ماموگرافی

ماموگرافی با بیمه

ماموگرافی با بیمه چه شرایطی دارد؟ ماموگرافی با بیمه را در کجا باید انجام داد؟ ماموگرافی چگونه انجام می شود و برای چه کسانی مناسب است؟ با ما همراه باشید تا در این رابطه با شما عزیزان صحبت کنیم.

با توجه به اینکه استفاده از بیمه های درمانی باعث کاهش هزینه های درمان می شود، برای مردم کشور ما انجام ماموگرافی با بیمه اهمیت زیادی دارد زیرا به این شکل میتوانند هزینه های درمان خود را کاهش دهند و در شرایط بهتری به انجام این کار بپردازند؛

ماموگرافی یکی از روش های عکسبرداری است که شرایط آن با سونوگرافی و سی تی اسکن تفاوت دارد. اما همه آنها در حالت کلی به عسکبرداری و ثبت تصاویر از داخل بدن می پردازند.

ماموگرافی چگونه است؟

ماموگرافی یک روش عکسبرداری است که در آن از بافت های مختلف پستان تصاویری به دست می آید تا مشکلات و بیماری های مربوط به پستان در آن مشخص شود؛ معمولا پزشکان زمانی این روش را به جای سونوگرافی به بیمار تجویز می کنند که وضعیت سلامتی انها حاد تر باشد و پزشک به وجود بیماری های خطرناک در بیمار پی برده باشد.

ماموگرافی مخصوص به تشخیص بیماری های پستان  و غدد لفناوی است و از این جهت برای بانوان از این روش استفاده می شود؛ برای انجام این روش لازم است تا بیمار در جلوی دستگاه ماموگرافی قرار بگیرد و لباس مخصوص را بپوشد تا دستگاه با فشرده کردن بافت های پستان و دریافت تصاویر از آنها به پزشک کمک کند که وضعیت بافت های پستان در چه شرایطی قرار دارند.

 

ماموگرافی با بیمه

 

انواع روش های ماموگرافی چیست؟

ماموگرافی با 3 سه روش مختلف انجام می شود که هر کسی بر اساس شرایطی که دارد و متناسب با تجویز پزشک باید یکی از این روش ها را به کار ببرد. این روش ها از قبیل زیر هستند:

ماموگرافی دیجیتالی

ماموگرافی دیجیتالی ساده ترین نوع آن است که به صورت دیجیتالی انجام می شود و تصاویر به دست آمده از آن کیفیت بسیار بالایی دارند و در مانیتورهایی با کیفیت دیجیتال نمایش داده می شوند.

ماموگرافی cad

ماموگرافی cad امکان تشخیص تمامی بافت ها و توده های غیر متراکم موجود در پستان را به پزشک می دهد و این امکان را به وجود می اورد که پزشک بتواند این بافت ها را بزرگ نمایی کند تا با دقت بیشتری به بررسی آنها بپردازد.

ماموگرافی توموسنتزیس

توموسنتزیس پیشرفته ترین روش عکسبرداری از پستان است که به صورت سه بعدی انجام می شود و در این روش پزشک میتواند از زوایای مختلف به بررسی بافت های پستان بپردازد.

ماموگرافی برای چه کسانی تجویز می شود؟

ماموگرافی برای همه بانوانی که دچار مشکل  و بیماری های مربوط به پستان باشند تجویز نمی شود بلکه فقط گروهی از بانوان که بیماری های حاد داشته باشند و در وضعیت بدی قرار گرفته باشند، نیاز به انجام این روش عکسبرداری دارند که البته آن هم با تجویز پزشک انجام می شود.

به عنوان مثال: کسانی که مشکوک به بیماری سرطان پستان، سرطان غدد لنفاوی و … هستند باید ماموگرافی انجام دهند.

از طرف دیگر کسانی که هیچ مشکلی در پستان ندارند و به هیچ بیماری درگیر نیستند اما بستگان نزدیک آنها مانند: مادر، خاله و یا مادربزرگ دچار این بیماری ها شده اند باید در مدت زمان مشخص ماموگرافی را انجام دهند تا از بروز سرطان در آنها پیشگیری به عمل آید زیرا این افراد بیشتر در معرض ابتلا به سرطان خواهند بود.

ماموگرافی با بیمه چه شرایطی دارد؟

برای انجام ماموگرافی با بیمه لازم است تا بیمار در ابتدا به مارکز درمانی مشخصی مراجعه کند که طرف قرارداد با بیمه درمانی هستند و تحت پوشش بیمه به بیماران خدمات درمانی ارائه می دهند.

در این خصوص باید به نوع بیمه هم توجه داشت زیرا همه مراکز درمانی و بیمارستان ها تمامی انواع بیمه ها را پوشش نمی دهند بلکه فقط با بخشی از آنها قرارداد همکاری دارند.

از این جهت باید در زمان مراجعه به بیمارستان برای ماموگرافی توجه داشت که بیمه مورد نظر در بیمارستان و مرکز درمانی انتخاب شده قابل استفاده است و یا خیر.

البته این موضوع فقط در رابطه با بیمه های تکمیلی صدق می کند زیرا بیمه های عادی فاقد محدودیت در مراکز درمانی هستند.

در نهایت اگر بیمه با بیمارستان قرارداد داشته باشد، می توان از آن در جهت کاهش هزینه های ماموگرافی استفاده کرد.

ماموگرافی با بیمه چه قدر از هزینه درمان را کاهش می دهد؟

مسلما کسانی که می خواهند برای انجام ماموگرافی از بیمه استفاده کنند، با این پرسش مواجه هستند که چه قدر از هزینه های درمانی آنها به واسطه بیمه کاسته می شود؛ در این خصوص باید گفت که استفاده از بیمه بر اساس نوع آن در هزینه ها و کاهش انها موثر است.

به عنوان مثال: یک بیمه ممکن است که تمامی هزینه های ماموگرافی را به شما بپردازد و یک بیمه دیگر فقط یک سوم هزینه را کاهش دهد.

پس با این وجود برای کسب اطلاع از این موضوع باید توجه کنید که کدام یک از انواع بیمه ها را در اختیار دارد و می توانید به این منظور از شرکت بیمه خود راهنمایی بگیرید.

ماموگرافی با بیمه را کجا باید انجام داد؟

برای انجام ماموگرافی با بیمه می توانید به بیمارستان تخصصی پارسا در ولیعصر تهران مراجعه کنید؛ بیمارستان پارسا از جمله مراکز درمانی شبانه روزی و بسیار مناسب تهران است که خدمات خود را به صورت تخصصی انجام می دهد و از طرف دیگر با مجموعه ای از شرکت های بیمه معروف ایران همکاری می کند که در این شرایط می توانید با هر نوع بیمه ای از این مرکز درمانی خدمات پزشکی دریافت کنید و هزینه های خود را کاهش دهید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر نیز میتوانید از طریق وب سایت لیست شرکت های بیمه تحت پوشش این بیمارستان را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

ماموگرافی با بیمه را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دادیم تا کسانی که در این زمینه به مشورت نیاز داشتند، پاسخ خود را دریافت کنند؛ این موضوع را نیز باید اعلام کنیم که در بیمارستان پارسا تمامی انواع روش های ماموگرافی را میتوان با بیمه انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا