دندانپزشکی

عصب کشی دندان و کشیدن دندان

عصب کشی دندان و کشیدن دندان در منطقه 11 منیریه تا راه آهن

عصب کشی دندان و کشیدن دندان در بیمارستان پارسا چگونه است؟ آیا خدمات دندانپزشکی در این بیمارستان ارائه داده می شوند؟ بهترین دندانپزشکی در منطقه 11 کجاست؟

خدمات دندانپزشکی یکی از مهم ترین خدمات پزشکی هستند که هر کسی ممکن است به آنها نیاز داشته باشد. زیرا هر انسانی در طول زندگی خود حتی در صورتی که بهداشت دهان و دندان را رعایت کند، باز هم با مشکلات دندانی مواجه می شود.

برای دریافت این روش های درمانی بهتر است که به مراکز معتبر مراجعه شود تا نتیجه درمان رضایت بخش باشد و مشکلی برای شخص ایجاد نشود.

کشیدن دندان

کشیدن دندان در حالت کلی به معنای خارج کردن دندان از دست رفته از دهان است و زمانی که پزشک با انجام بررسی های لازم تشخیص دهد که دندان مورد نظر دیگر کارایی ندارد و نمی توان از آن استفاده کرد، آن دندان را می کشد و در صورت تمایل بیمار از روش های جایگزین دندان برای پر کردن فضای خالی دندان از دست رفته استفاده می کند.

عصب کشی دندان

اندو دندان نیز به این صورت است که در این روش عصب دندان که دچار آسیب شده و عفونت به آن وارد شده را خارج می کنند و آن را از بین می برند. زمانی که عصب کشی برای دندانها انجام می شود، ریشه و عصب دندان تخلیه می گردد اما از روکش همان دندان استفاده می شود.

به گونه ای که دندان بدون وجود هر گونه ریشه و عصب در داخل دهان باقی می ماند و فرد میتواند برای خوردن آشامیدن از آن استفاده کند. در این حالت زیبایی دندان ها نیز حفظ می شود.

لازم به ذکر است که با عصب کشی کردن دندان، این دندان دیگر دردی را احساس نخواهد کرد.

عصب کشی دندان و کشیدن دندان در بیمارستان پارسا

خوشبختانه اندو و کشیدن دندان در بیمارستان پارسا نیز انجام می شود و کسانی که بخواهند این امور درمانی را انجام دهند، میتوان به بیمارستان تخصصی پارسا در خیابان ولیعصر تهران مراجعه کنند و از تجهیزات و تخصص پزشکان این مجموعه بهره مند گردند.

کسانی که مایل به انجام این کار باشند می توانند به شکل آنلاین از وب سایت بیمارستان پارسا نوبت ویزیت دندانپزشکی از پزشک مورد نظر خود دریافت کنند و بدون نیاز به مراجعه به بیمارستان نوبت ویزیت بگیرند.

هزینه اندو دندان و کشیدن دندان

کسانی که میخواهند از قیمت عصب کشی و کشیدن دندانها در این بیمارستان آگاه شوند، باید بدانند که هزینه مورد نیاز برای انجام این کار برای هر فردی متفاوت خواهد بود. به همین دلیل کسانی که می خواهند این کار را انجام دهند، باید به پزشک مورد نظر خود مراجعه کنند تا با بررسی وضعیت آنها قیمت مورد نیاز برای انجام این کار نیز تعیین شود.

 

کشیدن دندان
کشیدن دندان

عوامل موثر در هزینه دندانپزشکی

اصلی ترین مسائلی که می توانند بر روی هزینه عصب کشی و کشیدن دندانها در این بیمارستان موثر باشند، به شرح زیر خواهند بود:

تعداد دندان هایی که باید کشیده و یا عصب کشی شوند

هر چه تعداد دندان هایی که فرد مورد نظر قصد کشیدن و یا عصب کشی آنها را دارد، بیشتر باشد، هزینه نیز افزایش پیدا می کند. لازم به ذکر است که هزینه مورد نیاز برای کشیدن دندانها از هزینه عصب کشی کمتر است.

برخی از دندان ها دو کاناله هستند و برخی دیگر سه کاناله می باشند. دندان هایی که تعداد کانال ها و یا ریشه های بیشتری دارند، هزینه بیشتری برای عصب کشی خواهند داشت که این مساله در هزینه  عصب کشی موثر واقع می شود.

وجود عفونت در دندان و یا عدم وجود آن

گاهی اوقات دندان هایی که شخص قصد کشیدن و یا عصب کشی آن را دارد، با عفونت همراه هستند که در این شرایط لازم است تا پزشک پیش از کشیدن و یا عصب کشی کردن دندان، ابتدا عفونت دندان را تخلیه کند و بعد برای امور مورد نظر اقدام نماید. زیرا در این حالت ممکن است که عفونت موجود در داخل دندان به دندان های دیگر و یا سایر قسمت های دهان راه پیدا کند و عوارضی را برای فرد ایجاد نماید.

در این شرایط معمولا هزینه کشیدن و عصب کشی کردن دندان افزایش پیدا می کند.

نوع دندانی که باید کشیده و یا عصب کشی شود

همان طور که می دانید دندان ها انواع مختلفی دارند که در میان آنها کشیدن و عصب کشی کردن دندان های عقبی بیشتر از دندان های جلویی است. خصوصا زمانی که نیاز به کشیدن دندان عقل باشد، باید هزینه بیشتری پرداخت کرد.

روشی که برای کشیدن دندان استفاده می شود

برای کشیدن دندانها از روش های مختلفی استفاده می شود. در برخی از مواقع مانند: زمانی که هدف کشیدن دندان عقل نهفته باشد، کشیدن دندان باید تحت جراحی انجام شود که این مساله به هزینه کشیدن دندانها می افزاید.

استفاده از بیمه برای پرداخت هزینه

خوشبختانه کسانی که تحت پوشش بیمه درمانی در انواع خاصی هستند و بیمه خدمات درمانی انها امور درمانی مربوط به دندان را نیز پوشش می دهد، می توانند در بیمارستان پارسا برای عصب کشی و یا کشیدن دندانها از بیمه کمک بگیرند و هزینه های خود را به واسطه بیمه کاهش دهند.

بخش پایانی

عصب کشی دندان و کشیدن دندان در بیمارستان پارسا را مورد بررسی قرار دادیم که به شما هموطنان عزیز برای مراجعه به این بیمارستان کمکی کرده باشیم. فراموش نکنید که امور درمانی مربوط به دندان بسیار حساس هستند و باید در بهترین مراکز درمانی انجام شوند تا نتیجه حاصل از درمان مناسب واقع گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا