونوگرافی، پزشکی هسته ای و فلوروسکوپی در گروه رادیولوژی تشخیصی قرار می گیرند و زمانی که از انواع این تکنیک های عکسبرداری برای انجام جراحی های مختلف بدن انسان استفاده شود تا به جراحت های کمتری در حین جراحی نیاز باشد، به آن رادیولوژی مداخله ای می گویند.

رادیولوژی با بیمه تامین اجتماعی

بیمه تامین اجتماعی از قدیمی ترین، رایج ترین و مهم ترین انواع بیمه درمانی در کشور ما است که سالیان بسیار زیادی از به کار بردن آن می گذرد و شهرت بسیار خوبی دارد.

بیمه تامین اجتماعی خدمات درمانی را تحت پوشش قرار می دهد و در کنار آن، مزایای بازنشستگی نیز برای افراد وجود خواهد داشت؛ این نوع بیمه معمولا برای کارگران و کارمندان سازمان ها و ادارات قابل استفاده است.

خوشبختانه از بیمه تامین اجتماعی برای پرداخت هزینه های مربوط به رادیولوژی می توان استفاده کرد اما به این منظور لازم است تا شرایط خاصی وجود داشته باشد تا امکان استفاده از این بیمه و یا کاهش هزینه های بیشتر در این زمینه وجود داشته باشد.

شرایط رادیولوژی با بیمه تامین اجتماعی

از بیمه تامین اجتماعی برای پرداخت هزینه رادیولوژی می توان استفاده کرد و به این منظور باید زمانی که به مرکز درمانی مورد نظر خود مراجعه می کنید، دفترچه بیمه را به همراه داشته باشید و آن را به مرکز درمانی ارائه دهید تا با استفاده از آن هزینه های شما کاهش یابد.

البته لازم به ذکر است که در این اواخر بدون همراه داشتن دفترچه بیمه تامین احتماعی نیز می توانید خدمات درمانی را دریافت کنید و به این منظور کافی است تا نام و نام خانوادگی خود را به مرکز درمانی اعلام کنید تا با جست و جوی نام شما در سیستم از نوع بیمه و شرایط بیمه شما مطلع شوند و به کاهش هزینه های شما بپردازند.

کاهش هزینه رادیولوژی با بیمه تامین اجتماعی

در رابطه با میزان کاهش هزینه رادیولوژی با بیمه تامین اجتماعی باید خدمت شما عزیزان اعلام کنیم که مقدار کاهش هزینه های درمانی برای رادیولوژی با این نوع بیمه خیلی زیاد نیست و حدود یک سوم از هزینه های رادیولوژی را میتوانید با آن کاهش دهید.

اما چنانچه برای انجام رادیولوژی با استفاده از بیمه تامین احتماعی به مراکز درمانی دولتی مراجعه نمایید، میزان بسیار زیادی از هزینه های شما کاهش  خواهد یافت و حتی ممکن است که هزینه های رادیولوژی برای شما با استفاده از این نوع بیمه در مراکز دولتی به صفر برسد.

علاوه بر آن چنانچه برای بیمه تامین اجتماعی خود، بیمه تکمیلی نیز دریافت کرده باشید، کاهش هزینه های شما افزایش خواهد یافت زیرا بیمه تکمیلی که در انواع مختلف برای بیمه تامین اجتماعی قابل فعال سازی است، خدمات درمانی را به شکل کامل تری ارائه می دهد و از هزینه های انها بیشتر می کاهد.

با انجام این دو کار می توانید هزینه های خود را بسیار بیشتر کاهش دهید و شرایط بهتری را برای خود ایجاد کنید.

آیا هزینه رادیولوژی با بیمه تامین اجتماعی برای همه یکسان است؟

شاید با خود فکر کنید که همه افرادی که تحت پوشش این نوع بیمه قرار دارند، در کاهش هزینه های درمانی خود شرایط یکسانی دارند و برای همه آنها مبلغ قابل پرداخت یکسان است؛ اما باید خدمت شما بگوییم که در این زمینه مسائل دیگری به غیر از بیمه تاثیر گذار هستند که باعث می شوند تا هزینه های رادیولوژی برای همه افراد تحت پوشش بیمه یکسان نباشد که این مسائل از قبیل زیر می باشند:

روش رادیولوژی

همان طور که اشاره کردیم، رادیولوژی با روش های مختلفی انجام می شود که هر یک از روش های آن هزینه مورد نیاز برای خود را خواهند داشت و روشی که به بیماران تجویز می شود در هزینه انها موثر واقع می گردد.

مرکز درمانی و تجهیزات و نوع آن

مراکز درمانی شرایط متفاوتی دارند و تجهیزات مختلفی را در این زمینه به کار می برند که کیفیت ارائه خدمات آنها، تجهیزات و دولتی و یا خصوصی بودنشان در هزینه های رادیولوژی موثر واقع می گردد. به همین دلیل باید این عوامل را نیز در هزینه رادیولوژی با بیمه تامین اجتماعی مد نظر قرار داد.

تعداد دفعات نیاز به رادیولوژی

برای هر بیماری تعداد دفعات نیاز به رادیولوژی بر اساس نوع بیماری او متفاوت خواهد بود و مسلما حتی اگر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی باشید، تعداد دفعاتی که باید رادیولوژی انجام دهید، در هزینه شما موثر خواهد بود.

سخن پایانی

رادیولوژی با بیمه تامین اجتماعی گزینه بسیار مناسبی است و همه کسانی که تحت پوشش این بیمه باشند، قادر به کاهش هزینه های رادیولوژی هستند. علاوه بر آن بیمه تامین اجتماعی سایر خدمات درمانی و حتی دندانپزشکی را نیز پوشش می دهد.

در بیمارستان تخصصی پارسا هم می توانید از این نوع بیمه برای کاهش هزینه های درمانی خودد استفاده کنید و انواع روش های رادیولوژی را به کار ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا