رادیولوژی

رادیولوژی با بیمه سلامت

بیمه سلامت چگونه است؟ آیا رادیولوژی با بیمه سلامت امکان پذیر است؟ چگونه می توان از بیمه سلامت برای رادیولوژی استفاده کرد؟ در وب سایت رسمی بیمارستان تخصصی پارسا تمامی این پرسش ها را پاسخ خواهیم داد.

رادیولوژی یکی از روش های تشخیصی در علم پزشکی است که به کمک آن می توان مشکلات و بیماری های بسیار زیادی در داخل بدن تشخیص داد و بدون انجام جراحی و به شکل کاملا غیر تهاجمی اطلاعاتی از بخش های داخلی بدن به دست آورد که این شیوه به پزشکان در تشخیص و درمان بیماری های مختلف کمک بسیار زیادی کرده است.

در واقع رادیولوژی یک شاخه گسترده از علم پزشکی است که با استفاده از پرتوهای تابشی مانند: اشعه ایکس انجام می شود و عکسبرداری از بافت ها و استخوان های بدن را انجام می دهد.

رادیولوژی با روش های مختلفی انجام می شود که هر یک از روش های آن برای تشخیص مشکلات متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند و انواع روش های آن عبارتند از: ماموگرافی، سونوگرافی، سی تی اسکن، آم آر آی، فلوروسکوپی و انرژی هسته ای.

با توجه به کاربرد گسترده رادیولوژی این پرسش برای مردم ما به وجود می آید که آیا رادیولوژی با بیمه سلامت امکان پذیر است؟ که به این منظور بخش های بعدی برای شما شرح داده شده اند.

بیمه سلامت چگونه است؟

بیمه سلامت یک نوع بیمه رایگان و همگانی است که از سوی دولت برای اقشار ضعیف و کم توان جامعه تهیه شده است و کسانی که در سازمان ها و یا ارگان های خاصی فعالیت ندارند و تحت پوشش هیچ نوع بیمه ای نیستند، امکان استفاده از بیمه سلامت را خواهند داشت.

بیمه سلامت خدمات درمانی مختلفی را تحت پوشش قرار می دهد و از هزینه های آنها می کاهد که رادیولوژی نیز در گروه این خدمات درمانی قرار گرفته است و از بیمه سلامت برای آن می توان بهره برد تا هزینه های رادیولوژی کاسته گردد.

 

رادیولوژی با بیمه سلامت

 

چگونه میتوان از بیمه برای رادیولوژی استفاده کرد؟

با توجه به اینکه بیمه سلامت از انواع ضعیف بیمه های درمانی است، یعنی هزینه های درمان را به شکل جزئی کاهش می دهد، لازم است تا برای استفاده از آن و کاهش مبلغ قابل توجه از هزینه های رادیولوژی، به مراکز درمانی و بیمارستان های دولتی مراجعه کرد و در این مراکز رادیولوژی در انواع مختلف آن را انجام داد.

چنانچه از بیمه در مراکز دولتی استفاده شود، هزینه ها به میزان بسیار قابل توجهی کاهش می یابند و فشار مالی کمتری به بیماران وارد می شود.

اما در مراکز درمانی و بیمارستان های خصوصی، با  استفاده از بیمه سلامت نمی توان مبلغ حیلی زیادی از هزینه های رادیولوژی را کاهش داد.

به همین دلیل برای رادیولوژی با بیمه سلامت حتما باید به این مساله توجه داشته باشید و سعی کنید که از خدمات درمانی مراکز دولتی در زمینه های مختلف بهره مند گردید.

مراحل استفاده از بیمه برای رادیولوژی

استفاده از بیمه سلامت مانند: بیمه تکمیلی پیچیده نیست و به طی کردن مراحل خاصی نیاز ندارد بلکه کافی است تا با بیمارستان ها و مراکز درمانی دولتی که خدمات رادیولوژی را در انواع مد نظر شما انجام می دهند، مراجعه کنید و با دریافت نوبت رادیولوژی، این خدمات درمانی را انجام دهید.

در زمان پرداخت مبلغ رادیولوژی نیز باید دفترچه سلامت را به همراه مشخصات و مبلغ اعلام شده از سوی مرکز درمانی به منشی ارائه دهید تا هزینه های شما پرداخت شود و نوبت رادیولوژی شما فرا برسد.

مزایای رادیولوژی در بیمارستان پارسا

استفاده از بیمه سلامت برای اقشار ضعیف جامعه در رابطه با خدمات درمانی و رادیولوژی را می توان همراه با مزیت های زیر در نظر گرفت:

  • امکان استفاده از انواع روش های رادیولوژی با استفاده از این نوع بیمه
  • کاهش هزینه های درمانی
  • امکان استفاده از آن در تمامی مراکز درمانی اعم از دولتی و یا خصوصی
  • امکان استفاده از بیمه سلامت در کلینیک ها، درمانگاه ها و بیمارستان ها
  • امکان استفاده از بیمه سلامت برای تمامی خدمات درمانی
  • و….

هزینه رادیولوژی با بیمه سلامت

پرداخت هزینه رادیولوژی با بیمه سلامت مسلما از پرداخت هزینه آن به شکل آزاد کمتر خواهد بود اما از طرف دیگر میزان کاهش هزینه های درمانی و یا رادیولوژی با استفاده از این بیمه در مقایسه با انواع دیگر بیمه درمانی کمتر است و مبلغ جزئی تری از هزینه های رادیولوژی با استفاده از این بیمه کاسته می شود.

اما میزان کاهش هزینه های خدمات درمانی با استفاده از این نوع بیمه در مراکز درمانی دولتی بسیار قابل توجه است.

تفاوت بیمه سلامت و تامین اجتماعی

بیمه سلامت و تامین اجتماعی با هم تفاوت های زیادی دارند که مهم ترین تفاوت های موجود بین آنها از قبیل زیر هستند:

بیمه تامین اجتماعی علاوه بر خدمات درمانی برای بازنشستگی نیز قابل استفاده است اما بیمه سلامت فقط برای دریافت خدمات درمانی است.

بیمه سلامت برای مردم کم توان جامعه است که از سوی دولت در اختیار آنها قرار می گیرد اما بیمه تامین احتماعی از سوی ارگان ها و سازمان های مختلف به مردم ارائه داده می شود و مبلغی برای عضویت در آن باید پرداخت گردد.

بیمه تامین اجتماعی می تواند بیمه تکمیلی را نیز به همراه داشته باشد اما بیمه سلامت فاقد خدمات بیمه تکمیلی است.

کاهش هزینه های درمانی با بیمه تامین اجتماعی بسیار قابل توحه تر از بیمه سلامت است.

کلام پایانی

رادیولوژی با بیمه سلامت را می توانید در بیمارستان تخصصی پارسا نیز انجام دهید و از هزینه های درمانی خود بکاهید؛ بیمارستان پارسا از قدیمی ترین، بهترین و مجهزترین بیمارستان های تهران است که در محدوده ولیعصر تهران قرار گرفته است و انواع خدمات درمانی را با بهره گیری از تجهیزات روز دنیا انجام می دهد.

لازم به ذکر است که علاوه بر بیمه سلامت، در بیمارستان پارسا می توانید از انواع دیگر بیمه های درمانی یعنی: تامین اجتماعی، نیروهای مسلح، تکمیلی و … نیز استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا