ماموگرافی

ماموگرافی با بیمه نیروهای مسلح

بیمه نیروهای مسلح چگونه است و انواع آن چیست؟؟ آیا ماموگرافی با بیمه نیروهای مسلح امکان پذیر است؟ ماموگرافی چیست و چه اهمیتی دارد؟ هزینه ماموگرافی با بیمه نیروهای مسلح چه قدر کاهش می یابد؟ به منظور کسب پاسخ این پرسش ها ما را تا پایان این مطلب دنبال کنید.

در کشور های تنوع بسیار زیادی از بیمه های درمانی وجود دارد که هر کسی بر اساس شرایط شخصی و یا شغلی خود میتواند یکی از انواع بیمه ها را در اختیار داشته باشد و برای کاهش هزینه های درمان از آن استفاده کند.

هر بیمه بر اساس نوع آن از شرایط مختلفی برخوردار است و تاثیر آن در کاهش هزینه ها متفاوت از بیمه های دیگر خواهد بود که بیمه نیروهای مسلح یکی از انواع بیمه های درمانی رایج کشور ما محسوب می شود و به بررسی آن با هم می پردازیم.

بیمه نیروهای مسلح چگونه است و انواع آن چیست؟

بیمه نیروهای مسلح در واقع به نوعی بیمه درمانی گفته می شود که به نیروهای مسلح جمهوری اسلامی یعنی: ارتش، سپاه و نیروی انتظامی اختصاص پیدا می کند.

با این وجود تمامی کسانی که از پرسنل و کارکنان این گروه ها باشند، به همراه خانواده درجه یک خود تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح قرار می گیرند.

لازم به توضیح است که بیمه نیروهای مسلح به دو دسته تقسیم می شود که عبارتند از:

بیمه درمانی

بیمه درمانی با صرف هزینه کمتر برای کارکنان این مجموعه ها فعال می شود که میزان هزینه کمتری را برای درمان بیماری های مختلف کاهش میدهد.

بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی با صرف هزینه جداگانه برای این دسته از افراد فعال و خانواده آنها فعال سازی می شود که در صورت در اختیار داشتن این نوع بیمه، نیروهای مسلح میتوانند خدمات درمانی بیشتری را با بیمه دریافت کنند و از طرف دیگر میزان کاهش هزینه های درمانی با این نوع بیمه بسیار بیشتر است به گونه ای که در بسیاری از مواقع تمامی هزینه درمانی به بیماران پرداخت می گردد.

 

ماموگرافی با بیمه نیروهای مسلح

 

مزایای استفاده از بیمه نیروهای مسلح

کسانی که تحت پوشش این نوع بیمه قرار دارند، از مزیت های زیر بهره مند می شوند:

  • امکان افزایش دادن سقف هزینه های خدمات درمانی
  • امکان دریافت بیمه برای پدر و مادر کسی که تحت پوشش نیروهای مسلح است
  • امکان استفاده از این بیمه برای نوه، عروس، داماد و فرزندان
  • طرف قرارداد بودن با مراکز درمانی خصوصی و بسیار پیشرفته کشور
  • و…

با این وجود میتوان گفت که بیمه های نیروهای مسلح از بهترین انواع بیمه در کشور ما است و افرادی که تحت پوشش آن قرار دارند، از شرایط بسیار خوبی برخوردار خواهند بود.

ماموگرافی چیست و چه اهمیتی دارد؟

ماموگرافی یکی از روش های عکسبرداری از بافت های داخلی بدن انسان است که از آن در جهت بررسی بافت های پستان و غدد لنفاوی و عروقی بدن استفاده می شود.  ماموگرافی با روش های مختلفی انجام می شود و دقت تصویربرداری در این روش بسیار بالاتر از سونوگرافی است به همین دلیل به میزان بیشتری در تشخیص بیماری ها موثر است و از آن استفاده می شود.

اکثرا در مواقعی که بیماران مشکوک به بیماری های خطرناک مانند: سرطان پستان و یا سرطان غدد لنفاوی باشند، از این روش عکسبرداری برای انها استفاده می شود؛ به همین دلیل این روش از اهمیت زیادی برخوردار است و باید حتما در بهترین مرکز درمانی انجام شود تا با دقت ترین تشخیص از تصویربرداری به دست آید.

آیا ماموگرافی با بیمه نیروهای مسلح امکان پذیر است؟

بسیاری از افراد مایلند بدانند که ماموگرافی با بیمه نیروهای مسلح امکان پذیر است و یا خیر.

در این رابطه باید بگوییم که بله خوشبختانه بیمه نیروهای مسلح که از بهترین و کامل ترین انواع بیمه در کشور ما محسوب می شود، خدمات ماموگرافی را نیز تحت پوشش قرار میدهد و کسانی که این بیمه را در اختیار داشته باشند، امکان استفاده از انواع مختلف آن را در این راستا خواهند داشت.

اما بهتر است که در این زمینه به بیمارستان ها و یا مراکز درمانی مراجعه کرد که طرف قرار داد با بیمه نیروهای مسلح باشند تا هم خدمات درمانی بهتری دریافت شود و هم هزینه ها به شکل بیشتری کاسته گردند.

هزینه ماموگرافی با بیمه نیروهای مسلح چه قدر کاهش می یابد؟

هزینه ماموگرافی با بیمه نیروهای مسلح برای همه افراد به صورت یکسان کاهش داده نمی شود بلکه میزان کاهش هزینه آن به موارد مختلفی بستگی دارد که باید انها در نظر گرفته شوند تا بتوان از میزان کاهش هزینه مطلع شد. این موارد از قبیل زیرند:

نوع بیمه نیروهای مسلح استفاده شده

همان طور که ذکر شد بیمه های نیروهای مسلح دو نوع مختلف دارند که به میزان متفاوتی کاهش هزینه توسط آنها انجام می شود. کسانی که از بیمه تکمیلی نیروهای مسلح استفاده کنند درصد بسیار زیادی از هزینه برای آنها کاسته می شود که حتی ممکن است میزان هزینه مصرفی آنها به صفر برسد. اما به کار بردن بیمه درمانی هزینه جزئی تری را برای انها کاهش میدهد.

مرکز درمانی

مراکز درمانی به صورت دولتی و خصوصی شرایط متفاوتی برای استفاده از بیمه دارند و مراکز درمانی که طرف قرار داد با بیمه مورد نیاز باشند، درصد بیشتری از هزینه درمان را در مقایسه با مراکزی کاهش میدهند که طرف قرار داد با بیمه نیروهای مسلح نباشد.

سخن پایانی

ماموگرافی با بیمه نیروهای مسلح را میتوانید در بیمارستان تخصصی پارسا در میدان ولیعصر تهران انجام دهید.

بیمارستان پارسا تمامی امور درمانی خود را به صورت تخصصی و زیر نظر پزشکان متخصص ارائه میدهد و از بهترین مراکز درمانی در تهران محسوب می شود که می توانید از بیمه نیروهای مسلح در آن استفاده کنید.

به همین دلیل توصیه می کنیم که از خدمات این بیمارستان تخصصی بهره مند گردید و نتیجه مناسبی دریافت کنید.

در وب سایت بیمارستان پارسا لیست بیمه های قابل استفاده در این مجموعه ذکر شده است که میتوانید آنها را مورد بررسی قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا