سونوگرافی

سونوگرافی پیشرفته

انواع سونوگرافی چیست؟ سونوگرافی پیشرفته چگونه است؟ سونوگرافی پیشرفته در چه مواقعی استفاده می شود؟ شرایط سونوگرافی پیشرفته در بیمارستان تخصصی پارسا چگونه است؟

با پیشرفت تکنولوژی روش های جدیدی برای تشخیص بیماری های مختلف به وجود آمده اند که سونوگرافی یکی از این روش ها محسوب می شود. سونوگرافی به گونه ای است که با استفاده از آن می توان جوارح داخلی بدن را تحت نظر قرار داد و تصاویری از آنها به دست آورد.

سونوگرافی سالیان بسیار زیادی است که مورد استفاده قرار می گیرد اما در سال های اخیر تجهیزات پیشرفته تری برای آن به وجود آمده است و باعث شده تا تصویربرداری در سونوگرافی شرایط بهتری پیدا کند که به این روش سونوگرافی پیشرفته می گویند و در بیمارستان پارسا به بررسی این روش با هم می پردازیم.

انواع سونوگرافی چیست؟

سونوگرافی سالیان بسیار زیادی است که مورد استفاده قرار می گیرد و با گذشت زمان پیشرفت های زیادی در آن صورت گرفته است. امروزه سونوگرافی دارای انواع مختلفی است که انواع آن را از قبیل زیر در نظر می گیرند:

سونوگرافی دو بعدی

سونوگرافی دو بعدی که به سونوگرافی سیاه و سفید هم شهرت دارد، قدیمی ترین روشی است که برای عکسبرداری از داخل بدن مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش عکس ها یا تصاویر به دست آمده از داخل بدن به صورت سیاه و سفید هستند و وضوح تصاویر در این روش بسیار کمتر از سونوی پیشرفته است.

با وجود اینکه سونوگرافی دو بعدی یک روش قدیمی است اما همچنان در بسیاری از مواقع از این روش استفاده می شود.

سونوگرافی سه بعدی

سونوگرافی سه بعدی روش جدیدتری است که به این منظور انجام می شود و در این روش کیفیت تصویر بسیار بیشتر است و تصاویری بهتری از داخل بدن به دست می آید. از این روش برای بررسی وضعیت جنین به وفور استفاده می شود.

لازم به ذکر است که سونوگرافی سه بعدی از انواع سونوگرافی پیشرفته محسوب می شود اما کیفیت و وضوح تصویر در این روش از سونوگرافی چهار بعدی کمتر است. با این وجود شباهت زیادی بین این دو روش وجود دارد.

سونوگرافی چهار بعدی

در حال حاضر جدیدترین روش سونوگرافی را میتوان سونوگرافی چهار بعدی نام برد که به عنوان سونوگرافی پیشرفته محسوب می شود و کیفیت آن از همه روش های دیگر بالاتر است.

کسانی که قصد دارند برای تشخیص وضعیت جنین واضح ترین و بهترین انواع سونوگرافی را به کار ببرند باید از این روش استفاده کنند زیرا با انجام آن می توانند چهره جنین را در ماه های مشخص به خوبی ببینند. در حالی که در سونوگرافی دو بعدی این امکان وجود ندارد.

 

سونوگرافی پیشرفته

سونوگرافی پیشرفته چگونه است؟

سونوگرافی پیشرفته در مقایسه با سونوگرافی دو بعدی به صورتی است که تصویر برداری را به جای اینکه به شکل سیاه و سفید انجام دهد، به صورت رنگی انجام می دهد.

علاوه بر آن در سونوگرافی های پیشرفته همچون انواع سه بعدی و چهار بعدی کیفیت تصویر از نوع hd است اما در سونوگرافی دو بعدی به این شکل نخواهد بود.

سونوگرافی پیشرفته به دلیل افزایش وضوح تصویر به گونه ای است که تشخیص بیماری های مختلف با آن راحت تر است.

سونوگرافی پیشرفته در چه مواقعی استفاده می شود؟

سونوگرافی پیشرفته اکثرا برای تشخیص وضعیت جنین در بدن مادر مورد استفاده قرار می گیرد اما با این وجود برای تشخیص بیماری های دیگر نیز از این روش سونوگرافی استفاده می شود.

به عنوان مثال: در خصوص سونوگرافی پستان، شکم، تخمدان، رحم و … از این مدل سونوگرافی استفاده می شود.

آیا سونوگرافی پیشرفته با درد همراه است؟

سونوگرافی به صورت کلی هیچ گونه دردی را به همراه ندارد و باعث اذیت شدن بیماران نمی شود.

با این وجود با خیال آسوده می توانید این روش را انجام دهید. لازم به ذکر است که سونوگرافی دو بعدی که قدیمی ترین روش برای عکسبرداری از داخل بدن بوده است نیز هیچ گونه دردی را به همراه ندارد با این تفاوت که سونوگرافی پیشرفته نه تنها فاقد درد و آزار است بلکه تشخیص آن نیز بهتر است.

مزایای سونوگرافی پیشرفته چیست؟

استفاده از سونوگرافی در انواع سه بعدی و چهار بعدی که از نوع پیشرفته محسوب می شوند، دارای مزیت هایی از قبیل زیر است:

  • تشخیص مناسب و دقیق تر
  • دریافت اطلاعات بیشتر از داخل بدن
  • تشخیص چهره و وضعیت جنین به صورت مناسب تر
  • امکان استفاده از بیمه برای انجام آن
  • عدم ایجاد عارضه و یا درد برای بیماران
  • امکان ثبت تصاویر به دست آمده از جنین بر روی کاغذ
  • کاهش میزان خطا در این روش سونوگرافی
  • و…

شرایط سونوگرافی پیشرفته در بیمارستان تخصصی پارسا

بیمارستان پارسا یکی از بهترین مراکز درمانی در تهران است که در این بیمارستان میتوانید سونوگرافی پیشرفته را انجام دهید. بیمارستان تخصصی پارسا به صورت کلی انواع روش های سونوگرافی را برای متقاضیان انجام می دهد و در این مرکز درمانی زیر نظر بهترین پزشکان سونوگرافی می توانید از این روش استفاده کنید و به تشخیص بیماری های مختلف بپردازید.

لازم به ذکر است که سونوگرافی پیشرفته در این مرکز درمانی را می توانید  در ایام تعطیل و به صورت شبانه روزی انجام دهید و علاوه بر آن امکان استفاده از انواع بیمه های درمانی در این خصوص وجود خواهد داشت.

برای استفاده از این روش پزشکی می توانید امور مختلفی را نیز از طریق سایت بیمارستان پارسا پیگیری کنید. به عنوان مثال: قادرید تا به صورت آنلاین نوبت ویزیت دریافت کنید و یا از جوابدهی عکسبرداری مطلع شوید.

کلام پایانی

سونوگرافی پیشرفته به صورت سه بعدی و چهار بعدی در بیمارستان تخصصی پارسای تهران را بررسی نمودیم. در صورت تمایل برای انجام این کار در بیمارستان پارسا شرایط بسیار مناسبی برای رفت و آمد خواهید داشت و میتوانید به راحتی با هر وسیله نقلیه ای که مد نظر دارید، به بیمارستان پارسا رفت و آمد کنید زیرا این بیمارستان در خیابان ولیعصر قرار گرفته است و شرایط مناسبی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا