ماموگرافی

ماموگرافی با بیمه بانک

آیا ماموگرافی با بیمه بانک امکان پذیر است؟ چگونه می توان ماموگرافی با بیمه بانک انجام داد؟ماموگرافی برای چه کسانی تجویز می شود و چگونه است؟

مسلما کسانی که تحت پوشش بیمه بانک هستند و می خواهند از آن در زمینه دریافت خدمات درمانی استفاده کنند با این مساله رو به رو می شوند که بیمه بانک برای ماموگرافی قابل استفاده است و یا خیر.

اگر از چنین افرادی هستید که می خواهید ماموگرافی با بیمه بانک انجام دهید، با ما تا بخش پایانی همراه بمانید.

ماموگرافی چگونه است؟

ماموگرافی یک نوع روش عکسبرداری از بدن انسان است که از آن در جهت تصویربرداری از بافت های پستان و  غدد لنفاوی استفاده می شود. این روش در مقایسه با سونوگرافی تشخیص بهتری در جهت بافت های پستان دارد و به همین دلیل در بسیاری از مواقع پزشکان این روش را در مقایسه با سونوگرافی تجویز می کنند.

 

ماموگرافی با بیمه بانک
ماموگرافی با بیمه بانک

انواع روش های ماموگرافی

ماموگرافی با سه روش مختلف به شرح زیر برای بیماران انجام می شود که روش مورد نظر توسط پزشک تجویز می گردد:

ماموگرافی دیجیتال

ماموگرافی دیجیتالی روشی است که در آن از اشعه ایکس استفاده می شود و تصاویر به دوربین های دیجیتالی ارسال می شوند و در کامپیوتر ها ذخیره می گردند.

ماموگرافی cad

ماموگرافی cad این امکان را به وجود می آورد که پزشکان امکان زوم کردن بر روی تصاویر را داشته باشند و بتوانند بر روی بخش های مورد نظر تصاویر زوم کنند تا اطلاعات دقیق تری از بافت ها به دست اورند.

بنابراین دقت تشخیص در این روش بسیار بالا است و گزینه مناسبی برای تشخیص بیماری های مختلف محسوب می شود.

توموسنتزیس

توموسنتزیس به عنوان یک روش ماموگرافی سه بعدی شناخته می شود که امکان تصویربرداری از پستان از زوایای مختلف را به وجود می آورد. با این وجود حتی بخش هایی از بافت پستان که دسترسی به آنها سخت تر است نیز قابل بررسی هستند و اطلاعات دقیقی در اختیار پزشک با این روش قرار می گیرد.

ماموگرافی با بیمه بانک

خوشبختانه ماموگرافی را میتوان تحت پوشش بیمه بانکی انجام داد و از مزیت های آن بهره مند شد. با این وجود کسانی که  از بیمه بانکی برخوردار هستند و هر نوع بیمه بانکی را در اختیار دارند از این امکان برخوردار هستند که ماموگرافی را با بیمه مورد نظر خود انجام دهند.

ماموگرافی برای چه کسانی تجویز می شود؟

ماموگرافی برای کسانی تجویز می شود که از شرایط زیر برخوردار باشند و این افراد میتوانند ماموگرافی با بیمه بانک انجام دهند:

  • کسانی که مشکوک به سرطان پستان هستند
  • کسانی که مشکوک به سرطان غدد لنفاوی باشند
  • کسانی که سابقه سرطان در نزدیکان خود داشته باشند
  • کسانی که از درد شدید و ترشحات پستان رنج می برند
  • کسانی که زیر بغل آنها متورم و دردناک شده باشد
  • کسانی که تحت درمان سرطان پستان هستند
  • و….

تمامی این عزیزان باید حتما با تجویز پزشک ماموگرافی انجام دهند که ممکن است که تعداد دفعات ماموگرافی برای آنها بیشتر از یک بار باشد.

ماموگرافی با بیمه بانک در بیمارستان پارسا

بیمارستان تخصصی پارسا یکی از بیمارستان های بسیار قدیمی در تهران است که در خیابان ولیعصر قرار گرفته است و این بیمارستان یک مجموعه کاملا تخصصی است که تمامی خدمات خود را به زیر نظر پزشکان متخصص ارائه می دهد.

بیمارستان پارسا این امکان را برای شما فراهم کرده است که خدمات مورد نظر خود از جمله ماموگرافی را با بیمه های مختلف درمانی مانند: بیمه بانکی انجام دهید و از خدمات درمانی بهره مند گردید.

ماموگرافی در بیمارستان پارسا با روش های مختلف آن و بهره گیری از جدیدترین تجهیزات مورد نیاز در این زمینه برای بیماران قابل انجام است.

شرایط ماموگرافی با بیمه بانک

چنانچه بخواهید از این روش عکسبرداری با بیمه بانکی بهره مند گردید، باید در ابتدا به مراکز درمانی مراجعه کنید که با بیمه مد نظر شما قرارداد داشته باشند زیرا بیمه های تکمیلی معمولا در همه مراکز درمانی پوشش داده نمی شوند و فقط باید از آنها در مراکز طرف قرار داد استفاده کرد.

با مراجعه به این مراکز می توانید ماموگرافی را انجام دهید که به این منظور باید  از پزشک و یا بیمارستان بخواهید که مهر و امضای مورد نیاز را برای شما در نسخه قرار دهد و یا نامه ای مخصوص شرکت بیمه صادر کند که به کمک آن بتوانید هزینه ماموگرافی را از بیمه دریافت کنید.

علاوه بر آن توجه داشته باشید که اکثر بیمه های بانکی هزینه درمان را حدود یک ماه پس از انجام عکسبرداری به شما پرداخت می کنند و تا آن زمان باید خودتان هزینه های درمان را به بیمارستان بپردازید.

در انتها هزینه تمامی نسخه ها و ویزیت هایی که دارای شرایط ذکر شده از سوی بیمه باشند، به شما عزیزان پرداخت می گردند.

کاهش هزینه ماموگرافی با بیمه بانک چه قدر است؟

کاهش هزینه ماموگرافی با بیمه بانک به نوع بیمه و بانکی که در آن مشغول به کار باشید بستگی دارد. به عنوان مثال: بیمه هایی که در اختیار اعضای بانک مرکزی ایران قرار می گیرند با بانک های خصوصی بسیار متفاوت هستند و شرایط ایده آل تری دارند.

از این جهت نوع بیمه درمانی که تحت پوشش آن باشید و بانکی که در آن کار می کنید در این زمینه بسیار موثر است و برخی از این بیمه ها تمامی هزینه های درمانی را به شما پرداخت می کند و برخی دیگر نیمی از هزینه را به شما می پردازد.

علاوه بر آن روش ماموگرافی و مرکز درمانی که به آن مراجعه می نمایید نیز در این رابطه تاثیر گذار است که نباید از آن غافل شوید.

کلام پایانی

ماموگرافی با بیمه بانک را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دادیم تا در صورتی که قصد استفاده از بیمه بانکی دارید، اطلاعات لازم در اختیار داشته باشید؛ البته در این زمینه می توانید از شرکت بیمه و یا بیمارستان نیز  در رابطه با نحوه استفاده و میزان کاهش هزینه راهنمایی بگیرید.

چنانچه قصد استفاده ماموگرافی با بیمه بانک در بیمارستان پارسا را دارید نیز از طریق لیست شرکت های بیمه ذکر شده در سایت، نام و مشخصات بیمه خود را جست و جو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا