رادیولوژی

رادیولوژی شبانه روزی در تهران

رادیولوژی چیست؟ انواع روش های رادیولوژی چه می باشند؟ رادیولوژی شبانه روزی در تهران را کجا انجام دهیم؟ برای کسب پاسخ تمامی این پرسش ها ما را تا بخش پایانی همراهی کنید.

برای اینکه پزشکان بتوانند به تشخیص بیماری های مختلف بپردازند، از روش های تشخیصی متفاوتی کمک می گیرند که یکی از این روش ها رادیولوژی است و به کمک آن پزشکان می توانند اطلاعات بسیار دقیقی از بخش های مختلف بدن، بیماری های موجود در آنها و یا سلامتی اندام ها به دست اورند و به کمک آنها روش درمانی مناسبی را برای بیماران تجویز کنند.

رادیولوژی در بیمارستان ها، کلینیک ها و درمانگاه های مختلف در سطح شهرهای متفاوت به بیماران ارائه داده می شود اما کسانی که قصد استفاده از رادیولوژی شبانه روزی در تهران را داشته باشند باید فقط به بیمارستان ها به این منظور مراجعه کنند.

رادیولوژی شبانه روزی در تهران

رادیولوژی شبانه روزی در تهران را می توانید در بیمارستان تخصصی پارسا در خیابان ولیعصر انجام دهید. در بیمارستان پارسا رادیولوژی با روش های مختلف آن و با بهره گیری از بهترین و پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی انجام می شود که بیماران در صورت استفاده از خدمات درمانی این مجموعه میتوانند از مزیت های بسیار زیادی بهره مند گردند.

رادیولوژی چیست؟

رادیولوژی در واقع یکی از بخش های تخصصی علم پزشکی است که به تصویربرداری از بافت ها و یا استخوان های بدن انسان مربوط می شود. برای رادیولوژی پرتوهای اشعه ایکس و یا اشعه یونی به بدن تابانده می شود که بر اساس آن تصاویری از داخل بدن انسان بر روی مانیتورهای پزشکی به دست می آید و پزشک با بررسی آنها به مشکل ایجاد شده در بدن پی می برد.

رادیولوژی شبانه روزی در تهران .

انواع روش های رادیولوژی چه می باشند؟

در بیمارستان تخصصی می توانید رادیولوژی را با انواع روش های مختلف آن که به شرح زیر هستند، انجام دهید:

رادیولوژی تشخیصی

رادیولوژی تشخیصی در واقع به بررسی مشکلات داخلی بدن می پردازد و اطلاعاتی را در رابطه با جوارح داخلی بدن در اختیار پزشک قرار می گیرد؛ این روش رادیولوژی به خودی خود به چند دسته تقسیم می شود که انواع آن از قبیل زیر هستند:

سی تی اسکن

سی تی اسکن یک دستگاه مغناطیسی بسیار بزرگ است که بر روی فلزات بسیار حساس است و آنها را به خود جذب می کند. سی تی اسکن به بررسی ضایعات مربوط به سیستم حرکتی بدن انسان می پردازد و یکی از بخش های جدایی ناپذیر از روش های درمانی به حساب می آید که بافت های درون بدن را به خوبی نشان می دهد.

آم آر آی

آم آر آی روشی است که تحت یک میدان مغناطیسی بزرگ و با امواج رادیویی بسیار قوی عکسبرداری از بدن را انجام می دهد و تنوع بسیار زیادی از بیماری ها و مشکلات با استفاده از این روش قابل تشخیص هستند.  به عنوان مثال: در این روش رادیولوژی تشخیصی می توان به بررسی ضایعات نخاعی و وضعیت مغز انسان پرداخت و یا وضعیت مفصل ها و استخوان ها را بررسی کرد.

علاوه بر آن آم آر آی که از انواع رادیولوژی شبانه روزی در تهران است و در بیمارستان پارسای تهران انجام می شود، مشکلات مربوط به طحال، لوزالعمده، کلیه، پروستات، پستان و .. را نیز بررسی می کند و بیماری های آنها را تشخیص می دهد.

ماموگرافی

ماموگرافی نوعی از رادیولوژی محسوب می شود که برای بررسی بافت های پستان و غدد عروقی و لنفاوی در بانوان مورد استفاده قرار می گیرد و به کمک این روش پزشک می تواند از بیماری های مهمی همچون سرطان پستان و یا سرطان غدد لنفاوی مطلع گردد.

سونوگرافی

سونوگرافی از متداول ترین انواع روش های رادیولوژی تشخصیی است که به صورت شبانه روزی در بیمارستان پارسا انجام می شود و در این روش تصویربرداری از اندام های شکمی بدن انجام می شود. به عنوان مثال: معده، کلیه، کبد، طحال، مثانه، سینه و … تمامی بخش هایی هستند که با استفاده از سونوگرافی تحت بررسی قرار می گیرند.

پزشکی هسته ای

از دیگر انواع رادیولوژی شبانه روزی در تهران، باید به پزشکی هسته ای اشاره کنیم که در آن از  رادیو اکتیو استفاده می شود و مشکلات بسیار حاد و پیشرفته مانند: سرطان توسط آن تحت بررسی قرار می گیرند. در پزشکی هسته ای این امکان وجود دارد که بیماری های خطرناک مانند: سرطان را در مراحل اولیه تشخیص داد و از پیشرفت انها جلوگیری کرد.

فلوروسکوپی

فلوروسکوپی را نیز باید در گروه رادیولوژی های تشخیصی قرار دهیم که در این روش تصویربرداری به کمک اشعه ایکس انجام می شود؛ زمانی که تصاویر از بافت های داخلی بدن بر روی مانیتور ظاهر می شوند، یک پرتو اشعه ایکس از روی بدن عبور می کند تا به کمک آن حرکات بخش های مختلف بدن به همراه جزئیات آنها قابل بررسی باشد.

رادیولوژی مداخله ای

رادیولوژی مداخله ای در واقع همان روش های عکسبرداری ذکر شده هستند که از انها برای ارائه راهکارهای درمانی استفاده می شود و به عنوان مثال: از نتایج به دست آمده از این روش رادیولوژی می توان برای عمل های جراحی استفاده کرد تا به کمک این عکس ها میزان آسیب هایی که در حین جراحی به بیمار وارد می شود، کاسته گردد و دوره نقاهت بیمار کمتر شود.

سخن پایانی

رادیولوژی شبانه روزی در تهران را در بیمارستان پارسا انجام دهید تا بتوانید از انواع مختلف بیمه های درمانی مانند: بیمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت، بیمه نیروهای مسلح و … برای کاهش هزینه های رادیولوژی بهره ببرید زیرا بیمارستان پارسا با شرکت های مختلف بیمه در ایران طرف قرار داد است و خدمات درمانی خود را در بهترین شرایط ممکن ارائه می دهد.

لازم به توضیح است که رادیولوژی شبانه روزی در این مجموعه تخصصی به صورت 24 ساعته و در ایام تعطیل قابل انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا