سونوگرافی

سونوگرافی ارزان در تهران

سونوگرافی ارزان در تهران را در کجا انجام دهیم؟ ارزان قیمت ترین روش سونوگرافی در تهران چیست؟ چگونه می توان هزینه های سونوگرافی در تهران را کاهش داد؟ سونوگرافی ارزان در تهران برای چه کسانی مورد نیاز است؟

سونوگرافی یکی از روش های عکسبرداری از اعضای داخلی بدن است که به کمک آن می توان بسیاری از بیماری ها و مشکلات را در داخل بدن تشخیص داد؛ سونوگرافی هیچ گونه درد و خونریزی به همراه ندارد و یک روش کاملا بدون تهاجم برای تشخیص بیماری ها است که در این روش باید دستگاه سونوگرافی با بدن انسان و در قسمت مورد نظر تماس پیدا کند تا امکان تصویر برداری وجود داشته باشد.

سالیان بسیار زیادی است که از این روش عکسبرداری در علم پزشکی کمک گرفته می شود و بسیاری از مشکلات از طریق آن مشخص می شوند؛ لازم به ذکر است که برخی از انواع روش های سونوگرافی ارزان قیمت تر هستند و برخی دیگر که به عنوان روش های پیشرفته تری شناخته می شوند به صرف هزینه بیشتری نیاز دارند.

ارزان قیمت ترین روش سونوگرافی در تهران کجاست؟

در میان تمامی روش هایی که برای سونوگرافی مورد استفاده قرار می گیرد، ارزان قیمت ترین روش آن را می توان سونوگرافی داپلر نام برد؛ این روش تصاویری به صورت سیاه و سفید را  در اختیار پزشک قرار می دهد که تشخیص موارد مورد نظر پزشک در آن بسیار سخت تر از روش های دیگر است و احتمال بروز خطا در این روش بیشتر است.

سونوگرافی داپلر را می توان از قدیمی ترین روش های سونوگرافی در نظر گرفت که همچنان نیز در کشور ما برای تشخیص بسیاری از مسائل و بیماری ها از آن استفاده می شود و هزینه آن در مقایسه با سایر روش های پیشرفته تر سونوگرافی بسیار کمتر است.

 

سونوگرافی ارزان در شهر تهران

 

سونوگرافی ارزان در تهران را در کجا انجام دهیم؟

سونوگرافی ارزان را در تهران می توانید در بیمارستان ها، کلینیک ها و یا مراکز درمانی مختلفی انجام دهید؛ یکی از بهترین بیمارستان های تهران که میتوانید با مراجعه به آن به صورت شبانه روزی سونوگرافی داپلر انجام دهید، بیمارستان تخصصی پارسا است که خدمات درمانی آن کاملا تخصصی هستند.

بیمارستان تخصصی پارسا در ولیعصر تهران قرار گرفته است که از هر سمت تهران به راحتی می توانید به این منطقه رفت و آمد کنید؛ به عبارت دیگر با وجود اینکه ولیعصر در مرکز تهران قرار دارد، رفت و آمد به این بیمارستان از هر سوی تهران امکان پذیر و راحت و مناسب است.

مزایای سونوگرافی ارزان در بیمارستان پارسا

کسانی که برای سونوگرافی با قیمت ارزان به بیمارستان پارسا مراجعه کنند، علاوه بر اینکه مبلغ مناسبی را در این جهت می پردازند، از مزیت های دیگری نیز بهره مند می گردند که این مزایا عبارتند از:

  • امکان استفاده از بیمه خدمات درمانی در انواع مختلف آن در بیمارستان پارسا
  • سهولت دسترسی و رفت و امد به این بیمارستان
  • امکان انجام دادن سونوگرافی داپلر در ایام تعطیل
  • امکان استفاده از سونوگرافی داپلر در هر ساعت از شبانه روز
  • امکان بهره بردن از سایر خدمات پزشکی و درمانی در صورت نیاز
  • بهره بردن از تشخیص، تخصص و تجربه پزشکان متخصص
  • امکان دریافت خدمات آنلاین
  • و….

سونوگرافی ارزان در تهران برای چه کسانی مورد نیاز است؟

سونوگرافی ارزان در تهران با استفاده از روش داپلر معمولا برای کسانی تجویز می شود که با مشکلات زیر رو به رو باشند:

بانوان باردار

بانوان باردار در طول دوره بارداری خود باید چندین مرتبه سونوگرافی را زیر نظر پزشک انجام دهند که هر مرتبه از سونوگرافی برای انها دلیل خاصی را دارد. سونوگرافی داپلر معمولا در ماه های ابتدایی شکل گیری جنین در شکم مادر انجام می شود و  یا زمانی که پزشک بخواهد از باردار بودن و یا نبودن بانوان مطلع گردد، این روش را تجویز می کند؛

در حالی که برای تشخیص وضعیت جنین و بررسی سلامتی او از جوانب مختلف و همچنین برای کسب اطلاع از جنسیت جنین از روش سونوگرای سه بعدی و یا چهار بعدی استفاده می شود.

بررسی وضعیت رحم و تخمدان در بانوان

برای بررسی وضعیت تخمدان و رحم بانوان و تشخیص بیماری های مربوط به آن معمولا سونوگرافی داپلر تجویز می شود. اما در صورتی که بانوان مشکوک به سرطان رحم باشند سونوگرافی و یا نیاز به سونوگرافی دقیق تری داشته باشند، پزشک روش واژینال را تجویز می کند که نتایج دقیق تری را در مقایسه باداپلر ارائه می دهد.

بررسی وضعیت مثانه و مجاری ادراری

در اکثر مواقع برای بررسی وضعیت مجاری ادراری و تشخیص وجود سنگ مثانه،عفونت و … از این روش سونوگرافی یعنی سونوگرافی ارزان استفاده می شود.

بررسی کلیه

مشکلات مربوط به کلیه مانند: سنگ و یا عفونت کلیه، وجود مایع اضافی در آن و … نیز توسط روش داپلر مورد بررسی قرار می گیرند و نتایج حاصل از این روش سونوگرافی در تشخیص این بیماری ها کفایت می کنند.

چگونه میتوان هزینه های سونوگرافی در تهران را کاهش داد؟

اگر قصد داشته باشید که سونوگرافی ارزان در تهران انجام دهید و هزینه های درمانی خود را کم کنید، باید مسائل ذکر شده را در قسمت زیر را مد نظر داشته باشید زیرا همه این مسائل در هزینه سونوگرافی و کم و زیاد شدن آن موثر هستند:

استفاده از بیمه خدمات درمانی تکمیلی که توسط بهترین شرکت ها ارائه داده شده باشد در کاهش هزینه ها بسیار تاثیرگذار است و اکثر انها حدقل 50 درصد و یا درصد بیشتر هزینه را می پردازند.

مراجعه به بیمارستان های تخصصی دولتی که هزینه های درمانی در آنها کمتر است برای افرادی که تحت پوشش بیمه نیستند گزینه بهتری است زیرا هزینه های انها را کاهش می دهد اما کسانی که بیمه تکمیلی مناسبی دارند، بهتر است که به بهترین مراکز تخصصی و خصوصی درمانی مراجعه کنند.

مراجعه به مراکز درمانی که در نزدیک ترین فاصله از شما قرار دارند در هزینه رفت و امدتان موثر است.

رعایت کردن نکات مربوط به قبل از سونوگرافی مانند: پر بودن مثانه و یا ناشتا بودن؛ زیرا این موارد اگر رعایت نشوند، ناگزیر به انجام مجدد سونوگرافی خواهید بود که این مساله میتواند به هزینه های شما بیفزاید.

سخن پایانی

سونوگرافی ارزان در تهران مساله ای است که برای بسیاری از هموطنان عزیز ما اهمیت دارد.

توجه داشته باشید که روش سونوگرافی از سوی پزشک تجویز می شود و در صورتی که پزشک انواع گران قیمت تر سونوگرافی را برای شما تجویز کند، ناگزیر به انجام دادن آن هستید و فقط با رعایت نکات ذکر شده میتوانید جلوی صرف هزینه بیشتر را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا