تصویربرداری

هزینه سونوگرافی در سال 1402

هزینه و قیمت سونوگرافی در سال 1402 چقدر است؟

هزینه سونوگرافی در سال 140۲ در بیمارستان پارسا چه قدر است؟ هزینه سونوگرافی در سال 140۲ بر چه اساسی تعیین می شود؟ در صورتی که میخواهید از این مسائل مطلع شوید، با ما در بیمارستان تخصصی پارسا همراه بمانید.

سونوگرافی از پرکاربرد ترین روش هایی است که برای درمان بیماری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و در صورتی که پزشکان از این روش عکسبرداری کمک دریافت نکنند تشخیص بسیاری از بیماریهای انسان برایشان سخت و یا حتی غیر ممکن می شود.

سونوگرافی یک روش عکسبرداری است که بافت ها و اعضای داخلی بدن را بر روی مانیتور نشان میدهد و در این روش از اشعه ایکس برای دسترسی به تصاویر استفاده می شود.

هزینه سونوگرافی در سال 1402 در مراکز درمانی مختلف و برای تشخیص بیماری های متفاوت یکسان نیست. از این جهت در وب سایت بیمارستان پارسا قصد بررسی آن را خواهیم داشت.

هزینه سونوگرافی در سال 1402 

هزینه هر یک از روش های درمانی مختلف در سال های متفاوت با هم یکسان نیست و قیمت ها هر ساله تغییر می کنند. سونوگرافی نیز از جمله روش های درمانی این چنینی به حساب می آید که هزینه آن در سال 1402 با سال های دیگر متفاوت است.

برای اینکه بتوان هزینه سونوگرافی در سال 1402 را در بیمارستان تخصصی پارسا بررسی کرد، باید به مسائلی از قبیل زیر توجه داشت:

نوع سونوگرافی

سونوگرافی با روش های مختلفی انجام می شود که عبارتند از: سونوگرافی سیاه و سفید، رنگی و سه بعدی. هر یک از این روش ها شرایط مخصوص به خود را دارند و شرایط انها باعث می شود که هزینه انجام هر یک از آنها نیز متفاوت باشد.

به عنوان مثال: سونوگرافی سیاه و سفید که از قدیمی ترین روش ها محسوب می شود از کم هزینه ترین روش ها نیز به حساب می آید. اما از طرف دیگر سونوگرافی رنگی و سه بعدی که روش های جدیدتری هستند از هزینه بیشتری نیز برخوردار خواهند بود.

بخشی از بدن که باید سونوگرافی برای آن انجام شود

سونوگرافی برای بخش های مختلف بدن مانند: کلیه، مثانه، رحم و تخمدان بانوان، شکم، پستان و … انجام می شود که هر یک از این بخش ها در هزینه سونوگرافی موثر هستند.  به عنوان مثال: هزینه مربوط به سونوگرافی پستان در مقایسه با انواع دیگر سونوکرافی متفاوت است و از هزینه بیشتری برخوردار است.

دستمزد و تخصص پزشک

پزشکانی که امور مربوط به سونوگرافی را انجام می دهند  از دستمزد متفاوتی برخوردار هستند.

دستمزد پزشکانی که در زمینه سونوگرافی فعالیت دارند بر اساس تخصص و تجربه و مهارت محاسبه می شود و از آنجایی که پزشکان در مجموعه بیمارستان تخصصی پارسا متخصص انجام این امور هستند، ممکن است که هزینه انجام این عملیات به واسطه آنها کمی بالاتر باشد.

اما برای کسب اطلاعات دقیق تر در این زمینه می توانید از طریق تلفن های تماس با بیمارستان تماس بگیرید و پرسش های خود را با همکاران ما مطرح کنید.

بیمه خدمات درمانی

بیمه خدمات درمانی انواع مختلفی دارد و توسط شرکت های متفاوتی در اختیار هموطنان عزیز ما قرار گرفته است که هر یک از آنها از شرایط مخصوص به خود برخوردار هستند و سقف پرداخت هزینه درمانی توسط آنها یکسان نیست.

از این جهت کسانی که تحت پوشش بیمه باشند، بر اساس شرایطی که دارند و نوع شرکت بیمه ای که با آن طرف قرار داد هستند مبلغ متفاتی را برای هزینه سونوگرافی از بیمه دریافت می کنند.

اما لازم به ذکر است که بیمارستان تخصصی پارسا با شرکت های بیمه بسیار زیادی طرف قرار داد و هزینه سونوگرافی در این بیمارستان را میتوان از سوی تمامی انواع بیمه های رایج در کشور پرداخت کرد.

بیمارستان و مرکز درمانی مورد نظر

مراکز درمانی مختلف بر اساس شرایط و تجهیزاتی که دارند و علاوه بر آن بر اساس دولتی و یا خصوصی بودن هزینه متفاوتی را از بیماران دریافت می کنند. بیمارستان پارسا از جمله مراکز درمانی بسیار با سابقه و مناسب است که با وجود بهره بردن از تجهیزات پیشرفته با صرف هزینه مقرون به صرفه ای سونوگرافی را برای متقاضیان انجام می هد.

پس در خصوص هزینه سونوگرافی در سال 1402 باید به مرکز درمانی نیز توجه داشته باشید و خصوصی و یا دولتی بودن آن را بررسی کنید زیرا مراکز درمانی خصوصی هزینه بیشتری را دریافت می کنند.

 

هزینه سونوگرافی

 

آیا سونوگرافی از روش های درمانی پر هزینه است؟

با وجود اینکه سونوگرافی برای تشخیص بیماری های مختلف بدن انسان بسیار رایج است، اما استفاده از آن نیاز به صرف هزینه بسیار زیادی ندارد و با پرداخت هزینه بسیار مناسب میتوان از این روش استفاده کرد.

کسانی که تحت پوشش بیمه خصوصا بیمه تکمیلی باشند، هزینه بسیار جزئی در این زمینه باید بپردازند و کسانی که قصد داشته باشند به صورت آزاد و بدون استفاده از بیمه این روش را انجام دهند نیز معمولا به کمتر از 500 هزار تومان نیاز خواهند داشت که البته در سال های آینده میزان این هزینه ممکن است افزایش پیدا کند.

مزایای سونوگرافی در بیمارستان تخصصی پارسا چیست؟

چنانچه سونوگرافی را در بیمارستان تخصصی پارسا انجام دهید، از مزیت های زیر بهره مند خواهید شد:

  • پرداخت هزینه بسیار جزئی و منصفانه
  • امکان استفاده از انواع بیمه های خدمات درمانی
  • سهولت در رفت و آمد به بیمارستان
  • بهره بردن از تخصص و دانش بهترین پزشکان و تشخیص عالی آنها
  • امکان انجام دادن انواع روش های سونوگرافی با تجهیزات پیشرفته و به روز
  • امکان دریافت نوبت و یا جواب دهی به صورت اینترنتی و آنلاین
  • و….

کلام پایانی 

هزینه سونوگرافی در سال 1402 در بیمارستان پارسای تهران را بررسی کردیم. چنانچه فکر می کنید که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید، بخش های دیکر وب سایت را بررسی کنید و یا با شماره تماس های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

لازم به ذکر است که برای دریافت نوبت سونوگرافی در بیمارستان پارسا می توانید از طریق وب سایت و به صورت آنلاین نوبت دریافت کنید.

مساله دیگری که در خصوص هزینه سونوگرافی در سال 1402 باید به آن اشاره کنیم این است که معمولا پزشک تعیین کننده روش سونوگرافی مناسب برای شما و تشخیص بیماری شما است و متقاضیان عزیز مستلزم این هستند که سونوگرافی را مطابق با روش تعیین شده از سوی پزشک انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا