تصویربرداری

عکس OPG دندان

عکس OPG دندان شبانه روزی در میدان راه آهن و منیریه

در رابطه با عکس opg چه می دانید؟ آیا به دنبال یک مرکز درمانی مناسب برای انجام opg هستید؟ با دندانپزشکی در منطقه 11 همراه باشید

در شاخه دندانپزشکی از روش های مختلفی برای شناسایی مشکلات بیمار استفاده می شود که یکی از این روش ها opg است.

Opg به نوعی عکسبرداری از فک و دهان گفته می شود که برای تشخیص مشکلات فک و دندان به شکل دقیق کاربرد دارد. این نوع عکسبرداری که استفاده زیادی در علم پزشکی دارد، برای تشخیص موقعیت دقیق دندان ها، عفونت ها، پوسیدگی ها و … استفاده می شود.

عسکبرداری به روش opg در کل در دسته بندی عکس های رادیوگرافی و رادیولوژی قرار می گیرد و در این نوع تصویربرداری نیز از اشعه ایکس استفاده می شود.

عکس Opg در بیمارستان پارسا

خوشبختانه در بیمارستان پارسا تهران که یک مرکز تخصصی درمانی است، امکان انجام دادن عکسبرداری opg در مواقع مورد نیاز می باشد و عزیزانی که قصد انجام این کار را دارند و از سوی پزشک تهیه عکس opg برای آنها تجویز شده است، می توانند در بیمارستان پارسا برای انجام این کار اقدام کنند.

در وب سایت بیمارستان پارسا می توانید تمامی مواردی که در این زمینه مورد نیاز هستند را مطالعه کنید و به شکل اینترنتی نوبت ویزیت دریافت کنید.

عکسبرداری به این روش در بیمارستان پارسا با بهره گیری از بهترین تهجهیزات و امکانات و با نظارت بهترین متخصصین انجام می شود و خدمات در این راستا به بهترین شکل ممکن به شما عزیزان ارائه می گردد.

چه زمانی به عکس Opg در بیمارستان پارسا نیاز است؟

آن دسته از عزیزانی که دارای شرایطی به شرح زیر باشند، به عکسبرداری opg در این بیمارستان نیاز خواهند داشت:

  • اشخاصی که نیاز به بررسی وضعیت شکستگی دندان ها دارند
  • اشخاصی که دچار در رفتگی فک شده اند
  • اشخاصی که دارای عفونت های دندانی هستند
  • اشخاصی که به ایمپلنت دندان نیاز دارند
  • اشخاصی که باید وضعیت دندان ها را قبل از جراحی بررسی کنند

در تمامی این موارد انجام دادن opg در بیمارستان پارسا امری ضروری خواهد بود.

عکس Opg در بیمارستان پارسا چگونه انجام می شود؟

طریقه انجام این نوع عکسبرداری در بیمارستان پارسا بسیار آسان است و به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. برای انجام این روش عکسبرداری باید بر روی یک یونیت بنشینید. سپس پزشک دستگاه را بر اساس روش عکسبرداری بر روی دهان قرار می دهد و اسکن دهان را انجام می دهد.

سپس دستگاه به دور سر شما شروع به چرخیدن می کند و عکس های سه بعدی را از دهان تهیه می کند. این روش عکسبرداری هیچ گونه احساس دردی را ایجاد نمی کند و مدت زمان لازم برای عکسبرداری در حدود 9 الی 20 ثانیه است. سپس عکس در مدت کوتاهی در اختیار شما قرار می گیرد.

مزایای Opg در بیمارستان پارسا چیست؟

انجام دادن عکسبرداری به روش opg در بیمارستان پارسا و سایر مراکز دارای مزیت هایی به شرح زیر است:

  • این روش عکسبرداری بسیار آسان، سریع و بدون دردسر است
  • این روش هیچ گونه عوارضی برای بدن انسان به همراه ندارد
  • در این روش امکان عکسبرداری به صورت پاناروما وجود دارد
  • خطرات این روش بسیار محدود و کم هستند
  • امکان ابتلا به سرطان در صورت استفاده از این روش بسیار کم است

 

انواع روش های عکس Opg در بیمارستان پارسا

عکسبرداری به روش opg در بیمارستان پارسا به دو صورت انجام می شود که این دو روش به شرح زیر هستند:

روش عکسبر

عکس opg

داری مستقیم

در روش مستقیم سنسور هایی که مربوط به ثبت عکس هستند در داخل دهان قرار می گیرند و به این شکل عکس دندان ها ثبت می شود.

روش عکسبرداری غیر مستقیم

در این روش از یک اسکنر فیلم مجهز به اشعه ایکس استفاده می شود و عکس های گرفته شده مانند عکس های رادیولوژی قدیمی هستند که آنها را می توان مانند عکس های دیجیتال مشاهده کرد.

روش عکسبرداری نیمه مستقیم

در این روش سنسور و اسکنر با هم ترکیب می شوند و عکس اشعه ایکس به فیلم دیجیتال تبدیل می شود. در روش نیمه مستقیم امکان انجام خدمات رادیوگرافی در منزل نیز وجود دارد و بانوان باردار می توانند از این روش بهره مند شوند.

هزینه عکس Opg  

در رابطه با هزینه ای که برای انجام دادن عکسبرداری به روش opg باید پرداخت شود، باید بگوییم که این روش عکسبرداری با هزینه بسیار مناسبی قابل انجام است و هزینه آن بسیار کم است.

اما از آنجایی که هزینه مورد نیاز برای انجام این کار در مراکز مختلف با هم متفاوت است، نمی توان مبلغ دقیقی در این رابطه ذکر کرد. بنابراین برای کسب اطلاع از مبلغ دقیق مورد نیاز برای عکسبرداری opg لازم است که به بیمارستان پارسا مراجعه کنید و از هزینه انجام این کار مطلع گردید.

پرداخت هزینه Opg با بیمه

خوشبختانه در بیمارستان پارسا برای پرداخت هزینه مورد نیاز برای انجام این کار می توان از بیمه درمانی استفاده کرد و اشخاصی که تحت پوشش بیمه درمانی هستند، می توانند بر اساس نوع بیمه خود و شرایطی که بیمه در اختیار انها قرار داده است، در هزینه مورد نیاز برای opg تخفیف بگیرند و به این شکل هزینه خود را کاهش دهند.

کلام پایانی

Opg در بیمارستان پارسا را برای شما عزیزان تحت بررسی قرار دادیم تا در صورتی که مایل به انجام این کار در بیمارستان پارسا هستید، اطلاعات مورد نیاز را در این زمینه داشته باشید.

برای کسب اطلاع بیشتر از این مساله با بیمارستان پارسا در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا