سونوگرافی

سونوگرافی در تهران

در چه مواقعی به سونوگرافی در تهران نیاز است؟ بهترین بیمارستان برای سونوگرافی در تهران کجاست؟ سونوگرافی چگونه انجام می شود؟ با سونوگرافی چه بیماری هایی را میتوان تشخیص داد؟ سونوگرافی در بیمارستان چه شرایطی دارد؟ آیا میخواهید از این مسائل مطلع شوید؟ با ما همراه باشید.

سونوگرافی شبانه روزی روشی است که در آن پزشک میتواند به داخل بدن دسترسی پیدا کند و تصاویری از داخل بدن را بدون اینکه جراحی انجام شود، داشته باشد و بر اساس این تصاویر به نوع مشکلات پی ببرد.

در سونوگرافی از امواج صوتی که فرکانس بالایی دارند استفاده می شود که این امواج به داخل بدن وارد می شوند و تابش آنها در داخل بدن به وجود آمدن تصاویر بر روی مانیتور مخصوص پزشک را با خود به همراه دارد.

لازم به ذکر است که امواج به کار رفته در این روش امواج فرا صوت هستند که گوش انسان قابلیت شنیدن و یا درک آن را ندارد.

سونوگرافی در تعطیلات هیچ گونه دردی را به همراه ندارد و به عنوان یک روش تهاجمی که درد و سختی به همراه داشته باشد، شناخته نمی شود.

سونوگرافی چگونه انجام می شود؟

برای انجام سونوگرافی ابتدا فرد باید بر روی تخت دراز بکشد و لباس خود را در بیاورد. سپس پزشک ژل مخصوصی را بر روی موضع مورد نظر که باید برای آن سونوگرافی انجام شود، می ریزد.

در ادامه دستگاه سونوگرافی را بر روی بخش مورد نظر حرکت می دهد تا اشعه دستگاه تصاویر به دست امده را بر روی مانتیور مشخص کند.

زمانی که بررسی های پزشک پایان یابد، بیمار میتواند از روی تخت بلند شده و مطب را ترک کند.

لازم به ذکر است که ژل سونوگرافی به این منظور استفاده می شود که دستگاه سونو به شکل بهتری بتواند تصاویر را به دست آورد.

زمانی که پزشک وضعیت بیمار را بررسی می کند، شخص دیگری که در اتاق حضور دارد و دستیار پزشک است، وضعیت بیمار را ثبت می کند تا نامه ای تهیه شود و آن را به همراه عکس سونو گرافی به پزشک معالج ارجاع دهند.

 

سونوگرافی در تهران

 

کاربرد سونوگرافی در تهران چیست؟

زمانی از سونوگرافی در تهران استفاده می شود که پزشک قصد بررسی جوارح داخلی بدن از قبیل زیر را داشته باشد:

  • کلیه
  • مثانه
  • رحم
  • تخمدان
  • پستان
  • شکم

این جوارح داخلی بدن اصلی ترین بخش هایی هستند که با سونوگرافی بررسی می شوند و وضعیت آنها توسط پزشک کنترل می شود.

سونوگرافی در تهران در تشخیص چه بیماری هایی کاربرد دارد؟

با بررسی شدن بخش های ذکر شده در فوق با روش سونوگرافی می توان بیماریهای مختلف از قبیل زیر را تشخیص داد:

کیست رحم و تخمدان

کیست رحم و تخمدان یک نوع ضایعه است که به صورت وراثتی و یا بر اثر مصرف مواد غذایی نامناسب و مسائل دیگر در رحم و تخمدان به وجود می آید و عارضه های را برای بانوان به همراه دارد که سونوگرافی در درمان انها کمک زیادی می کند.

زیرا با تشخیص وجود این ضایعه ها در بدن بانوان از طریق سونوگرافی پزشک میتواند با تجویز دارو انها را برطرف کند و از تبدیل شدن آنها به بیماری های جدی تر جلوگیری به عمل آورد.

بررسی وضعیت ضخامت رحم

رحم بانوان از ضخامت استانداردی برخوردار است که اگر ضخامت آن از حد معمول بیشتر باشد، علامت خوبی نیست و باید برطرف کردن آن اقدام نمود. به عنوان مثال: ممکن است که تاخیر در قائدگی یکی از علل ضخیم شدن رحم باشد که در پی آن مشکلات بسیاری ایجاد می شوند

این مشکل از طریق سونوگرافی مشخص می شود و پزشک با سونوگرافی رحم میتواند تعیین کند که رحم از ضخامت استاندارد برخوردار است و یا نه.

کیست پستان

از دیگر مواردی که باعث می شود تا سونوگرافی در تهران نیاز باشد، کیست پستان است. به سونوگرافی که برای بررسی وضعیت پستان انجام می شود، ماموگرافی نیز می گویند.

با انجام شدن این روش پزشک میتواند به غده های سرطانی و یا کیست در پستان پی ببرد و برای درمان آن وارد عمل شود.

بررسی وضعیت جنین

یکی از رایج ترین علل نیاز به سونوگرافی در تهران را میتوان بررسی وضعیت جنین و سونوگرافی بارداری در نظر گرفت.

بانوان باردار در طول دوره بارداری خود باید چندین مرتبه برای کسب اطلاع از وضعیت جنین و سلامتی او و همچنین به منظور کسب اطلاع از جنسیت جنین ، سونوگرافی جنین را انجام دهند.

با این وجود بانوان باردار به سونوگرافی در تهران نیاز دارند که باید به مراکز معتبر همچون بیمارستان پارسا به این منظور مراجعه کنند.

بررسی سنگ مثانه و سنگ کلیه

بسیاری از افراد در طول زندگی خود با سنگ کلیه و یا مثانه مواجه می شوند و یا از کلیه و مثانه سنگ ساز رنج می برند که دفع آنها بسیار سخت و پر درد است. پزشک از طریق انجام سونوگرافی می تواند به بررسی سنگ کلیه و مثانه بپردازد و این مشکلات را برطرف کند و یا به وجود سنگ در این بخش ها پی ببرد.

علاوه بر موارد ذکر شده، بیماری های دیگری نیز وجود دارند که برای آنها به سونوگرافی نیاز است و باید سونوگرافی برای آنها انجام شود که در بیمارستان پارسا فقط به برخی از این بیماری ها اشاره کردیم.

سونوگرافی در تهران و بیمارستان تخصصی پارسا

بیمارستان پارسا یکی از بهترین بیمارستان های تهران و قدیمی ترین مراکز درمانی در این شهر است که خدمات درمانی مختلفی را انجام میدهد. در بیمارستان پارسا میتوانید سونوگرافی رنگی و یا سیاه و سفید انجام دهید و از نتایج آن بهره مند شوید.

همچنین می توانید در این بیمارستان سونوگرافی داپلر و معمولی را نیز انجام دهید. تجهیزات و امکانات سونوگرافی در این بیمارستان بسیار پیشرفته است و تماما با نظارت بهترین پزشکان انجام می شود.

کلام پایانی

سونوگرافی در تهران را میتوانید با استفاده از بیمه درمانی نیز انجام دهید و به کمک بیمه هزینه های مربوط به آن را کاهش دهید. اما هر نوع بیمه ای به میزان مشخصی از هزینه سونوگرافی را برای شما پرداخت می کند.

در بیمارستان تخصصی پارسا میتوانید به صورت اینترنتی نیز نوبت دریافت کنید و در زمان نوبت تعیین شده به بیمارستان و مراجعه کنید تا سونوگرافی تعیین جنسیت برای شما انجام شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بخش های دیگر سایت را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا