رادیولوژی

رادیولوژی طرف قرارداد با بیمه ها

رادیولوژی چگونه است؟ منظور از رادیولوژی طرف قرارداد با بیمه ها چیست؟ انواع روش های رادیولوژی که با بیمه ها طرف قرارداد هستند، چیست؟ انواع بیمه های قابل استفاده برای رادیولوژی چه هستند؟ در صورتی که هر یک از این پرسش ها برای شما مهم و حائز اهمیت است و می خواهید پاسخ انها را بدانید، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

از سوی دولت کشور ما بیمه های درمانی مختلفی برای مردم در نظر گرفته شده اند که هر یک از انها شرایط و ویژگی های مربوط به خود را دارند و به میزان متفاوتی در کاهش هزینه های درمانی موثر واقع می گردند.

به صورت کلی باید گفت که هر نوع بیمه ای بر اساس موقعیت شغلی و یا وضعیت احتماعی مردم به انها اختصاص داده می شود که می توانند از انها در خصوص کاهش هزینه های درمانی استفاده کنند و یا در بهترین مراکز درمانی تحت درمان قرار بگیرند.

با توجه به اینکه خدمات درمانی در کشور ما معمولا از نرخ و هزینه بالایی برخوردار هستند،

دسترسی به هر یک از این نوع بیمه ها و یا امکان استفاده از انها در زمینه های مختلف می تواند مهم و حائز اهمیت در نظر گرفته شود.

رادیولوژی چگونه است؟

رادیولوژی یک روش تشخیصی است که با روش های مختلفی انجام می شود و تمامی روش های مختلف آن به دلیل عکسبرداری از بافت ها و بخش های مختلف بدن به کار می روند و اطلاعاتی را در اختیار پزشکان قرار می دهند تا به کمک آنها پزشک بدون نیاز به جراحی و ایجاد جراحت و به شکل کاملا غیر تهاجمی بتواند از بخش های داخلی بدن اطلاعاتی را در اختیار داشته باشد.

اما اگر روشی تحت عنوان رادیولوژی به این منظور وجود نداشت، برای تشخیص و کسب اطلاع از هر بیماری و مشکلی، پزشکان ناگزیر بودند که بدن را بشکافند تا با انجام جراحی بتوانند به مشکل به وجود آمده پی ببرند.

 

رادیولوژی طرف قرارداد با بیمه ها

 

منظور از مراکز رادیولوژی طرف قرارداد با بیمه ها چیست؟طرف 

به صورت کلی منظور از رادیولوژی طرف قرارداد با بیمه ها، این است که مراکز ارائه دهنده خدمات تشخیصی رادیولوژی طرف قرارداد با بیمه های تکمیلی باشند و تحت پوشش انواع مختلف بیمه های تکمیلی، خدمات خود را ارائه دهند.

در چنین شرایطی که امکان استفاده از بیمه تکمیلی در یک مرکز درمانی برای انجام رادیولوژی وجود داشته باشد، آنگاه می گویند که رادیولوژی طرف قرارداد با بیمه ها است.

انواع روش های رادیولوژی طرف قرارداد با بیمه ها

همان طور که در بخش های فوق اشاره کردیم، رادیولوژی با روش های مختلفی انجام می شود که تمامی روش های تشکیل دهنده آن که از قبیل زیر هستند، طرف قرارداد با بیمه های تکمیلی می باشند:

  • سونوگرافی
  • ماموگرافی
  • سی تی اسکن
  • ام آر آی
  • پزشکی هسته ای
  • و….

چنانچه بیمه تکمیلی مناسبی در اختیار داشته باشید، از انواع این روش ها می توانید تحت پوشش بیمه تکمیلی بهره مند گردید.

انواع بیمه های قابل استفاده برای رادیولوژی

در کشور ما بیمه های درمانی و تکمیلی مختلفی ارائه داده می شوند که کسانی که تحت پوشش انواع بیمه های ذکر شده در زیر باشند، امکان رادیولوژی با بیمه تکمیلی را خواهند داشت:

بیمه نیروهای مسلح کشور

بیمه نیروهای مسلح از مهم ترین و بهترین انواع بیمه های کشور است که به کارکنان و اعضای سازمان های نیروهای انتظامی، ارتش و سپاه اختصاص داده می شود و کسانی که به پرسنل هر یک از این سازمان ها باشند، خودشان و اعضای خانواده شان قادر به استفاده از رادیولوژی تحت پوشش بیمه خواهند بود.

بیمه بانکی

بیمه بانکی نوعی از بیمه های رایج در کشور است که بیمه تکمیلی را نیز به همراه دارد و از بیمه های طرف قرارداد با رادیولوژی محسوب می شود. بیمه بانکی به اعضا و پرسنل فعال در انواع مختلف بانک های کشور از نوع خصوصی و دولتی اختصاص داده می شود و کسانی که در بانک های مختلف در هر سِمتی فعالیت داشته باشند قادر به استفاده از این نوع بیمه خواهند بود.

بیمه تامین اجتماعی

بیمه تامین احتماعی از متداول ترین و رایج ترین انواع بیمه هایی است که میتوانید از آن استفاده کنید. این بیمه از سوی شرکت ها و سازمان های مختلف به کارمندان و کارگران اختصاص داده می شود که خدمات بازنشستگی و بیمه تکمیلی را نیز به همراه دارد و از آن میتوان در جهت کاهش هزینه های رادیولوژی استفاده کرد.

بیمه سلامت

بیمه سلامت فاقد بیمه تکمیلی است و از انواع بیمه های رایج در کشور است که در کاهش هزینه های رادیولوژی می توان استفاده کرد. بیمه سلامت از سوی دولت به اقشار ضعیف و کم توان جامعه که هیچ بیمه ای در اختیار ندارند، ارائه داده می شود و میزان کاهش هزینه های رادیولوژی توسط آن بسیار کم است.

در واقع این نوع بیمه بیشتر در بیمارستان ها و مراکز دولتی به این منظور قابل استفاده است و در صورتی که در مراکز دولتی از آن برای کاهش هزینه های رادیولوژی استفاده کنید، مبلغ بیشتری از هزینه کاسته خواهد شد در حالی که در مراکز خصوصی به میزان بسیار جزئی از هزینه ها کاسته می شود.

کلام پایانی

انواع رادیولوژی طرف قرارداد با بیمه های ذکر شده را می توانید در مجموعه درمانی پارسا و یا همان بیمارستان تخصصی پارسا که ارائه دهنده انواع مختلف خدمات درمانی به شکل شبانه روزی است، انجام دهید و از بهترین تشخیص پزشکان بهره مند گردید.

لیست تمامی شرکت های بیمه تکمیلی که در این مجموعه قابل استفاده هستند و پوشش داده می شوند، در وب سایت رسمی بیمارستان پارسا درج گردیده است که میتوانید به راحتی انها را بررسی کنید و از شرایط موجود مطلع گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا