فیزیوتراپی

فیزیوتراپی شب و تعطیلات

آیا به دنبال یک مرکز مناسب برای فیزیوتراپی در طول شب هستید؟ آیا می خواهید با ویژگی های فیزیوتراپی شب و تعطیلات و بهترین بیمارستان ارائه دهنده آن در تهران آشنا شوید؟ پس با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

همان طور که می دانید روش های بسیار مختلفی در علم پزشکی برای کمک به بیماران به وجود آمده اند که هر کدام از آنها برای درمان و برطرف کردن مشکلات خاصی استفاده می شوند و بهره گرفتن از تکنیک های درمانی مختلف در علم پزشکی به مداوای بیماران به میزان زیادی کمک کرده است. به گونه ای که با نبود آنها شرایط بیماران بسیار سخت می شد و یا حتی شاید امکان بهبودی آنها وجود نداشت.

فیزیوتراپی یکی از تکنیک های موجود در علم پزشکی است که به کمک آن بیماران بسیار زیادی بهبود پیدا کرده اند و شرایط آنها مناسب تر شده است.

فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی در واقع علمی برای توان بخشی به افراد است و هدف اصلی از به کار بردن آن بهبود عملکرد، افزایش قدرت در عضلات، افزایش دامنه حرکات، تحمل عضلات، انعطاف عضلات و … استفاده می شود.

به عبارت دیگر همه مسائلی که به حرکت انسان ربط پیدا کنند را می توان به کمک فیزیوتراپی بهبود بخشید.

فیزیوتراپی برای چه کسانی مناسب است؟

تمامی اشخاصی که به بیماری ها و یا شرایط ذکر شده در زیر گرفتار باشند، به فیزیوتراپی نیاز خواهند داشت که زیر نظر پزشک و بر اساس تجویز پزشک باید از فیزیوتراپی برای بهبود شرایط خود استفاده نمایند:

 • کسانی که به دلیل سکته مغزی امکان حرکت دادن عضلات خود را از دست داده باشند
 • کسانی که استخوان بخشی از بدن آنها شکسته باشند و گچ خود را باز کرده باشند
 • کسانی که به دلیل بیماری های مربوط به اعصاب دچار مشکل های حرکتی شده باشند
 • کسانی که به دلیل کهولت سن توان حرکتی عضلات خود را از دست داده باشند و یا عضلات آنها ضعیف شده باشد
 • و….

تمامی این افراد به کمک روش فیزیوتراپی می توانند تا حدودی بهبود پیدا کنند.

لازم به ذکر است که اگر اشخاص به دلیل درد شدید به فیزیوتراپی شب و تعطیلات نیاز پیدا کنند نیز به فیزیوتراپی فوری نیاز خواهند داشت. علاوه بر آن اشخاصی که به دلیل شیفت کاری خود امکان فیزیوتراپی کردن در طول روز و ایام غیر تعطیل را ندارد نیز از کاندیدای مناسب برای فیزیوتراپی شب و تعطیلات به شمار می آیند.

 

فیزیوتراپی شب و تعطیلات

 

منظور از فیزیوتراپی شب و تعطیلات چه می باشد؟

منظور از فیزیوتراپی شب و تعطیلات به صورت کلی این است که فیزیوتراپی در مواقع ضروری برای بیماران در ساعات مختلف شب و یا ایام تعطیل انجام شود. زیرا همان طور که میدانید مراکز درمانی ساعت کاری دارند و فقط بیمارستان های شبانه روزی خدمات درمانی را در هر ساعت از شبانه روز انجام می دهند.

اما با این وجود در تمامی بیمارستان های شبانه روزی نیز همه خدمات درمانی انجام نمی شوند و در صورتی که به فیزیوتراپی شب و تعطیلات نیاز داشته باشید باید مرکز ارائه دهنده این خدمات را پیدا کنید.

بهترین مرکز ارائه دهنده فیزیوتراپی شب و تعطیلات در تهران

خوشبختانه بیمارستان تخصصی پارسا در تهران ارائه دهنده فیزیوتراپی شب و تعطیلات به شما عزیزان است. بیمارستان پارسا از قدیمی ترین و معتبر ترین بیمارستان های موجود در تهران است که پزشکان ماهری در آن فعالیت می کنند.

بیمارستان پارسا در محدوده ولیعصر تهران قرار گرفته است و دسترسی و رفت و آمد به آن بسیار آسان است. در صورتی که قصد دارید تا از خدمات فیزیوتراپی در این بیمارستان اطلاعات بیشتری کسب کنید، با شماره تماس های بیمارستان پارسا تماس بگیرید.

مزایای فیزیوتراپی در شب و تعطیلات در بیمارستان پارسا

چنانچه برای انجام فیزیوتراپی به بیمارستان پارسا مراجعه کنید، از مزایای به شرح زیر بهره مند خواهید شد:

 • دریافت خدمات فیزیوتراپی با نظارت بهترین پرسنل و فیزیوتراپیست ها
 • بهره بردن از تجهیزات جدید و به روز در زمینه فیزیوتراپی
 • امکان دریافت خدمات درمانی دیگر در صورت نیاز
 • پرداخت هزینه مناسب
 • امکان استفاده از بیمه های درمانی مختلف برای کاهش دادن هزینه ها
 • بهره بردن از کیفیت بالای فیزیوتراپی در ایام تعطیل و شب همانند مواقع عادی
 • و…

چنانچه قصد دارید که از تمامی این مزایا بهره مند شوید، بیمارستان پارسا را به خاطر داشته باشید.

هزینه فیزیوتراپی شب و تعطیلات در بیمارستان پارسا

کسب اطلاع از هزینه فیزیوتراپی نیز می تواند مساله مهمی برای کسانی که به این روش درمانی نیاز دارند، به شمار بیاید. در این رابطه باید اشاره کنیم که هزینه فیزیوتراپی در میدان منیریه برای همه افراد یکسان نیست و بر اساس شرایط هر فردی، هزینه مورد نیاز برای انجام این کار متفاوت است.

اصلی ترین مسائلی که در تعیین هزینه فیزیوتراپی موثر واقع می شوند، از قبیل زیر هستند:

تعداد جلسات فیزیوتراپی

فیزیوتراپی از روش های درمانی است که با یک جلسه نتیجه آنچنانی نخواهد داشت وکسانی که به این روش درمانی نیاز دارند باید چندین جلسه بر اساس نظر پزشک از این روش استفاده کنند تا به مرور وضعیت آنها بهتر شود.

تعداد جلسات فیزیوتراپی نیز بر اساس وضعیت بیمار تعیین می شود و معمولا بیمارانی که وضعیت وخیم تری دارند باید جلسات بیشتری فیزیوتراپی انجام دهند. با این وجود تعداد جلسات فیزیوتراپی را باید در هزینه آن موثر دانست.

مشکل به وجود آمده در هر شخصی

مشکلات جسمی و عضله ای که در هر شخصی به وجود می آیند متفاوت هستند و روند درمان و فیزیوتراپی برای آنها متفاوت است. از این رو کسانی که مشکل جسمی حاد تری داشته باشند باید هزینه بیشتری برای فیزیوتراپی در نظر بگیرند.

اندامی که باید برای آن فیزیوتراپی انجام شود

هزینه ای که برای فیزیوتراپی اندام های مختلف مورد نیاز است، با هم متفاوت خواهد بود و بیماران باید هزینه آن را بر اساس اندامی که به کمک روش فیزیوتراپی قصد تقویت آن را دارند، در نظر بگیرند.

بیمه درمانی که بیمار تحت پوشش آن قرار دارد

بیمه های درمانی که هر بیماری تحت پوشش آن قرار دارد با هم متفاوت هستند و شرایط بیمه ها نیز در پرداخت هزینه درمانی با هم فرق خواهد داشت. به همین دلیل نوع بیمه درمانی که هر شخصی استفاده می کند، می تواند در هزینه فیزیوتراپی موثر باشد که باید به آن توجه داشت.

خوشبختانه بیمارستان پارسا نیز انواع مختلفی از بیمه های درمانی را تحت پوشش قرار می دهد که می توانید از انها در این جهت استفاده کنید.

کلام پایانی

فیزیوتراپی شب و تعطیلات مساله ای بود که برای شما عزیزان شرح دادیم و به بررسی آن پرداختیم. چنانچه قصد دارید که فیزیوتراپی انجام دهید به مسائل ذکر شده توجه داشته باشید و آنها را در نظر بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا