ماموگرافی

قیمت ماموگرافی

هزینه و قیمت ماموگرافی در سال 1402 چقدر است؟

قیمت ماموگرافی چه قدر است؟ هزینه ماموگرافی بر اساس چه مسائلی تعیین می شود؟ ماموگرافی ارزان را چگونه میتوان انجام داد؟ برای دریافت اطلاعاتی در این زمینه با ما در بیمارستان تخصصی پارسا همراه بمانید.

تکنیک هایی که برای عکسبرداری از بخش ها و بافت های داخلی بدن انجام می شوند، بسیار متنوع هستند که به مرور زمان قابلیت های جدیدی به انها اضافه شده است و به پزشکان کمک می کنند تا اطلاعات دقیق تر و مناسب تری را از ارگان های داخلی بدن به دست آورند.

یکی از روش های نوین عکسبرداری که به این منظور مورد استفاده قرار میگیرد، روش ماموگرافی است که برای بررسی بافت های پستان در بانوان مورد استفاده قرار می گیرد تا به کمک آن بیماری های حاد مربوط به پستان مانند: سرطان پستان و یا سرطان غدد لنفاوی تشخیص داده شوند.

با وجود اینکه برای تشخیص و بررسی بیماری های پستان از روش سونوگرافی هم استفاده می شود، اما نتایج ماموگرافی بسیار دقیق تر و بهتر هستند که به همین دلیل از آن به صورت تخصصی برای تشخیص بیماری های پستان و یا سلامتی آن استفاده می شود.

از این جهت با افزایش سرطان پستان در بانوان و نیاز به ماموگرافی برای آنها، کسب اطلاع از قیمت ماموگرافی اهمیت زیادی برای هموطنان عزیز ما دارد.

هزینه ماموگرافی چه قدر است؟

هزینه ماموگرافی به صورت کلی خیلی زیاد نیست و می توان به راحتی از عهده پرداخت آن بر آمد؛ در واقع قیمت ماموگرافی به میزان کمی از قیمت سونوگرافی بیشتر است و همه میتوانند از این روش برای بررسی وضعیت خود و در صورت نیاز استفاده کنند.

اما اگر بخواهید که هزینه دقیق این روش عکسبرداری را در خصوص خود بدانید، باید اشاره کنیم که هزینه دقیق ماموگرافی را بر اساس مسائل مختلفی تعیین می کنند و به این منظور باید حتما برای انجام این کار اقدام کنید تا امکان کسب اطلاع از قیمت ماموگرافی به شکل دقیق وجود داشته باشد.

 

قیمت ماموگرافی

قیمت ماموگرافی بر چه اساسی محاسبه می شود؟

برای محاسبه کردن قیمت ماموگرافی باید به عواملی از قبیل زیر توجه داشت و بر اساس انها هزینه لازم را به صورت تقریبی در نظر گرفت:

روش ماموگرافی که برای هر بیمار استفاده می شود

ماموگرافی برای هر بیمار بر اساس تجویز پزشک با روش مختلفی انجام می شود که انواع روش های ماموگرافی از قبیل زیر هستند و هر کدام هزینه مخصوص به خود را خواهند داشت:

ماموگرافی دیجیتالی، ماموگرافی با دستگاه کامپیوتری CAD  و ماموگرافی توموسنتزیس انواع ماموگرافی ها هستند که توموسنتزیس گران قیمت ترین نوع آن است.

ماموگرافی دیجیتال از کیفیت تصویربرداری بالایی برخوردار است که امکان ذخیره سازی تصاویر به دست آمده از پستان را دارد اما در روش CAD می توان توده ها و مناطق غیر متراکم را شناسایی کرد و نتایج آن بسیار کارامد هستند.

روش توموسنتزیس یک روش سه بعدی است که دقت در تشخیص سرطان سینه را افزایش می دهد و بهترین روشی است که برای شناسایی سرطان مورد استفاده قرار می گیرد.

تعداد دفعات نیاز به ماموگرافی

ممکن است که برای یک بیمار تنها یک مرتبه ماموگرافی کفایت کند و از طرف دیگر این امکان وجود دارد که ماموگرافی اولیه مناسب نبوده باشد و پزشک انجام آن را به شکل مجدد تجویز کند که در چنین شرایطی بیمار باید هزینه ماموگرافی را دو مرتبه بپردازد.

مرکز درمانی که ماموگرافی را انجام می دهد

ماموگرافی را میتوان در مراکز دولتی و یا خصوصی انجام داد و مراکز درمانی دولتی و خصوصی نیز از شرایط متفاوتی برخوردار هستند که میزان تجهیزات و خدمات آنها با هم متفاوت است. به صورت کلی مراکز خصوصی برای ماموگرافی هزینه بیشتری دریافت می کنند و تعرفه های آنها بیشتر به شکل آزاد محاسبه می شود اما در مراکز درمانی دولتی هزینه ها کمتر است.

با این وجود یکی از اصلی ترین مسائل در قیمت ماموگرافی و کاهش یا افزایش آن، مرکز درمانی خواهد بود.

بیمه خدمات درمانی و نوع آن برای هر بیمار

بیمه های خدمات درمانی دارای انواع مختلفی هستند و توسط شرکت های بیمه متفاوت ارائه داده می شوند؛ به عنوان مثال: بیمه تکمیلی یکی از بهترین بیمه هایی است که توسط شرکت های بیمه گوناگون در اختیار انها قرار می گیرد.

کسانی که انواع مختلف بیمه درمانی را در اختیار داشته باشند، قادرند تا از هزینه ماموگرافی بکاهند و با نرخ مناسب تر این روش را انجام دهند؛ بر حسب نوع بیمه ممکن است که یک نفر تمامی هزینه را توسط بیمه بپردازد و یا یک سوم هزینه را به این شکل کاهش دهد.

چگونه میتوان ماموگرافی ارزان انجام داد؟

قیمت ماموگرافی به صورت کلی خیلی بالا نیست و پرداخت آن برای همه امکان پذیر است اما با این وجود برای اینکه بتوان ماموگرافی ارزان انجام داد، بهتر است تا به مراکز درمانی دولتی مراجعه کرد تا هزینه ها کاهش یابند.

بیمه درمانی نیز به میزان زیادی میتواند بر روی ماموگرافی ارزان تاثیر داشته باشد.

در رابطه با ماموگرافی ارزان نکته ای وجود دارد که باید به آن توجه داشته باشید. به این منظور سعی کنید که برای کاهش هزینه های ماموگرافی از مراجعه به مراکز معتبر غافل نشوید تا نتیجه ماموگرافی درست و مناسب باشد./

کلام آخر

قیمت ماموگرافی برای هر کسی به صورت منحصر به فرد تعیین می شود و تا حدودی امکان اعلام دقیق آن وجود ندارد؛ خصوصا وضعیت اقتصادی جامعه و تورم به میزان زیادی بر روی این مساله تاثیر گذاشته است.

اما در شرایط کلی برای اینکه بتوانید ماموگرافی را با صرف هزینه مناسب انجام دهید، امکان دریافت خدمات درمانی از بیمارستان پارسا را خواهید داشت که در بخش های مختلف وب سایت و بررسی آنها میتوانید اطلاعات بیشتری به دست اورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا