سی تی اسکن

سی تی اسکن با بیمه بانک

بیمه بانک چگونه است؟ آیا سی تی اسکن با این نوع بیمه امکان پذیر است؟ شرایط سی تی اسکن با استفاده از بیمه بانکی چیست؟ چه کسانی میتوانند با این نوع بیمه سی تی اسکن کنند؟ آیا سی تی اسکن با این نوع روش در همه مراکز درمانی امکان پذیر است؟ در صورتی که به کسب اطلاعات در این زمینه نیاز دارید، در وب سایت رسمی بیمارستان پارسا همراه ما بمانید.

سی تی اسکن شبانه روزی یکی از روش های متداول عکسبرداری از بدن است که به کمک آن می توان تمامی بخش های بدن را تحت بررسی قرار داد و از مشکلات و ضایعات ایجاد شده در آن مطلع شد؛ به همین دلیل سی تی اسکن از پرکاربردترین روش های تشخیصی در علم پزشکی است که در شاخه های مختلف درمانی از آن استفاده می شود.

با توجه به اینکه هزینه این روش نسبتا زیاد است، امکان سی تی اسکن با وزن بالا با این نوع بیمه میتواند یک مضوع مهم و حائز اهمیت برای مردم کشور ما محسوب شود؛ لازم به ذکر است که منظور از این اصطلاح نوعی از بیمه های درمانی است که به پرسنل و کارمندان تمامی بانکهای کشور تعلق می گیرد اما هر بانکی از بیمه مخصوص به خود برخوردار است و با این وجود شرایط  بانکی کمی با یکدیگر متفاوت است.

آیا سی تی اسکن با بیمه بانک امکان پذیر است؟

با توجه به اینکه این نوع در انواع مختلف آن از بهترین بیمه های رایج در کشور ما است که خدمات درمانی بسیار خوبی را تحت پوشش قرار می دهد و از طرف دیگر بیمه تکمیلی نیز به همراه دارد، می توان این چنین بیان کرد که این نوع بیمه برای خدمات سی تی اسکن قابل استفاده است.

 

سی تی اسکن با بیمه بانک
سی تی اسکن با بیمه بانک

شرایط سیتی اسکن بانکی چگونه است؟

برای اینکه بتوان این کار را انجام داد، لازم است تا شرایط ذکر شده در زیر برای هر شخص وجود داشته باشد:

بیمار باید تحت پوشش این نوع بیمه قرار داشته باشد

اولین شرط مورد نیاز در این زمینه، تحت پوشش این نوع بیمه بودن است و فردی که میخواهد سی تی اسکن را با بیمه بانکی انجام دهد باید این نوع بیمه برای او در یکی از انواع مختلفش فعال سازی شده باشد؛ در غیر این صورت امکان استفاده از بیمه تکمیلی برای فرد وجود نخواهد داشت.

اعتبار بیمه در شرایط مناسبی وجود داشته باشد

دفترچه باید از تاریخ انقضا و اعتبار کافی برخوردار باشد تا بیمار بتواند از آن استفاده کند.

چنانچه هزینه مربوط به بیمه از سوی بانک پرداخت نشده باشد و یا به هر دلیل دیگری نقصی در آن به وجود آمده باشد، بیمه غیر قابل استفاده خواهد بود و نمیتوان برای سی تی اسکن از آن استفاده کرد.

بنابراین باید به تاریخ انقضا و اعتبار بیمه خود در حین استفاده برای این کار توجه داشته باشید.

انجام سی تی اسکن و پرداخت هزینه آن توسط بیمار

معمولا بیمههای بانکی به این شکل هستند که برای به کار بردن آنها در خصوص خدمات درمانی و یا تشخیصی، ابتدا بیمار باید هزینه مربوط به سی تی اسکن را خودش پرداخت کند و سپس با ارائه مدارک معتبر از روند درمان به شرکت بیمه، هزینه پرداخت شده را باز پس بگیرد. البته لازم به ذکر است که این موضوع مربوط به بیمه تکمیلی بانکی می شود.

دریافت هزینه پرداخت شده از شرکت بیمه

پس از اینکه مدارک ارائه داده شده در خصوص پرداخت هزینه عکسبرداری سی تی اسکن ریه توسط بیمه شوندگان به شرکت مورد نظر ارائه داده شود، در حدود یک ماه پس از آن امکان دریافت هزینه پرداخت شده وجود خواهد داشت.

آیا سی تی با بیمه برای تمامی روش های آن قابل استفاده است؟

سی تی اسکن برای بخش های مختلفی از بدن مورد استفاده قرار می گیرد که بر اساس این مساله به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند و انواع آن از قبیل زیر است:

  • Ct اسکن از ستون فقرات
  • Ct اسکن از استخوان
  • Ct اسکن از مغز
  • Ct اسکن از شریان ها
  • Ct اسکن از بافت ها و جوارح داخلی
  • Ct اسکن از پا
  • Ct اسکن از قلب
  • و ….

تمامی این بخش های بدن که از آن سی تی اسکن انجام می شود و یا انواع روش های آن به واسطه بیمه بانکی امکان پذیر هستند و میتوانند به کمک آن از این روش تشخیصی بهره برد.

چه کسانی میتوانند با بیمه بانک سی تی اسکن کنند؟

به صورت کلی کسانی قادر به استفاده از این نوع بیمه برای سی تی اسکن هستند که تحت پوشش این نوع بیمه قرار گرفته باشند؛ در نتیجه با توجه به اینکه بیمه بانکی به اعضا و پرسنل بانک های کشور اختصاص پیدا می کند، فقط کارمندان و پرسنل آنها به همراه اعضای خانواده خود قادر به استفاده از این بیمه خواهند بود.

به عبارت دیگر یک پرسنل بانک به همراه همسر، فرزند، پدر و مادر خود میتواند از این طریق بهره مند گردد و سی تی اسکن با این نوع بیمه انجام دهد.

آیا سی تی اسکن با استفاده از بیمه بانک در همه مراکز درمانی امکان پذیر است؟

سی تی اسکن را با استفاده از بیمه بانکی میتوان در همه مراکز درمانی، بیمارستان ها و کلینیک ها به کار برد و هیچ محدودیتی در خصوصی و یا دولتی بودن آنها وجود نخواهد داشت.

اما برخی از مراکز درمانی فقط در صورتی امکان استفاده از این نوع بیمه برای سی تی اسکن را فراهم می کنند که طرف قرارداد با شرکت بیمه بانکی مورد نظر باشند. به همین دلیل باید به طرف قرارداد بودن بودن بیمه بانکی و مرکز درمانی توجه داشته باشید.

بخش پایانی

سی تی اسکن در تعطیلات را می توانید در بهترین شرایط و بهره بردن از تشخیص و مهارت بهترین پزشکان در بیمارستان تخصصی پارسا انجام دهید و از نتایج آن بهره مند گردید. لازم به توضیح است که در این مجموعه از جدیدترین دستگاه های سی تی اسکن استفاده می شود و برای هر کدام از اعضای بدن امکان استفاده از این روش وجود خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا