ماموگرافی

ماموگرافی با بیمه تکمیلی

آیا ماموگرافی با بیمه تکمیلی امکان پذیر است؟ برای ماموگرافی از چه بیمه هایی می توان استفاده کرد؟ چگونه میتوان هزینه ماموگرافی را کاهش داد؟ در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات در رابطه با ماموگرافی دارید، تا بخش پایانی ما را همراهی کنید.

ماموگرافی یک روش تصویربرداری از بافت های داخلی پستان، غدد لنفاوی و غدد عروقی است که به عنوان یک روش غیر تهاجمی شناخته می شود و توسط این روش عکسبرداری می توان از بافت های این بخش های بدن تصاویری را به دست آورد؛

ماموگرافی با سه روش مختلف انجام می شود که انواع پیشرفته تر آن برای تشخیص بیماری های مهم تر مانند: سرطان پستان و یا سرطان غدد لنفاوی مورد استفاده قرار می گیرند.

به صورت کلی این روش عکسبرداری از اهمیت زیادی برخوردار است و باید در مراکز درمانی معتبر و تحت نظارت پزشک متخصص انجام شود تا امکان آغاز روند درمانی به بهترین شکل وجود داشته باشد.

با توجه به اینکه هزینه های ماموگرافی نسبتا بالا و گران قیمت است، امکان استفاده از بیمه های درمانی برای پرداخت هزینه های آن از سوی بسیاری از مردم بررسی می شود که در بیمارستان پارسا قصد بررسی شرایط ماموگرافی با بیمه تکمیلی را  داریم.

بیمه تکمیلی چگونه است؟

بیمه تکمیلی در واقع یکی از رایج ترین و بهترین بیمه های درمانی است که در اختیار مردم کشور ما قرار می گیرد؛ این بیمه از انواع بیمه های درمانی دولتی محسوب می شود که از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران برای کسانی که تحت پوشش هیچ نوع بیمه ای نیستند، در نظر گرفته شده است.

با این وجود کسانی که تحت پوشش بیمه های مختلف تامین اجتماعی، بانکی، نیروهای مسلح و … باشند، از این نوع بیمه نمی توانند استفاده کنند.

لازم به توضیح است که بیمه تکمیلی فقط بر روی مسائل درمانی تمرکز دارد و فاقد خدمات بازنشستگی برای کسانی است که از آن استفاده می کنند.

 

ماموگرافی با بیمه تکمیلی

 

آیا ماموگرافی با بیمه تکمیلی امکان پذیر است؟

برای پرداخت هزینه های ماموگرافی میتوان از بیمه تکمیلی استفاده کرد و هزینه های آن را کاهش داد؛ اما در این زمینه باید توجه داشت که بیمه سلامت در مقایسه با انواع دیگر بیمه های درمانی مانند: تکمیلی و تامین اجتماعی تاثیر کمتری بر روی کاهش هزینه دارد و در هر نوع مرکز درمانی قابل استفاده نخواهد بود بلکه برای دریافت نتیجه بهتر از به کار بردن بیمه تکمیلی برای ماموگرافی بهتر است تا به مراکز درمانی دولتی مراجعه کرد؛

زیرا مراکز درمانی دولتی در مقایسه با مراکز درمانی خصوصی، بیمه تکمیلی را بهتر می پذیرند و درصد بیشتری از هزینه های درمانی را برای بیماران کاهش میدهند.

به همین دلیل اگر قصد دارید که ماموگرافی با بیمه تکمیلی انجام دهید، پیشنهاد ما این است که به مراکز درمانی و یا بیمارستان های دولتی در این زمینه مراجعه کنید.

کدام بیمه ها برای ماموگرافی قابل استفاده هستند؟

علاوه بر بیمه تکمیلی از انواع دیگر بیمه های درمانی مانند: بیمه تامین اجتماعی، نیروهای مسلح، بیمه بانکی، تکمیلی و … نیز میتوان برای کاهش هزینه ماموگرافی بهره برد.

ولی استفاده از این نوع بیمه ها در مقایسه با بیمه تکمیلی تاثیر بیشتری روی کاهش هزینه خواهد داشت به گونه ای که حتی امکان کاهش تمامی هزینه ماموگرافی را با آنها خواهید داشت.

در رابطه با این بیمه ها باید اشاره کنیم که انواع بیمه های ذکر شده در هر مرکز درمانی قابل استفاده هستند اما برای دریافت نتیجه مناسب از بیمه تکمیلی باید آن را در بیمارستان های طرف قرارداد به کار برد تا بتوان تمامی هزینه ماموگرافی را کاهش داد.

چگونه میتوان هزینه ماموگرافی را کاهش داد؟

برای کاهش هزینه های ماموگرافی استفاده از بیمه های ذکر شده بسیار موثر است و بخش قابل توجهی از آن را کاهش میدهد؛ اما اگر میخواهید که با راهکارهای دیگر به کاهش هزینه بپردازید، باید از روش های زیر استفاده کنید:

ماموگرافی در مراکز درمانی دولتی

انجام ماموگرافی تحت هر شرایطی یعنی با استفاده از بیمه و یا بدون استفاده از آن در مراکز دولتی باعث کاهش هزینه های درمانی می شود. به همین دلیل اولین و بهترین راهی که برای کم کردن هزینه ماموگرافی میتوانید به کار برید، مراجعه به بیمارستان های دولتی خواهد بود.

استفاده از روش های قدیمی تر ماموگرافی

اگر نمیخواهید که ماموگرافی با بیمه تکمیلی انجام دهید و میخواهید روش دیگری را برای کم کردن هزینه به کار ببرید، استفاده از روش های قدیمی تر ماموگرافی که با تجهیزات قدیمی تری انجام می شود نیز به شما در کاهش هزینه ها کمک می کند.

کاهش تعداد دفعات ماموگرافی

برخی از بیماران بر اساس شرایط جسمی که دارند، ممکن است که به چندین مرتبه ماموگرافی نیاز پیدا کنند. اما اگر ماموگرافی را در مراکز مناسب انجام داد که امکان خطا در نتیجه آن کاهش یابد، میتوان تعداد دفعات نیاز به آن را کاهش داد که در این شرایط هزینه ماموگرافی کاسته می شود.

بخش پایانی

ماموگرافی با بیمه تکمیلی برای کسانی که تحت پوشش هیچ نوع بیمه ای نیستند، بهترین گزینه ای است که میتوان از آن بهره برد؛ به همین دلیل توصیه می کنیم که اگر تا کنون از هیچ نوع بیمه ای استفاده نکرده اید، سریعا از طریق مراجع قانونی اقدام کنید تا خود را تحت پوشش بیمه سلامت قرار دهید و بتوانید از خدمات درمانی آن بهره مند گردید.

لازم به توضیح است که در بیمارستان پارسا هم امکان استفاده از بیمه تکمیلی را برای دریافت امور درمانی مختلف از جمله: ماموگرافی خواهید داشت و میتوانید مراحل تصویربرداری از پستان را در این بیمارستان انجام دهید؛ برای کسب اطلاعت بیشتر از طریق تلفن تماس با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا