سی تی اسکن

سی تی اسکن با بیمه تکمیلی

سی تی اسکن با بیمه تکمیلی چگونه انجام می شود؟ بیمه تکمیلی چگونه است و به چه کسانی اختصاص دارد؟ مراحل سی تی اسکن با بیمه تکمیلی چیست؟ اگر هر یک از این مسائل ذهن شما را به خود مشغول کرده است، با ما تا بخش پایانی این مطلب همراه بمانید.

پزشکان برای کسب اطلاع از وضعیت جوارح و اندام های داخلی بدن انسان از روش های تشخیصی متفاوتی استفاده می کنند که یکی از آن ها عکسبرداری است و با روش های مختلفی برای بیماران انجام می شود. لازم به ذکر است که روش عکسبرداری برای بیماران بر حسب بیماری و مشکلات انها خواهد بود و از این موضوع تاثیر می گیرد.

در این میان، سی تی اسکن یکی از روش های عکسبرداری محسوب می شود که به واسطه دستگاه بزرگ انجام می شود و در این روش شخص باید بر روی تخت دستگاه دراز بکشد و وارد تونل عکسبرداری شود تا عملیات مربوط به تصویربرداری برای او انجام شود.

این روش به صورت غیر تهاجمی انجام می شود و هیچ گونه درد و خونریزی به همراه ندارد.

با استفاده از این روش میتوان از جوارح مختلف بدن انسان از سر تا نوک پا را تحت بررسی قرار داد و مشکلات ایجاد شده در بدن را تحت بررسی قرار داد.

با توجه به اینکه سی تی اسکن یک روش هزینه بر تشخیصی است، توانایی استفاده از بیمه در کاهش هزینه های آن برای مردم بسیار حائز اهمیت است که از این جهت به بررسی سی تی اسکن با بیمه تکمیلی برای شما عزیزان خواهیم پرداخت.

بیمه تکمیلی چیست و به چه کسانی اختصاص دارد؟

بیمه تکمیلی به نوعی بیمه کامل کننده گفته می شود که در کشور ما بسیار رایج است و افراد زیادی تحت پوشش آن قرار دارند. در واقع این نوع بیمه به کسانی اختصاص پیدا می کند که بیمه های معمولی مانند: تامین احتماعی را داشته باشند و از انواع بیمه هایی که بازنشستگی ارائه می دهند، برخوردار باشند.

این نوع بیمه در هزینه های درمانی مبلغ بیشتری را نسبت به بیمه های دیگر برای بیماران کاهش می دهد و امکان استفاده از خدمات درمانی مراکز خصوصی که تجهیزات و ارائه خدمات بالایی دارند را برای مردم فراهم می سازد.

به عبارت دیگر می توان گفت که این نوع بیمه بالاترین درصد پرداخت هزینه های درمانی را در مقایسه با سایر انواع بیمه ها دارد که در همه مراکز درمانی اعم از دولتی و خصوصی قابل استفاده است.

 

سی تی اسکن با بیمه تکمیلی

 

افرادی با شرایط ذکر شده در زیر امکان استفاده از بیمه درمانی تکمیلی را خواهند داشت:

  • کسانی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند
  • کسانی که از کارمندان و پرسنل بانک های دولتی و خصوصی کشور محسوب می شوند
  • کارمندان و پرسنل ادارات فرهنگی و مدارس
  • کسانی که تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح هستند
  • افرادی که از اعضا و کارمندان شرکت ها و کارخانه های دولتی هستند
  • و….

آیا همه میتوانند از بیمه تکمیلی برای سی تی اسکن استفاده کنند؟

متاسفانه همه ی مردم امکان بهره بردن از روش تشخیصی سی تی اسکن با بیمه تکمیلی را نخواهند داشت و برای انجام این کار باید حتما کسانی که قصد انجام سی تی اسکن را دارند، تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گرفته باشند و فقط کسانی قادر به فعال سازی این بیمه برای خود هستند که انواع بیمه های ذکر شده در فوق را داشته باشند.

سی تی اسکن با بیمه تکمیلی چگونه انجام می شود؟

سی تی اسکن با استفاده از این نوع بیمه در هر مرکز درمانی قابل انجام است و در بیمارستان ها و کلینیک های دولتی و خصوصی میتوانید از آن استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که برای کاهش هزینه های درمانی سی تی اسکن باید حتما گروهی از بیمارستان ها و مراکز خصوصی و دولتی را انتخاب نمایید که با شرکت بیمه تکمیلی شما قرارداد داشته باشد و خدمات آن را پوشش دهد.

در غیر این صورت هزینه های درمانی شما با استفاده از این بیمه کاسته نخواهد شد.

مراحل سی تی اسکن با بیمه تکمیلی چیست؟

برای سی تی اسکن با بیمه تکمیلی لازم است تا همه افراد مراحل زیر را به ترتیب طی کنند:

در اختیار داشتن بیمه تکمیلی و اعتبار داشتن بیمه

در ابتدا لازم است تا بیمه تکمیلی را در اختیار داشته باشید و آن را برای خود فعال کرده باشید. پس از فعال سازی بیمه تکمیلی در مواقعی که قصد انجام سی تی اسکن را دارید، باید مطمئن شوید که بیمه شما به میزان کافی اعتبار دارد و تاریخ پرداخت مقرری آن نگذشته باشد تا با ارائه آن به بیمارستان، امکان کاهش هزینه های درمان را داشته باشید.

مراجعه به مراکز درمانی و تشخیصی طرف قرار داد با بیمه

در مرحله بعدی همان طور که در بخش های فوق اشاره کردیم، باید به مراکز درمانی طرف قرار داد با بیمه خود مراجعه کنید تا امکان کاهش هزینه های درمان وجود داشته باشد که خوشبختانه این نوع بیمارستان ها در سطح شهر تهران و سایر شهرستان ها به وفور یافت می شوند. به عنوان مثال: بیمارستان تخصصی پارسا تمامی انواع بیمه های رایج در کشور را تحت پوشش قرار می دهد.

انجام سی تی اسکن و دریافت نامه از مرکز درمانی

پس از مراجعه به مرکز درمانی مورد نظر، میتوانید با دریافت نوبت سی تی اسکن را انجام دهید و در پایان عملیات تصویربرداری باید نامه ای مبنی بر انجام سی تی اسکن از بیمارستان دریافت کنید تا آن را به شرکت بیمه ارائه دهید.

لازم به ذکر است که هزینه های لازم برای انجام این کار را باید ابتدا خودتان بپردازید و سپس از بیمه پس بگیرید.

ارائه نامه مربوط به مراحل درمانی به شرکت بیمه

با ارائه نامه سی تی اسکن به شرکت بیمه میتوانید هزینه های پرداخت شده را تا سقف مشخص بیمه از آن بگیرید که معمولا به مدت یک ماه زمان می برد تا بیمه مبلغ پرداخت شده را به شما باز گرداند.

بخش پایانی

سی تی اسکن با بیمه تکمیلی را میتوانید در بهترین مراکز درمانی خصوصی انجام دهید تا از شرایط ایده آل و تجهیزات پیشرفته این مراکز برخوردار شوید.

چنانچه قصد انجام این کار را در تهران دارید، از خدمات تشخیصی بیمارستان پارسا استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا