ماموگرافی

ماموگرافی با بیمه تامین اجتماعی

ماموگرافی چیست و چگونه انجام می شود؟آیا ماموگرافی با بیمه تامین اجتماعی امکان پذیر است؟ شرایط ماموگرافی با بیمه تامین اجتماعی چگونه است؟ آیا از بیمه تکمیلی نیز می توان برای ماموگرافی استفاده کرد؟ در بیمارستان تخصصی پارسا قصد داریم که پاسخ این پرسش ها را به شما عزیزان شرح دهیم تا آگاهی بیشتری در این جهت پیدا کنید.

جمعیت بسیار زیادی از مردم کشور ما تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و این بیمه از رایج ترین بیمه هایی است که در کشور ما استفاده می شود که در برخی از مواقع کسانی که تحت پوشش آن هستند، امکان استفاده از بیمه تکمیلی را نیز خواهند داشت و با در اختیار داشتن بیمه تکمیلی می توانند از خدمات درمانی در شرایط بهتری برخوردار شوند.

از این جهت برای عده زیادی جای سوال وجود دارد که میتوان از روش ماموگرافی با بیمه تامین اجتماعی استفاده کرد و یا خیر.

ماموگرافی چیست و چگونه انجام می شود؟

ماموگرافی یکی از انواع روش های عکسبرداری از بافت های داخلی بدن است که از آن فقط برای تشخیص بیماری های مربوط به پستان و غدد لنفاوی استفاده می شود؛ ماموگرافی شباهت بسیار زیادی به سونوگرافی دارد اما کیفیت عکسهای به دست آمده در این روش بالاتر است و تشخیص بیماری های سخت تر با استفاده از آن امکان پذیر است.

برای انجام ماموگرافی لازم است تا بیمار لباس مخصوص ماموگرافی را به تن کند و جلوی دستگاه بایستد تا با روشن شدن دستگاه عملیات ماموگرافی انجام شود. در این خصوص دستگاه بافت های سینه را متراکم می کند که امکان تشخیص دقیق تر وجود داشته باشد.

در حالت کلی ماموگرافی از جمله روش های بدون درد و بدون تهاجم به منظور عکسبرداری از بدن به حساب می آید که از این نظر جای نگرانی برای بیماران وجود ندارد.

 

ماموگرافی با بیمه تامین اجتماعی

 

ماموگرافی برای چه کسانی لازم است؟

کسانی به استفاده از روش ماموگرافی نیاز دارند که پزشک قصد بررسی بیماری های زیر را در آنها داشته باشد:

 • کسانی که در معرض خطر سرطان سینه باشند
 • کسانی که به سرطان غدد لنفاوی مشکوک باشند
 • افرادی که دارای درد زیاد در پستان ها باشند
 • کسانی که با تورم و درد غدد لنفاوی مواجه اند
 • افرادی که دارای کیست و یا توده های خوش و خیم بد خیم باشند
 • افرادی که سابقه سرطان پستان و غدد لنفاوی را به صورت ژنتیکی داشته باشند
 • افرادی که نزدیکان درجه یک آنها به سرطان سینه مبتلا شده باشند
 • و…

آیا ماموگرافی با بیمه تامین اجتماعی امکان پذیر است؟

ماموگرافی از روش های درمانی و تشخیصی است که می توان از بیمه تامین اجتماعی برای پرداخت هزینه آن بهره برد. اما این مساله به مرکز درمانی که بیماران به آن مراجعه می کنند نیز بستگی دارد.

به عنوان مثال: در مراکز درمانی دولتی از بیمه میتواند برای پرداخت هزینه ماموگرافی استفاده کرد اما در همه مراکز درمانی خصوصی شاید امکان استفاده از آن وجود نداشته باشد و هزینه به صورت آزاد محاسبه شود.

در این رابطه باید به خاطر داشته باشید که بیمه تامین اجتماعی تاثیر چندانی در کاهش هزینه های ماموگرافی ندارد و بخش بسیار کمی از هزینه را کاهش می دهد مگر اینکه از انواع بیمه تکمیلی تامین اجتماعی در این زمینه استفاده کنید.

شرایط ماموگرافی با بیمه تامین اجتماعی و تکمیلی چگونه است؟

برای اینکه بتوانید ماموگرافی با بیمه تامین اجتماعی انجام دهید، باید در ابتدا به مرکز درمانی مناسب مراجعه کنید که امکان کاهش هزینه با بیمه را داشته باشد. استفاده از بیمه تامین اجتماعی شرایط خاصی به همراه ندارد بلکه فقط کافی است تا آن را به مرکز درمانی ارائه دهید تا از هزینه های شما بکاهند.

اما در صورتی که از بیمه تامین اجتماعی تکمیلی بخواهید استفاده کنید، شرایطی به صورت زیر وجود خواهد داشت:

مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد

برای انجام ماموگرافی با بیمه تامین اجتماعی تکمیلی باید به مراکز درمانی طرف قرار داد آنها مراجعه کرد تا بتوان هزینه های درمان را کاهش داد که این مساله اولین قدم برای بیماران است تا بتوانند از بیمه خود استفاده کنند؛ علت این مساله آن است که بیمه تکمیلی های مختلف تنها در مراکز درمانی مشخصی قابل استفاده هستند و همه بیمارستان ها و یا کلینیک ها آن را نمی پذیرند.

کاهش هزینه های ماموگرافی تا سقف مشخص

در خصوص استفاده از بیمه تکمیلی برای ماموگرافی به خاطر داشته باشید که هزینه های آن با استفاده از هر نوع بیمه تکمیلی تنها تا سقف مشخصی پرداخت می شود و شرکت های بیمه شرایط متفاوتی در این راستا دارند.

به عنوان مثال: یک شرکت بیمه تکمیلی ممکن است که همه هزینه ماموگرافی را به شما پرداخت کند و یک شرکت دیگر تنها تا یک سوم هزینه را به شما بپردازد.

پرداخت هزینه های درمانی توسط شخص

استفاده از بیمه تکمیلی برای ماموگرافی به این شکل است که هزینه های درمانی ماموگرافی را باید ابتدا خود اشخاص در لحظه بپردازند و سپس نامه ای برای بیمه دریافت کنند تا پس از مدت مشخصی شرکت بیمه هزینه های درمانی پرداخت شده از سوی شخص را در اختیار آنها قرار دهد. در نتیجه از این روش نمیتوانید به صورت آنی بهره مند شوید.

مزایای ماموگرافی با بیمه تامین اجتماعی در بیمارستان پارسا

ماموگرافی با بیمه تامین اجتماعی را میتوانید در بیمارستان تخصصی پارسا انجام دهید که استفاده از این روش در بیمارستان پارسا برای شما مزیت هایی از قبیل زیر خواهد داشت:

 • بهره بردن از تجهیزات پیشرفته و جدید پزشکی برای ماموگرافی
 • امکان انجام دادن ماموگرافی با روش های مختلف آن
 • بررسی وضعیت سلامتی بیماران توسط پزشکان متخصص
 • امکان انجام ماموگرافی به صورت 24 ساعته و ایام تعطیل
 • امکان استفاده از خدمات اینترنتی این بیمارستان
 • امکان استفاده از بیمه های درمانی مختلف
 • و…

کلام پایانی

ماموگرافی با بیمه تامین اجتماعی و یا تکمیلی را میتوانید در بیمارستان تخصصی پارسا انجام دهید و از خدمات بسیار حرفه ای و تخصصی این مجموعه بهره مند گردید. بیمارستان پارسا با شرکت های بیمه بسیار زیادی طرف قرار داد است و آنها را پوشش می دهد که اسامی این شرکت ها در لیست مشخصی بر روی وب سایت موجود است و در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است که می توانید آن را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا