سی تی اسکن

سی تی اسکن با بیمه سلامت

سی تی اسکن با بیمه سلامت چگونه انجام می شود؟ مراحل سی تی اسکن با بیمه سلامت چیست؟ بیمه سلامت چگونه است و به چه کسانی تعلق می گیرد؟ اگر قصد دارید که به کمک این نوع بیمه هزینه های درمانی خود را کاهش دهید و یا می خواهید در رابطه با بیمه سلامت اطلاعاتی کسب کنید، در وب سایت رسمی بیمارستان تخصصی پارسا با ما تا انتهای این مطلب همراه بمانید.

سی تی اسکن یکی از رایج ترین و متداول ترین روش های تشخیصی است که در واقع یک نوع شیوه عکسبرداری از اعضای داخلی بدن است و به کمک آن میتوان بیماری های مختلفی را تشخیص داد.

این روش عکسبرداری در حقیقت باعث می شود که بدون نیاز به جراحی و بدون وجود تهاجم، امکان بررسی بیماری های مختلف در بدن انسان وجود داشته باشد که اغلب از آن در جهت تشخیص بیماری ها و مشکلات مغزی و عصبی استفاده می شود اما علاوه بر آن برای بررسی همه بخش های بدن نیز میتوان از این روش تصویربرداری استفاده کرد.

CT SCAN در گروه روش های تشخیصی گران قیمت وجود دارد که بیماران برای استفاده از آن باید مبلغ قابل توجهی را بپردازند. این موضوع باعث می شود که کسب اطلاع از سی تی اسکن با بیمه سلامت برای مردم حائز اهمیت باشد.

بیمه سلامت چیست و به چه کسانی تعلق می گیرد؟

بیمه سلامت در واقع یکی انواع بسیار ساده بیمه خدمات درمانی است که به اقشار کم توان و ضعیف جامعه اختصاص پیدا می کند. به عبارت دیگر کسانی که تحت پوشش هیچ نوع بیمه درمانی نیستند، امکان استفاده از این نوع بیمه را خواهند داشت و می توانند در دریافت خدمات درمانی گوناگون با کمک این نوع بیمه هزینه های خود را کاهش دهند.

 

سی تی اسکن با بیمه سلامت

 

سی تی اسکن با بیمه سلامت چگونه انجام می شود؟

امکان سی تی اسکن با بیمه سلامت وجود دارد اما چنانچه برای انجام این کار به مراکز درمانی خصوصی مراجعه کنید، امکان بهره بردن از بیمه خود را نخواهید داشت و یا در صورت پذیرش بیمه سلامت از سوی مرکز درمانی خصوصی، مبلغ بسیار جزئی از هزینه های شما کاسته می شود.

در حالی که ارائه این بیمه به مراکز درمانی دولتی برای انجام سی تی اسکن، مبلغ بسیار بیشتری را از هزینه های درمانی کاهش می دهد.

باید به این مساله نیز اشاره کنیم که انواع روش های سی تی اسکن و انجام آن برای بخش های مختلف بدن توسط این بیمه امکان پذیر است و از سوی دیگر بیمه سلامت را برای امور درمانی، تشخیصی و عکسبرداری دیگر هم میتوان استفاده کرد.

مراحل سی تی اسکن با بیمه سلامت چیست؟

برای اینکه بتوانید از بیمه سلامت برای سی تی اسکن استفاده کنید، لازم است تا مراحلی به شرح زیر را طی کنید:

در اختیار داشتن بیمه سلامت معتبر و با تاریخ انقضای کافی

قدم اول برای سی تی اسکن در اختیار داشتن یک بیمه معتبر است که به میزان کافی تاریخ انقضا داشته باشد. البته از آنجایی که این نوع بیمه از سوی دولت به مردم ارائه داده می شود، معمولا نیازی به تمدید کردن آن نیست و به صورت خودکار از سوی دولت تمدید آن انجام می شود.

با این وجود باز هم در مواقعی ممکن است که مشکلاتی ایجاد شود و بیمه غیر فعال شود که در این شرایط باید از کافی نت ها کمک بگیرید.

پیدا کردن یک مرکز درمانی دولتی برای سی تی اسکن

بیمه سلامت در همه مراکز درمانی هزینه ها را به شکل قابل قبولی کاهش نمی دهد اما میزان مبلغ کاسته شده از سی تی اسکن با استفاده از آن در مراکز دولتی قابل توجه است. به همین دلیل توصیه می کنیم که اگر از این نوع بیمه استفاده می کنید، به درمانگاه ها، کلینیک ها و یا بیمارستان های دولتی مراجعه کنید و در آنجا سی تی اسکن انجام دهید.

ارائه بیمه و پرداخت هزینه تصویربرداری

برخی از بیمه ها مانند: بیمه تکمیلی، هزینه های درمانی را در انتهای کار به بیماران پرداخت می کنند و پس از مدت یک ماه هزینه پرداخت شده از سوی بیمار را به او اختصاص می دهند. اما بیمه سلامت به این شکل نیست و در ابتدای کار با ارائه آن به مسئولین بیمارستان میتوانید از مبلغ پرداختی بکاهید.

به این منظور باید برای سی تی اسکن، بیمه خود را به مسئولین ارائه دهید تا کاهش هزینه را برای شما اعمال کنند و سپس نوبت سی تی اسکن برایتان در نظر بگیرند.

انجام عملیات مربوط به تصویربرداری

با انجام مراحل ذکر شده در فوق در راستای سی تی اسکن، میتوانید این تصویربرداری را انجام دهید و نتیجه حاصل از آن را دریافت کنید.

هزینه سی تی اسکن با بیمه سلامت

چنانچه میخواهید از میزان هزینه لازم برای سی تی اسکن با این نوع بیمه مطلع شوید، باید گفت که اگر از ای روش عکسبرداری در مراکز دولتی استفاده کنید، تقریبا تمامی هزینه تصویربرداری برای شما کاسته می شود و یا نیمی از آن کم می شود.

در حالت کلی میزان کاهش هزینه های سی تی اسکن با این بیمه به مرکز درمانی بستگی دارد که به آن مراجعه می کنید.

سخن پایانی

سی تی اسکن با بیمه سلامت گزینه مناسبی برای کسانی است که هیچ نوع بیمه ای در اختیار ندارند که در بیمارستان های مختلف امکان استفاده از آن وجود خواهد داشت. بیمارستان تخصصی پارسای تهران که در محدوده ولیعصر قرار گرفته است، از جمله مراکزی است که شرایط مناسبی را برای سی تی اسکن به واسطه بیمه سلامت فراهم کرده است و در صورت تمایل میتوانید از خدمات کاملا تخصصی این مجموعه بهره مند گردید.

لازم به توضیح است که این مجموعه به صورت شبانه روزی و در ایام تعطیل خدمات درمانی خود را ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا