سونوگرافی

سونوگرافی تیروئید

تیروئید چیست؟ سونوگرافی تیروئید چگونه است؟ سونوگرافی در چه مواقعی کاربرد دارد؟ مهم ترین نکات در خصوص سونوگرافی چه هستند؟ سونوگرافی تیروئید را در کدام مرکز درمانی تهران انجام دهیم؟

تیروئید یکی از غدد مهم بدن انسان است که ظاهری شبیه به پروانه دارد و در قسمت جلویی گردن و در پایین حنجره قرار می گیرد. به واسطه این غده دو هورمون مهم در بدن انسان ترشح می شوند که عبارتند از: هورمون T4 و T3

این هورمون ها وظیفه دارند تا نحوه مصرف و ذخیره سازی انرژی در بدن را کنترل کنند.

به همین دلیل غده تیروئید به عنوان تنظیم کننده سوخت و ساز بدن شناخته می شود که با این وجود نقش مهمی را در بدن انسان به عهده دارد و ایجاد هر گونه مشکل در آن باعث به وجود امدن بیماری ها و مشکلاتی در بدن می شود.

سونوگرافی تیروئید چگونه است؟

سونوگرافی تیروئید که به عنوان سونوگرافی داپلر تیروئید نیز شناخته می شود روشی است که برای عکسبرداری و تصویر برداری از غده تیروئید به کار می رود تا هر گونه بد خیمی و نقص در این غده شناخته شود و تحت درمان قرار بگیرد.

در واقع به واسطه این روش سونوگرافی پزشکان می توانند که از وجود سرطان و غده های خطرناک در تیروئید با خبر شوند و با آنها مقابله کنند.

سونوگرافی تیروئید با پیشرفت تکنولوژی در علم پزشکی تحت تغییرات زیادی قرار گرفته است و امروزه به صورت رنگی انجام می شود که کیفیت تصاویر به دست امده در آن بالاتر از روش های قبلی هستند.

سونوگرافی تیروئید

سونوگرافی تیروئید در چه مواقعی کاربرد دارد؟

 • بررسی توده و تشخیص وضعیت آن و بافت مجاور توده
 • تجزیه وتحلیل وضعیت ظاهری ندول های تیروئید و خوش خیمی و بد خیمی آنها
 • بررسی این مساله که تعداد ندول ها بیشتر از حد نرمال هستند و یا خیر
 • بررسی این موضوع که آیا تعداد ندول ها در یک دوره مشخص به میزان زیادی افزایش پیدا کرده اند و یا خیر
 • و..

لازم به ذکر است که در این بخش منظور از ندول های تیروئید، بافت هایی هستند که از خود بافت غده تیروئید به وجود می ایند و این امکان وجود دارد که ندول ها بد خیم و یا خوش خیم باشند. به همین دلیل باید وضعیت انها تحت بررسی قرار بگیرد.

مهم ترین نکات در خصوص سونوگرافی تیروئید چیست؟

پزشکانی که سونوگرافی تیروئید را انجام می دهند و یا کسانی که به عنوان بیمار از این روش استفاده می کنند، باید به مسائلی در این زمینه توجه داشته باشند که این نکات از قبیل زیرند:

 • پرهیز از صحبت کردن
 • به همراه داشتن سابقه پزشکی در حین انجام دادن این سونوگرافی
 • دور کردن هر گونه اجسام فلزی از بدن همچون گردنبند و گیره سر
 • توجه داشتن به توصیه های پزشک
 • انجام دادن این سونوگرافی توسط پزشکان متخصص و معروف
 • انجام دادن سونوگرافی داپلر تیروئید در مراکز درمانی معتبر و مناسب

سونوگرافی تیروئید در بیمارستان تخصصی پارسا تهران

اگر به دنبال یک مرکز درمانی مناسب و معتبر در تهران هستید که سونوگرافی تیروئید را در آن انجام دهید، بیمارستان تخصصی پارسا میتواند از بهترین گزینه ها برای شما باشد.

زیرا این مرکز درمانی تمامی امور درمانی و خدمات خود را به صورت تخصصی ارائه می دهد و پزشکانی که در این مجموعه فعالیت دارند از بهترین پزشکان تهران هستند.

به همین دلیل با انجام دادن این روش عکسبرداری در بیمارستان پارسا میتوانید وضعیت خود را به خوبی بررسی کنید و نتیجه دقیقی از آن به دست آورید.

در این خصوص حتما بخش های مختلف سایت را بررسی کنید تا با وضعیت بیمارستان تخصصی پارسا بیشتر آشنا شوید.

شرایط سونوگرافی

برای اینکه بتوانید در بیمارستان پارسا سونوگرافی از تیروئید انجام دهید، لازم است تا در ابتدا توسط پزشکان این مجموعه ویزیت شوید و تحت بررسی قرار بگیرید و یا نسخه ای که تحت آن سونوگرافی تیروئید به شما تجویز شده است را به این بیمارستان نشان دهید تا بر این اساس همکاران ما این سونوگرافی را برایتان انجام دهند.

سپس باید برای انجام سونوگرافی نوبت ویزیت از قسمت عکسبرداری بیمارستان دریافت کنید تا در زمان مورد نظر عکسبرداری شما انجام شود. در نهایت با دریافت جواب عگسبرداری و ارائه آن به پزشک معالج میتوانید از نتیجه وضعیت تیروئید مطلع گردید.

هزینه سونوگرافی

هزینه سونوگرافی تیروئید در این مرکز درمانی برای همه یکسان نیست بلکه مسائلی میتوانند بر روی آن تاثیر گذار باشند و مهم ترین مسائل در این زمینه از قبیل زیرند:

 • روش سونوگرافی
 • بیمه خدمات درمانی و یا تکمیلی و شرکت ارائه دهنده آن
 • تعداد دفعات نیاز به سونو
 • پزشکی که ویزیت بیمار را انجام می دهد

از آنجایی که بیمارستان تخصصی پارسا با شرکت های بیمه بسیار زیادی در کشور طرف قرار داد است وتحت پوشش بیمه امور درمانی خود را انجام می دهد، با مراجعه به آن می توانید به میزان زیادی در هزینه ها تخفیف بگیرید و هزینه امور درمانی خود را با بیمه بپردازید.

از این جهت حتما لیست شرکت های بیمه تحت پوشش بیمارستان پارسا را در وب سایت بررسی کنید تا اگر بیمه شما در آن قرار دارد، برای کاهش هزینه ها از آن کمک بگیرید.

کلام پایانی

سونوگرافی تیروئید برای همه انسان ها نباید انجام شود و فقط اشخاصی که علائم مربوط به بروز مشکل در تیروئید را داشته باشند در مواقع خاصی به انچام این روش نیاز دارند.

برای تشخیص بیماری های مربوط به تیروئید حتما از بهترین پزشکان شهر کمک بگیرید زیرا ممکن است که پزشک به خوبی قادر به تشخیص بیماری شما نباشد و وضعیت جسمی وسلامتی شما را به خطر بیندازد.

بیمارستان پارسا که از سابقه فعالیت بسیار زیادی در تهران برخوردار است و با بهترین پزشکان همکاری می کند، از بهترین مراکز درمانی برای شما است که در ایام تعطیل و هر ساعت از شبانه روز خدمات درمانی در انواع مختلف همچون سونوگرافی تیروئید را ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا