سونوگرافی

سونوگرافی تعیین جنسیت

در رابطه با سونوگرافی تعیین جنسیت چه می دانید؟ آیا اطلاع دارید که این نوع سونوگرافی در چه زمانی باید انجام شود؟ آیا به دنبال یک مرکز مناسب برای سونوگرافی تعیین جنسیت هستید؟ پس زمان کوتاهی را به همراهی با ما ادامه دهید.

برای تمامی بانوانی که در دوران بارداری به سر می برند و همسران آنها کسب اطلاع از دختر و یا پسر بودن فرزندی که در راه است، به عنوان یک موضوع در نظر گرفته می شود و این عزیزان بی صبرانه منتظر هستند تا دریابند که فرزند آنها دختر است و یا پسر.

برای کسب اطلاع از این موضوع باید از روش سونوگرافی استفاده کرد. سونوگرافی روشی پزشکی است که در آن با استفاده از دستگاه مخصوصی اشعه ایکس به داخل شکم مادر تابانده می شوند و به کمک امواج حاصل پزشک می تواند تصاویری از داخل شکم داشته باشد و به این شکل مشخص کند که فرزند دختر است و یا پسر.

اما لازم به ذکر است که در تمامی دوران بارداری امکان انجام دادن این روش سونوگرافی وجود ندارد بلکه لازم است تا شخص در مدت زمان مشخصی برای استفاده از این روش اقدام کند تا بتواند از جنسیت فرزند مطلع شود.

سونوگرافی تعیین جنسیت

در واقع به سونوگرافی که صرفا برای تعیین جنسیت جنین انجام می شود، سونوگرافی تعیین جنسیت می گویند که این سونوگرافی بارداری باید حتما در هفته 12 ام بارداری انجام شود تا امکان تشخیص دادن دختر و یا پسر بودن وجود داشته باشد.

با این وجود زنان باردار می توانند از هفته 12 بارداری الی هفته 22 ام به این منظور اقدام کنند. اما لازم به ذکر است که هر چه این مدت به سمت هفته 22 ام نزدیک تر باشد، شرایط بهتر است و پزشک بهتر می تواند از تصاویر تشخیص دهد که جنین دختر است و یا پسر.

به عبارت دیگر امکان بروز خطا در تشخیص جنسیت در هفته 12 بارداری بیشتر است مگر اینکه در بیمارستان ها و یا مرکز درمانی مناسب این روش را مورد استفاده قرار دهید.

 

سونوگرافی تعیین جنسیت

سونوگرافی تعیین جنسیت در بیمارستان تخصصی پارسا

بیمارستان پارسا که از قدیمی ترین مراکز درمانی در شهر تهران است، امکان ارائه خدمات در زمینه سونوگرافی تشخیص جنسیت را نیز برای شما عزیزان فراهم کرده است و می توانید در این بیمارستان برای تشخیص جنسیت اقدام کنید.

بیمارستان پارسا سابقه ای بیش از 50 سال در تهران دارد و از تجهیزات پزشکی جدید و پیشرفته دنیا بهره می برد و علاه بر سونوگرافی شاخه های درمانی و پزشکی دیگری را نیز در بر می گیرد.

در بیمارستان پارسا چنانچه تمایل داشته باشید می توانید سونوگرافی در تعطیلات نیز انجام دهید و با در اختیار داشتن فیلم سونوگرافی وضعیت فرزند خود را مشاهده کنید.

آیا سونوگرافی تعیین جنسیت با خطا همراه است؟

در بسیاری از مواقع امکان بروز خطا در تعیین جنسیت وجود دارد که عوامل تاثیر گذار در این زمینه از قبیل زیرند:

بی تجربگی پزشک

تجربه پزشکی که سونوگرافی را برای بانوان انجام می دهد، در نتیجه بسیار موثر است و این امکان وجود دارد که به دلیل بی تجربگی پزشک تشخیص درستی از جنسیت جنین حاصل نشود.

انجام دادن سونوگرافی در زمان نامناسب

سونوگرافی برای تشخیص جنسیت باید در زمان مناسب انجام شود که زمان مناسب برای آن را در بخش فوق شرح دادیم. چنانچه در زمان کمتر برای این کار اقدام شود پزشک به دلیل کامل نشدن رشد جنین از این امکان برخوردار نیست که بتواند جنسیت را به درستی تشخیص دهد.

نحوه قرار گیری جنین در شکم

مساله دیگری که میتواند در سونوگرافی تعیین جنسیت موثر باشد و مانع از تشخیص درست آن گردد، نحوه قرار گیری جنین در شکم است زیرا در بسیاری از مواقع پاهای جنین بسته است و پزشک قادر به تشخیص نیست. بنابراین برای تعیین جنسیت لازم است تا جنین به نحوی در شکم قرار گرفته باشد که پاهای او باز باشد و پزشک بتواند آلت تناسلی او را ببیند.

اضافه وزن داشتن بانوان باردار

بانوانی که در دوره بارداری اضافه وزن داشته باشند، کیفیت تصاویری که از سونوگرافی آنها به دست می آید پایین تر است و معمولا تشخیص جنیست جنین برای این دسته از بانوان باردار سخت تر است.

مرکز درمانی

مراکز درمانی و تجهیزاتی که انها برای سونوگرافی استفاده می کنند در تشخیص بسیار موثر هستند و می توانند تشخیص صحیح سونوگرافی نقش داشته باشند. اگر میخواهید که در هفته های 12 ام  بارداری سونوگرافی برای تعیین جنسیت انجام دهید حتما به مراکز معتبر و مناسب مراجعه کنید.

چرا سونوگرافی تعیین جنسیت برای والدین اهمیت دارد؟

سونوگرافی تعیین جنسیت برای والدین از زوایای مختلفی حائز اهمیت است که اولین علت آن کسب اطلاع از جنسیت جنین است که والدین برای آن بسیار شوق و ذوق دارند.

دلیل دیگری که باعث می شود تا این موضوع اهمیت داشته باشد، این است که با کسب اطلاع از جنسیت جنین و نوزادی که در راه است، والدین میتوانند برنامه ریزی هایی برای آینده خود انجام دهند و به میزان بیشتری برای آینده آماده گردند.

به عنوان مثال: والدین میتوانند با مشخص شدن جنسیت نوزاد لباس و لوازم مورد نیاز او را متناسب با دختر و یا پسر بودن او تهیه کنند و یا به چیدمان اتاق بپردازند و یا می توانند که برای او نام انتخاب کنند تا به محض تولد نام نوزاد مشخص شود و ….

کلام پایانی

سونوگرافی تعیین جنسیت و سونوگرافی شبانه روزی در بیمارستان پارسا از بهترین گزینه ها برای شما بانوان عزیز است زیرا در صورت مراجعه به این مرکز درمانی میتوانید از بیمه درمانی استفاده کنید و هزینه های خود را کاهش دهید.

همچنین میتوانید به راحتی از هر گوشه تهران به این بیمارستان دسترسی داشته باشید زیرا بیمارستان پارسا در خیابان ولیعصر قرار گرفته است و به دلیل اینکه در بخش های مرکزی تهران واقع شده است، از هر سمت تهران رفت و آمد به آن آسان است.

همچنین لازم به ذکر است که بیمارستان تخصصی پارسا بسیاری از خدمات را برای سهولت حال بیماران به شکل اینترنتی و آنلاین ارائه میدهد.

به عنوان مثال: جواب برخی از آزمایش ها و یا دریافت نوبت ویزیت را میتوانید از طریق وب سایت انجام دهید و نیازی به مراجعه حضوری به بیمارستان برای این اهداف نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا