سی تی اسکن

سی تی اسکن وزن بالا در تهران

آیا سی تی اسکن وزن بالا امکان پذیر است؟ در کدام مراکز درمانی تهران میتوان سی تی سنگین وزن را انجام داد؟ چنانچه میخواهید در رابطه با سی تی اسکن وزن بالا اطلاعاتی به دست آورید، مطالعه این مطلب به شما کمک خواهد کرد.

سی تی اسکن که به آن توموگرافی کامپیوتری و یا ct scan نیز گفته می شود، روشی برای تصویر برداری از بافت های داخلی بدن است که به کمک آن پزشکان میتوانند بیماری ها و مشکلات مختلفی را در بدن انسان شناسایی کنند و آنها را تشخیص دهند.

در حقیقت این روش تصویربرداری را میتوان برای بررسی وضعیت تمامی بخش های بدن از سر تا نوک انگشتان پا به کار برد.

اما برای استفاده از این روش تشخیصی ممکن است که بیماران با محدودیت هایی نیز رو به رو باشند که یکی از این محدودیت ها داشتن وزن بالا است و در ادامه آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

آیا سی تی اسکن وزن بالا امکان پذیر است؟

دستگاه سی تی اسکن از نظر ظاهری به گونه ای است که متشکل از یک تخت است و در قسمت انتهایی آن تونل دایره ای شکلی وجود دارد که بیماران باید بر روی تخت دراز بکشند و با حرکت دستگاه به سمت داخلی تونل حرکت کنند تا در این بخش از دستگاه سی تی اسکن تحت بررسی و تصویربرداری قرار بگیرند.

این مساله باعث وجود محدودیت هایی برای سی تی اسکن وزن بالا می شود زیرا تونل دستگاه از قطر مشخصی برخوردار است که افراد با وزن بالا برای رفتن در داخل تونل با مشکل مواجه می شوند و در داخل دستگاه جا نمی گیرند.

به همین دلیل کسانی که با وزن بیش از 100 کیلو رو به رو باشند همانند سایر افراد نمی توانند از سی تی اسکن استفاده کنند بلکه به جای آن باید از دستگاه مخصوص افراد با وزن بالا به این منظور بهره مند گردند که به این روش سی تی اسکن رو باز می گویند.

با این وجود میتوان گفت که سی تی اسکن وزن بالا امکان پذیر است اما به این منظور باید مراکزی را پیدا کرد که ct scan رو باز را انجام دهند.

 

سی تی اسکن وزن بالا

سی تی اسکن رو باز چگونه است؟

سی تی اسکن رو باز به گونه ای است که در آن تونل دایره ای شکل وجود ندارد و نیازی نیست که بیماران برای بررسی و تصویربرداری به داخل تونل فرستاده شوند بلکه بدون نیاز به انجام این کار، برای انها عملیات تصویربرداری انجام می شود.

از طرف دیگر کسانی که وزن بالایی دارند و فقط به بررسی یک قسمت از بدن خود نیاز داشته باشند، می توانند بدون نیاز به قرار گرفتن در داخل دستگاه سی تی اسکن، تصویربرداری را انجام دهند؛ بدین شکل که این افراد بر روی یک تخت در کنار دستگاه تصویربرداری قرار می گیرند و تصویربرداری از آنها انجام می شود.

زیرا وزن بالای این افراد به دستگاه سی تی اسکن آسیب وارد می کند و تخت آن را با مشکل رو به رو می سازد.

چگونه میتوان سی تی سنگین وزن ا انجام داد؟

برای اینکه بتوان سی تی اسکن وزن بالا انجام داد، باید در ابتدا یک مرکز درمانی مناسب و معتبر را پیدا کرد که خدمات مربوط به سی تی اسکن رو باز و یا وزن بالا را انجام می دهد و سپس با کسب اطمینان از معتبر بودن این مرکز درمانی میتوان با دریافت نوبت به آن مراجعه نمود و تصویربرداری را انجام داد.

در کدام مراکز درمانی تهران میتوان CT Scan انجام داد؟

در تهران مراکز درمانی زیادی ارائه دهنده خدمات سی تی اسکن رو باز نیستند و فقط برخی از این بیمارستان ها مجهز به این امکانات برای افراد با وزن بالا هستند که یکی از این مراکز درمانی، بیمارستان تخصصی پارسا در خیابان ولیعصر است.

با این وجود چنانچه به سی تی اسکن برای وزن بالای صد کیلو نیاز داشته باشید، قادر به بهره بردن از خدمات درمانی بیمارستان پارسا خواهید بود.

سی تی اسکن در بیمارستان پارسا

مجموعه درمانی پارسای تهران از شرایط بسیار ایده آلی برخوردار است که از این جهت انجام عملیات سی تی اسکن در آن را میتوان همراه با مزیت های زیر در نظر گرفت:

  • امکان انجام دادن سی تی اسکن با دستگاه های پیشرفته و جدید
  • امکان بهره بردن از خدمات سی تی اسکن رو باز
  • قابلیت استفاده از تصویربرداری ct برای وزن بالای صد کیلو
  • بهره مند شدن از تشخیص متخصصان
  • امکان استفاده از خدمات اینترنتی و آنلاین این مجموعه درمانی
  • امکان استفاده از انواع مختلف بیمه های خدمات درمانی رایج در کشور
  • سهولت در رفت و آمد به بیمارستان پارسا
  • توانایی استفاده از انواع دیگر روش های تشخیصی و یا درمانی در این مجموعه
  • و…

آیا همه افراد بالای صد کیلو به سی تی اسکن رو باز نیاز دارند؟

در میان تمامی کسانی که مبتلا به وزن بالا هستند، معمولا فقط گروهی از انها به سی تی اسکن رو باز نیاز پیدا می کنند که به بررسی بافت ها و بخش های زیادی از بدن نیاز داشته باشند و یا برای انها بررسی بافت های ریه، قلب، مغز و … توصیه شده باشد.

اما کسانی که با بروز مشکلاتی در دست و یا پا رو به رو هستند بدون نیاز به سی تی اسکن روباز نیز میتوانند تصویربرداری را انجام دهند.

سخن پایانی

سی تی سنگین وزن با استفاده از نوع رو باز تنها در صورتی برای بیماران لازم است که پزشک معالج به کار بردن این روش را تجویز کرده باشد. در غیر این صورت بیماران نیازی به استفاده از این روش نخواهند داشت. با این وجود لازم است تا به توصیه های پزشک معالج خود در این زمینه توجه کنید و بر اساس میل او به انجام امور مورد نظر بپردازید.

چنانچه در رابطه با سی تی اسکن در بیمارستان پارسا به کسب اطلاعات بیشتری نیازمند هستید، از طریق  تلفن های تماس با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا