سی تی اسکن

سی تی اسکن با بیمه تامین اجتماعی

سی تی اسکن با بیمه تامین اجتماعی در سال 1402

سی تی اسکن با بیمه تامین اجتماعی چگونه است؟ آیا سی تی اسکن با استفاده از بیمه تامین اجتماعی امکان پذیر است؟ سی تی اسکن چیست؟ بیمه تامین اجتماعی چه ویژگی هایی دارد؟

اگر به دنبال پاسخ این پرسش ها هستید، در وب سایت رسمی بیمارستان پارسا ما را همراهی کنید.

همان طور که می دانید خدمات درمانی مختلف معمولا از هزینه زیادی برای مردم برخوردار هستند که این مساله شرایط را برای افراد جامعه سخت می کند. از این جهت شرکت های بیمه برای کاهش هزینه های درمانی به وجود آمده اند که بخشی از مخارج درمان را در اختیار شخص بیمه شده قرار می دهند.

سی تی اسکن یکی از روش های عکسبرداری از بافت ها و بخش های مختلف بدن است که به واسطه آن میتوان از سر تا نوک انگشت های پا را مورد بررسی قرار داد و از وضعیت بخش های داخلی بدن مطلع شد.

این روش درمانی معمولا هزینه زیاد و قابل توجهی برای بیماران به همراه دارد که از این جهت امکان استفده از بیمه برای بیماران در این زمینه بسیار حائز اهمیت است. از این جهت سی تی اسکن با بیمه تامین اجتماعی را از زوایای مختلف تحت بررسی قرار خواهیم داد.

بیمه تامین اجتماعی چه ویژگی هایی دارد؟

بیمه تامین اجتماعی یکی از بیمه های رایج در کشور ما است که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و بیش از 50 سال در کشور ما سابقه دارد. این بیمه از انواع معتبر بیمه های ایرانی محسوب می شود که ارائه دهنده خدمات درمانی و بازنشستگی است؛ بدین معنا که دارندگان این نوع بیمه پس از گذشت مدت زمانی در حدود 30 سال از آغاز ثبت نام بیمه تامین اجتماعی می توانند از خدمات بازنشستگی آن نیز استفاده کنند و حقوق ماهیانه دریافت نمایند.

از این جهت تامین اجتماعی از انواع رایج بیمه هایی است که توسط شرکت ها، ادارات و سازمان ها به کارمندان و کارگران ارائه می دهد و پرسنل آنها را تحت پوشش این نوع بیمه قرار می دهند.

آیا سی تی اسکن با بیمه تامین اجتماعی امکان پذیر است؟

خوشبختانه امکان استفاده از بیمه تامین اجتماعی برای انجام عملیات مربوط به سی تی اسکن در انواع مختلف آن وجود خواهد داشت و عزیزانی که تحت پوشش این نوع بیمه باشند، قادر به استفاده از آن در این زمینه خواهند بود.

 

سی تی اسکن با بیمه تامین اجتماعی

سی تی اسکن با بیمه تامین اجتماعی چگونه است؟

در هنگام استفاده از بیمه تامین اجتماعی برای سی تی اسکن توجه داشته باشید که این نوع بیمه مبلغ خیلی زیادی از هزینه های شما را کاهش نمی دهد و از طرف دیگر میزان کاهش هزینه های درمانی شما به مرکز درمانی که به آن مراجعه کنید نیز وابسته است.

به عبارت دیگر چنانچه از این نوع بیمه در مراکز درمانی دولتی برای سی تی اسکن استفاده کنید، میزان کاهش هزینه های شما در مقایسه با مراکز خصوصی بسیار بیشتر است و مبلغ بسیار بیشتری از هزینه های درمانی شما در مراکز دولتی با استفاده از این نوع بیمه کاهش می یابد.

لازم به ذکر است که در بیمارستان های خصوصی نیز می توانید از بیمه تامین اجتماعی استفاده کنید اما کاهش هزینه های درمان در مراکز خصوصی کمتر خواهد بود.

مراحل سی تی اسکن با بیمه تامین اجتماعی

برای انجام عملیات سی تی اسکن با استفاده از بیمه تامین اجتماعی باید مراحل زیر را طی کنید:

چک کردن تاریخ انقضا و اعتبار

برای انجام این کار اولین مرحله برای شما این است که از اعتبار بیمه خود اطمینان پیدا کنید. زیرا اگر تاریخ انقضای بیمه شما گذشته باشد و فاقد اعتبار باشد، ارائه آن به مرکز درمانی در کاهش هزینه های سی تی اسکن موثر واقع نخواهد شد.

در نتیجه پیش از انجام این کار تاریخ انقضای بیمه خود را که در صفحه اول دفترچه نوشته می شود، بررسی می کند و یا اگر اعتبار آن به پایان رسیده است، برای تمدید بیمه اقدام کنید.

نکته: گاهی اوقات نیز این مشکل به شرکتی که در آن فعالیت می کنید و یا سازمان بیمه مربوط می شود که اگر هزینه بیمه برای شما پرداخت گردیده باشد اما اعتبار کافی نداشته باشد، آنگاه باید سازمان بیمه و یا شرکت را در جریان بگذارید که اگر مشکل از سوی آنها است برای رفع آن اقدام کنند.

انتخاب مرکز درمانی مناسب

پس از بررسی وضعیت بیمه، باید یک مرکز مناسب برای سی تی اسکن انتخاب کنید و به آن مراجعه نمایید تا مراحل سی تی اسکن برای شما انجام شود. چنانچه قصد دارید که میزان بیشتری از هزینه های شما کاسته شود، سعی کنید که مراکز درمانی و یا بیمارستان های دولتی را برای انجام این کار انتخاب کنید و علاوه بر آن به کیفیت ارائه خدمات مرکز درمانی نیز توجه داشته باشید.

انجام سی تی اسکن تحت پوشش بیمه

در نهایت آخرین مرحله برای سی تی اسکن با بیمه تامین اجتماعی، انجام آن تحت پوشش بیمه است. به این منظور کافی است تا به بیمارستان مورد نظر خود مراجعه کنید و در حین دریافت نوبت، دفترچه را به مسئول تحویل دهید تا بیمه را در هزینه های شما لحاظ کنند.

لازم به ذکر است که در سال های اخیر، استفاده از بیمه تامین اجتماعی به صورت آنلاین انجام می شود و دیگر نیازی نیست که دفترچه به همراه داشته باشید بلکه در اغلب مواقع با ارائه کد ملی و نام و نام خانوادگی خود به بیمارستان، مسئولان ارائه نوبت وضعیت بیمه شما را خودشان بررسی می کنند و هزینه های کاشته شده را لحاظ می نمایند.

سخن پایانی

سی تی اسکن با بیمه تامین اجتماعی را میتوانید در بهترین شرایط در بیمارستان پارسای تهران که در محدوده ولیعصر واقع شده است انجام دهید. این مجموعه کاملا تخصصی خدمات درمانی و تشخیصی خود را در ایام تعطیل و به صورت شبانه روزی نیز ارائه می دهند و در هر زمانی که به انجام این کار نیاز داشته باشید، بیمارستان پارسا خدمات مورد نظر را به شما ارائه خواهد داد.

در صورتی که قصد بررسی و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این بیمارستان را دارید، از طریق تلفن های تماس با ما در ارتباط باشید و یا بخش های دیگر وب سایت را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا