پزشکی

کلینیک زخم

آیا می دانید منظور از کلینیک زخم چیست؟ آیا تا کنون این عبارت را شنیده اید؟ اگر میخواهید با کلینیک زخم، ویژگی های آن، بیماری های مختلف قابل درمان در آن و سایر مشخصات مربوط به کلینیک زخم مطلع شوید، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا علاوه بر برسی این موارد، یکی از بهترین کلینیک های زخم تهران را نیز به شما معرفی کنیم.

انسان در معرض ابتلا به بیماری های بسیار گوناگونی قرار گرفته است به گونه ای که با پیشرفت های بسیار وسیع در علم، همچنان بیماری هایی را خواهید یافت که درمان علمی برای انها وجود ندارد و از بیماری های لا علاج محسوب می شوند.

برخی از انواع بیماری هایی که در انسان به وجود می ایند، باعث ایجاد زخم در بدن انسان می شون که این زخم ها شرایط پیچیده ای دارند و با برخی از انواع زخم های معمولی متفاوت هستند.

به عنوان مثال: زخم های ناشی از عفونت، سوختگی و یا بیماری دیابت از جمله این زخم ها محسوب می شوند که شرایط انها بسیار متفاوت تر از زخم های سطحی در بدن است و در صورتی که درمان نشوند، مشکلات بسیار ناگواری را به بار می اورند و سلامتی فرد را به شدت تهدید می کنند.

زخم مزمن چیست؟

همان طور که می دانید زمانی که زخمی در بدن ایجاد می شود، پس از مدت زمان مشخصی بهبود پیدا می کند و از بین می رود. در واقع این زخم ها توسط بدن ترمیم می شوند و خود به خود بهبود پیدا می کنند.

اما از طرف دیگر برخی از انواع زخم ها پس از مدت شش هفته نیز از بین نمی روند و درمان نخواهند شد که آنها را می توان به عنوان زخم مزمن معرفی کرد. چنین زخم هایی باید حتما در کلینیک زخم و تحت نظر کارشناسان و پزشکان متخصص در این زمینه بررسی و درمان گردند.

کلینیک زخم

منظور از کلینیک زخم چیست؟

کلینیک زخم در واقع به نوعی از کلینیک های درمانی گفته می شود که به منظور درمان زخم تاسیس می شود و به شکل کاملا اختصاصی به بررسی و درمان زخم هایی می پردازد که بر اثر مشکلات ذکر شده در فوق ایجاد می شوند.

در واقع پزشکانی که در کلینیک زخم فعالیت دارند، در خصوص زخم دانش و تحصیلات اختصاصی دارند و بهتر از سایر پزشکان می توانند این مشکلات را تشخیص دهند و برای درمان آنها راهکار در نظر بگیرند.

شایع ترین انواع زخم های مزمن

از مهم ترین و متداول ترین زخم هایی که به عنوان زخم مزمن شناخته می شوند و به درمان انها در کلینک زخم نیاز خواهد بود، باید به موارد زیر اشاره داشت:

 • زخم های ناشی از دیابت که در بسیاری از مواقع منجر به عفونت شدید و قطع عضو می شوند
 • زخم های ناشی از گرفتگی عروق و گردش خون بسیار ضعیف
 • زخم های ناشی از ضعف سیستم ایمنی بدن که در بیماری هایی همچون ایدز پدیدار می شوند
 • زخم هایی که مربوط به ایجاد عفونت در استخوان هستند و باعث سیاه شدن استخوان می شوند
 • زخم هایی که بر اثر سو تغذیه پدیدار می شوند
 • زخم هایی که مربوط به سیستم عصبی هستند
 • زخم های ایجاد شده به دلیل بی تحرکی بدن
 • زخم های نشات گرفته از مصرف بسیار زیاد مشروبات الکلی
 • زخم های ایجاد شده به دلیل مصرف بسیار زیاد سیگار

تمامی انواع زخم های ذکر شده از نوع مزمن هستند که درمان آنها معمولا بسیار زمان بر است و در بسیاری از مواقع نیز بهبودی و درمان کامل آنها امکان پذیر نخواهد بود.

بهترین کلینیک زخم در تهران

کلینیک های زخم در تهران را می توان در بیمارستان ها و مراکز درمانی مختلف پیدا کرد و در صورت تمایل به انها مراجعه نمود. اما یکی از معتبر ترین و بهترین بیمارستان های تهران که خدمات درمانی مربوط به زخم را ارائه می دهد و به عنوان بهترین کلینیک زخم در تهران شناخته می شود، بیمارستان تخصصی پارسا است.

در واقع این بیمارستان همان طور که در عنوان آن پیدا است، تمامی خدمات درمانی ارائه شده از قبیل: کلینیک زخم را به شکل کاملا تخصصی ارائه میدهد و با این وجود بهترین تشخیص را برای هر بیماری ارائه خواهد کرد.

هر چه قدر تشخیص پزشکان در خصوص یک بیماری دقیق تر و بهتر باشد، درمان آن نیز مطمئنا مناسب تر خواهد بود.

پزشکان بیمارستان تخصصی پارسا

اقای جمال نصیحتی از جمله پزشکانی هستند که به عنوان یک کارشناس در کلینیک زخم بیمارستان تخصصی پارسا فعالیت دارند و زمان بندی حضور ایشان در بیمارستان نیز در وبسایت درج گردیده است.

چنانچه میخواهید که در رابطه با ایشان اطلاعات خود را افزایش دهید، کافی است تا یک جست و جوی اینترنتی داشته باشید و گشتی در گوگل بزنید.

مراحل درمانی در کلینیک زخم بیمارستان تخصصی پارسا

کسانی که به بیمارستان پارسا و کلینیک زخم آن مراجعه می کنند برای شروع روند باید چند مرحله را طی کنند.

در واقع این افراد ابتدا توسط کارشناسان زخم بررسی می شوند تا پانسمان زخم و شست و شوی صحیح زخم برایشان انجام شود. سپس به این افراد آموزش داده می شود که چگونه تا تکمیل درمان از زخم خود مراقبت کنند.

چنانچه وضعیت شخصی وخیم باشد و با انجام راهکارهای درمان در خانه امکان درمان زخم را نداشته باشد، کارشناس زخم برای او مراجعه به متخصص های عفونی را تجویز می کند تا به این شکل عفونت ایجاد شده در زخم تحت درمان و کنترل قرار بگیرد و به او انتی بیوتیک های مورد نیاز تجویز شود.

لازم به ذکر است که در کلینیک زخم ممکن است که کارشناس بر اساس شرایط بیمار لازم بداند که او به متخصصان دیگر از قبیل زیر را نیز مراجعه کند:

 • جراح و متخصص عروق: در صورتی که سرعت گردش خون ضعیف باشد
 • متخصص غدد: در صورت بروز مشکل در سیستم عصبی
 • جراح ارتوپد: در صورت ایجاد عفونت در استخوان
 • جراح پلاستیک: در صورتی که علت زخم سوختگی باشد
 • متخصص تغذیه: در صورتی که زخم به دلیل سو تغذیه باشد

کلام پایانی

کلینیک زخم بیمارستان پارسا آماده ارائه خدمات درمانی در زمینه زخم و یا سایر بیماری ها به شما هموطنان عزیز است که با در دست داشتن انواع بیمه های خدمات درمانی میتوانید از خدمات این بیمارستان در تهران بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا