ماموگرافی

ماموگرافی با بیمه سلامت

ماموگرافی چیست؟ بیمه سلامت چگونه هستند؟ ایا می توان ماموگرافی با بیمه سلامت انجام داد؟ برای استفاده از بیمه سلامت  در خصوص ماموگرافی باید چه کار کرد؟

در کشور ما شرکت های بیمه مختلفی وجود دارند که هر کسی بر اساس میل و شرایط خود میتواند یکی از این شرکت ها را انتخاب کند و تحت پوشش بیمه آن قرار گیرد تا در دریافت خدمات درمانی مختلف امکان کاهش هزینه های درمان را داشته باشد.

دو مورد از بیمه هایی که در جامعه به وفور توسط مردم ما استفاده می شوند، بیمه سلامت هستند که می خواهیم این دو بیمه و انجام ماموگرافی توسط آنها را در مجموعه تخصصی بیمارستان پارسا بررسی کنیم.

بیمه سلامت چگونه هستند؟

بیمه سلامت: در واقع به نوعی بیمه همگانی گفته می شود که از سوی دولت برای حمایت شدن از اقشار آسیب پذیر جامعه و کسانی که تحت پوشش هیچ نوع بیمه ای قرار ندارند، ارائه داده شده است. بیمه سلامت تاثیر بسیار کمی در کاهش هزینه های درمانی دارد و فقط مختص کسانی است که هیچ نوع بیمه ای نداشته باشند؛ از طرف دیگر این نوع بیمه فاقد مزایای بازنشستگی است و فقط بر روی هزینه های درمانی تمرکز خواهد داشت.

ماموگرافی با بیمه سلامت
ماموگرافی با بیمه سلامت

ماموگرافی چیست؟

ماموگرافی یک روش عکسبرداری بسیار پیشرفته است که برای تصویربرداری از بافت های سینه و بررسی وضعیت غدد لنفاوی مورد استفاده قرار می گیرد و کسانی که مشکوک به سرطان پستان و یا سرطان غدد لنفاوی باشد باید از این نوع عکسبرداری استفاده کنند.

البته به غیر از این افراد، بیماران دیگری نیز به استفاده از این روش نیاز خواهند داشت.

مراحل ماموگرافی چگونه است؟

برای انجام شدن ماموگرافی لازم است تا بیمار لباس های خود را از تن دراورد و سپس لباس مخصوص عکسبرداری و یا گان را بپوشد؛ سپس لازم است تا بیمار در قسمت جلویی دستگاه ماموگرافی بایستد تا پستان ها بر روی دستگاه قرار گیرند.

با آغاز کار دستگاه و شروع مراحل عکسبرداری، پستان ها با فشار کم دستگاه متراکم می شوند تا تصاویر دقیق تری از بافت های سینه به دست آید و تشخیص مناسب تری انجام شود.

در ادامه این تصاویر به مانیتور پزشک وارد می شوند و پزشک وضعیت بیمار را تحت بررسی قرار میدهد.

آیا ماموگرافی با بیمه سلامت انجام داد؟

با توجه به کاربرد ماموگرافی، برای بیماران اهمیت بسیار زیادی دارد تا بدانند که ماموگرافی با بیمه سلامت قابل انجام است و یا خیر. در این رابطه میتوان گفت که بله امکان به کار بردن هر دوی این بیمه ها برای کاهش هزینه های ماموگرافی وجود دارد اما در این زمینه باید به شرایط استفاده از این بیمه ها توجه داشت تا بتوان هزینه های عکسبرداری را کاهش داد.

شرایط ماموگرافی با بیمه سلامت چگونه است؟

برای اینکه بتوان از این نوع بیمه ها در جهت ماموگرافی و سونوگرافی استفاده کرد باید ابتدا به مرکز درمانی انتخاب شده توجه داشت. زیرا بیمه سلامت در مراکز درمانی دولتی به میزان بیشتری در کاهش هزینه تاثیر گذار است اما بیمه تکمیلی در مراکز خصوصی نیز به بهترین شکل هزینه های درمان را کاهش میدهد.

در نتیجه پیشنهاد می شود که اگر تحت پوشش بیمه سلامت هستید، به بیمارستان های دولتی و یا مراکز درمانی دولتی مراجعه کنید تا هزینه های بیشتری را برای ماموگرافی کاهش دهید. درغیر این صورت ممکن است که حتی بیمه شما در کاهش هزینه ماموگرافی کلا بی تاثیر باشد و هزینه های شما به صورت آزاد محاسبه شود.

ماموگرافی با بیمه سلامت و بیمه تکمیلی در بیمارستان پارسا

از بیمه سلامت  در بیمارستان تخصصی پارسا میتوانید برای ماموگرافی استفاده کنید و از خدمات حرفه ای و مناسب این مرکز درمانی تخصصی بهره مند گردید.

بیمارستان پارسا از بهترین مراکز درمانی در تهران است که انوع روش های ماموگرافی را برای شما عزیزان انجام میدهد و از تجهیزات جدید و به روز دنیا در این زمینه استفاده می کند.

بیمارستان پارسا در واقع انواع بیمه های مختلف کشور را تحت پوشش قرار میدهد که لیست و اسامی این شرکت های بیمه در سایت ذکر شده است و می توانید آنها را بررسی کنید تا مطلع شوید که از چه نوع بیمه هایی در این بیمارستان می توانید استفاده کنید.

کلام پایانی

ماموگرافی با بیمه سلامت را بر اساس نوع مرکز درمانی مورد استفاده قرار دهید تا نتیجه خوبی دریافت کنید و بیشترین کاهش هزینه در ماموگرافی را داشته باشید.

به خاطر داشته باشید که ماموگرافی یک روش بسیار تخصصی برای عکسبرداری است که باید حتما در مراکز مناسب انجام شود تا تشخیص از وضعیت بیماران به نحو احسند صورت گیرد. در غیر این صورت ممکن است که نیاز مجدد به ماموگرافی پیدا کنید و یا جواب ماموگرافی با دقت کامل و تشخیص صحیح همراه نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا