رادیولوژی

رادیولوژی

رادیولوژی در بیمارستان پارسا (محدوده منیریه، راه آهن و منطقه 11)

رادیولوژی

رادیولوژی چیست و چگونه انجام می شود؟ پرتوشناسی یا رادیولوژی از پرتو ایکس و دیگر اقسام امواج و پرتوها برای تشخیص و درمان بیماری و حالات غیرطبیعی کمک می‌گیرد. در تمام اینها، هدف تشخیص بیماری یا حالات غیرطبیعی بدن به کمک روش‌های پیشرفته تصویری است. در ادامه با مجله پزشکی بیمارستان پارسا همراه باشید.

امروزه در تهران تعداد بیشماری از بیمارستان ها و مراکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی وجود دارند که هموطنان عزیز می توانند برای انجام امور مورد نظر خود به این بیمارستان ها و مراکز درمانی مراجعه کنند و تحت درمان قرار بگیرند.

بیمارستان ها و مراکز درمانی بزرگ در تهران مانند: بیمارستان تخصصی پارسا خدمات درمانی مختلفی را ارائه می دهند و در زمینه های مختلفی می توان از آنها خدمات درمانی دریافت کرد و امور درمانی متفاوت را در یک مجموعه به صورت کلی انجام داد.

با این وجود دیگر نیازی به مراجعه به مراکز درمانی مختلف نیست بلکه در یک مرکز درمانی تمامی امور برای هموطنان عزیز انجام می شود.

رادیولوژی چیست؟

رادیولوژی به معنای تصویربرداری از جوارح انسانی در علم پزشکی است که در این تکنولوژی انرژی تابشی باعث ثبت تصاویری می شود که به کمک آنها پزشکان می توانند به بیماری های زیادی درانسان پی ببرند و امروزه این تکنولوژی یکی از مهم ترین و کارامد ترین فنون است که برای تشخیص بیماری های مختلف استفاده می شود.

بنابراین تمامی بیمارستان های مجهز و تخصصی باید این تجهیزات را در اختیار داشته باشند تا در مواقع مورد نیاز امکان عکسبرداری از بیماران وجود داشته باشد.

بیمارستان پارسا

خوشبختانه بیمارستان تخصصی پارسا در میدان ولیعصر تهران یک بخش مخصوص برای رادیولوژی از بیماران دارد که در شرایط و مواقع مورد نیاز بیماران می توانند از این امکانات بهره ببرند.

در نتیجه اگر به بیمارستان پارسا برای درمان بیماری خود مراجعه کنید و پزشک به شما عکسبرداری تجویز کند، نیازی نیست که از بیمارستان خارج شوید و یک مرکز عکسبرداری پیدا کنید بلکه در این مرکز تمامی این امور برای شما به صورت یک جا انجام می گردد.

شرایط

بیماران عزیزی که نیاز به رادیولوژی در بیمارستان پارسا دارند، باید در ابتدا توسط پزشک ویزیت شوند و از سوی پزشک نیاز به رادیولوژی برای آنها تجویز شود و سپس این عزیزان با در دست داشتن ویزیت پزشک می توانند به قسمت رادیولوژی مراجعه کنند و نوبت آن را دریافت نمایند.

خوشبختانه در این مرکز امکان استفاده از بیمه درمانی نیز وجود دارد و بیماران عزیز می توانند برای انجام دادن رادیو لوژی از بیمه درمانی که تحت پوشش آن هستند استفاده نمایند.

مزایا

انجام دادن رادیولوژی در بیمارستان تخصصی پارسا را می توان در برگیرنده مزیت هایی به شرح زیر دانست:

  • بهره مند شدن از جدیدترین تجهیزات برای رادیولوژی
  • انجام دادن رادیولوژی در محیطی تمیز و آرام
  • بهره مند شدن از تشخیص صحیح پزشکان در حوزه رادیولوژی
  • پرداخت هزینه مناسب
  • امکان استفاده از بیمه درمانی
  • عدم نیاز به خارج شدن از بیمارستان برای انجام رادیولوژی
  • و…

هزینه

هموطنان عزیزی که قصد دارند که در این مرکز تخصصی، عکسبرداری و رادیولوژی را انجام دهند باید آگاه باشند که هزینه آن در مرکز تخصصی پارسا برای هر کسی متفاوت است. زیرا همان طور که می دانید عکسبرداری را از جوارح مختلف بدن انجام می دهند و هزینه موردنیاز برای انجام این کار در رابطه مستقیم با جوارحی است که باید از آن عکسبرداری شود.

علاوه بر آن عسکبرداری امروزه با تکنیک های بسیار جدیدی انجام می شوند که پزشک بر اساس نوع مشکل بیمار نوع مشخصی از عکسبرداری را برای او تجویز می کند. به عنوان مثال: عسکبرداری رنگی و یا سه بعدی انواع جدیدی از رادیولوژی هستند که در صورت نیاز تجویز می شوند. این مسائل نیز بر روی هزینه مورد نیاز برای عکسبرداری موثر هستند.

مساله دیگری که می تواند در هزینه رادیولوژی در بیمارستان پارسا موثر باشد، تعداد عکس های مورد نیاز است. در برخی از مواقع پزشکان بر اساس نوع بیماری تجویز می کنند که بیمار از چندین زاویه از عضو مورد نظر رادیولوژی را انجام دهد. بنابراین هرچه عکس های بیشتری نیاز باشد، هزینه نیز افزایش پیدا می کند.

علاوه بر موارد فوق، بیمه درمانی نیز در هزینه انجام این کار موثر است و با استفاده از بیمه درمانی در انواع مختلف آن می توان مبلغ مورد نظر را کاهش داد.

بخش پایانی

رادیولوژی در بیمارستان پارسا را برای شما عزیزن تحت بررسی قرار دادیم. چنانچه می خواهید امور درمانی مورد نظر خود را در بیمارستان تخصصی پارسا در تهران انجام دهید باید به آدرس خیابان ولیعصر نرسیده به راه آهن تهران مراجعه کنید و امور درمانی خود را در این مرکز انجام دهید.

همچنین در صورتی که قصد دارید از شرایط نوبت دهی، جواب دهی تصویر برداری و … نیز آگاه شوید، می توانید از بخش های دیگر وب سایت در این زمینه کمک بگیرید و اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا