ماموگرافی

ماموگرافی کجا خوبه

ماموگرافی چیست و به چه منظور مورد استفاده قرار می گیرد؟ ماموگرافی کجا خوبه؟ چرا ماموگرافی از اهمیت زیادی برای ترمیم دندان برخوردار است؟ اگر این پرسش ها از پرسش های شما به حساب می آیند، برای دریافت پاسخ آنها با ما همراه بمانید.

پزشکان برای اینکه بتوانند بیماری های مختلف موجود در بدن انسان را تشخیص دهند از روش های مختلفی کمک دریافت می کنند تا امکان تشخیص بیماری و یا بررسی وضعیت افراد وجود داشته باشد.

پیشرفت های تکنولوژی نیز در این زمینه بسیار موثر بوده است و با روی کار آمدن روش های جدید تشخیصی امروزه به میزان بیشتری می توان وضعیت بیماری های مختلف را تحت بررسی قرار داد.

یکی از روش های جدیدی که امروزه به منظور تشخیص وضعیت بیماری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، ماموگرافی است که شاید تا کنون آن را انجام داده باشید و یا اطلاعاتی جزئی در رابطه با آن در اختیار داشته باشید.

ماموگرافی چیست و به چه منظوری مورد استفاده قرار می گیرد؟

ماموگرافی در واقع یکی از روش های جدید عکسبرداری از بافت های داخلی بدن انسان است که شباهت زیادی به سونوگرافی دارد اما از آن فقط برای تشخیص بیماری های مختلف مربوط به پستان و غدد لنفاوی استفاده می شود.

ماموگرافی در حقیقت به پزشکان کمک می کند که تصاویری از بافت های داخلی پستان به دست اورند و امکان بررسی آنها را داشته باشند تا دریابند که مشکل و یا بیماری خاصی این بخش های بدن را تهدید می کند و یا خیر.

بیماری هایی که به واسطه ماموگرافی تشخیص داده می شوند از اهمیت زیادی برخوردار هستند و به همین دلیل لازم است تا عزیزانی که پزشک استفاده از این روش را به انها تجویز کرده است، برای انجام این عکسبرداری به مراکز درمانی مناسب مراجعه کنند و در بهترین مراکز ماموگرافی را انجام دهند.

 

ماموگرافی کجا خوبه

 

ماموگرافی کجا خوبه

شاید با این وجود از خود بپرسید که ماموگرافی کجا خوبه؟ در این خصوص باید به شما عزیزان اعلام کنیم که ماموگرافی در مراکز درمانی خصوصی از شرایط بهتری نسبت به مراکز دولتی برخوردار است زیرا معمولا بیمارستان های خصوصی از تجهیزات جدیدتر و به روز تری برخوردار هستند و کیفیت ارائه خدمات درمانی آنها بالاتر است.

به عنوان مثال: بیمارستان تخصصی پارسا یکی از بهترین مراکز درمانی در ولیعصر تهران است که میتوانید ماموگرافی را در آن انجام دهید و نتیجه دقیقی از عکسبرداری پستان به دست آورید تا پزشک بر اساس آن بهترین روند درمانی را برای شما تجویز کند.

مزایای انجام دادن ماموگرافی در بهترین مراکز درمانی چیست؟

اگر برای انجام دادن عکسبرداری ماموگرافی به بهترین مراکز درمانی نظیر: بیمارستان پارسا مراجعه کنید از مزیت های زیر بهره مند خواهید شد:

  • بهره مند شدن از تجهیزات پیشرفته و به روز عکسبرداری
  • امکان انجام دادن ماموگرافی با هر یک از روش های مختلف آن
  • دریافت نتیجه دقیق، مناسب و مشخص از عکسبرداری
  • امکان آغاز دوره درمان در شرایط ایده آل بر اساس عکسبرداری انجام شده
  • امکان استفاده از انواع مختلف بیمه های درمانی و تکمیلی
  • انجام روند عکسبرداری در محیطی بهداشتی، تمیز و آرام
  • امکان بهره بردن از خدمات آنلاین و اینترنتی
  • توانایی انجام ماموگرافی در ایام تعطیل و هر ساعت از شبانه روز
  • بررسی وضعیت بیماری ها زیر نظر پزشکان متخصص
  • و…

هزینه ماموگرافی در مراکز درمانی تخصصی

چنانچه بخواهید ماموگرافی را در مراکز درمانی تخصصی مانند: بیمارستان پارسا انجام دهید و نگران هزینه آن هستید، باید مسائل موثر در هزینه این روش را مد نظر قرار دهید تا امکان محاسبه هزینه و قیمت وجود داشته باشد؛ در غیر این صورت امکان تعیین هزینه را نخواهید داشت.

برای اینکه به شما در این زمینه کمک کرده باشیم عوامل تاثیر گذار در هزینه ماموگرافی در مرکز درمانی تخصصی را با هم بر می شماریم که این عوامل از قبیل زیر هستند:

روش ماموگرافی تجویز شده برای بیمار

ماموگرافی با 3 روش مختلف انجام می شود که این روش ها هر کدام هزینه مورد نیاز برای خود را نیاز دارند و بر اساس نوع روشی که پزشک به شما تجویز کرده باشد هزینه آن میتواند کم و یا زیاد شود زیرا برخی از روش های ماموگرافی پیشرفته تر هستند و تجهیزات جدیدتری در آنها به کار می رود و برخی دیگر از تجهیزات قدیمی تر استفاده می کنند.

بیمه تکمیلی و تامین اجتماعی

برای ماموگرافی میتوان از بیمه تکمیلی و تامین اجتماعی استفاده کرد و کسانی که تحت پوشش این نوع بیمه های درمانی باشند در صورتی که به مراکز درمانی مناسب مراجعه کنند قادر به کاهش هزینه های خود هستند.

تعداد دفعات نیاز به انجام ماموگرافی

بر اساس نوع بیماری و مشکلی برای که افراد به وجود می آید، تعداد دفعات نیاز به ماموگرافی ممکن است که متفاوت باشد. به عنوان مثال: ممکن است که بر اساس بروز خطا در تشخیص ماموگرافی پزشک انجام مجدد آن را تجویز کند که این مساله باعث می شود تا تعداد دفعات نیاز به ماموگرافی متفاوت باشد و بر اساس آن هزینه بیماران نیز یکسان نباشد.

مرکز درمانی انتخاب شده

ماموگرافی در مراکز درمانی خصوصی مانند: بیمارستان تخصصی پارسا در مقایسه با بیمارستان های دولتی با صرف هزینه بیشتری انجام می شود زیرا تعرفه های درمان و خدمات درمانی در مراکز خصوصی به صورت آزاد و در مراکز دولتی به صورت دولتی محاسبه می شود.

تمامی این موارد را باید در بررسی هزینه ماموگرافی مد نظر داشته باشید و آنها را بررسی کنید تا بتوانید هزینه دقیق ماموگرافی را به دست آورید.

کلام پایانی در مورد ماموگرافی کجا خوبه؟

با توجه به مسائل مطرح شده در رابطه با اینکه ماموگرافی کجا خوبه، اکنون دریافتید که ماموگرافی و مرکز درمانی انتخاب شده برای انجام آن از اهمیت زیادی برخوردار است که نباید از اهمیت آن غافل شوید.

با این وجود اگر نگران سلامتی خود و یا عزیزانتان هستید و میخواهید به درمان و بهبودی خود و یا انها کمک کنید، از این موضوع غافل نشوید و زیر نظر مراکز درمانی معتبر و تخصصی همچون بیمارستان تخصصی پارسا این امور را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا