ناباروری

IVF با بیمه تامین اجتماعی

هزینه آی وی اف با بیمه تامین اجتماعی

آیا می دانید ivf چیست و چه کسانی به آن نیاز دارند؟ آیا می خواهید Ivf  با بیمه تامین اجتماعی انجام دهید؟ در صورتی که به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه نیازمند هستید، با ما تا انتهای این مطلب همراه بمانید.

نازایی و ناباروری مشکلی است که متاسفانه امروزه بسیاری از زوجین با آن مواجه هستند و از آن رنج می برند. کسانی که با این مشکل رو به رو باشند باید برای درمان و برطرف شدن نازایی اقدام کنند و تحت بررسی های پزشک قرار بگیرند تا علل نازایی مشخص شود و امکان درمان آن ایجاد گردد.

با این وجود در بسیاری از مواقع نازایی و ناباروری قابل درمان نیستند و کسانی که با آن رو به رو باشند، امکان درمان مشکل را نخواهند داشت؛ اما حتی در چنین زمانی نیز نباید امید خود را از دست بدهید زیرا در علم پزشکی روش های جدیدی ایجاد شده اند که حتی اگر ناباروری قابل درمان نباشد نیز شرایطی برای باروری ایجاد می گردد که از طریق آن زنان و مردان امکان بچه دار شدن را پیدا می کنند.

یکی از روش هایی که به این منظور استفاده می شود، ivf است و اخیرا متقاضیان زیادی پیدا کرده است که به همین دلیل Ivf  با بیمه تامین اجتماعی را مورد بررسی قرار می دهیم.

Ivf چیست و چه کسانی به آن نیاز دارند؟

Ivf روشی است که آن را تحت عنوان بارور ساختن تخمک در آزمایشگاه نیز می شناسند که در آن تخمک و اسپرم در آزمایشگاه های مخصوص برای انجام این کار تحت لقاح قرار می گیرند تا جنین تشکیل شود؛ پس از آن جنین را تا مدت مشخصی در آزمایشگاه نگهداری می کنند و سپس از طریق گردن رحم آن را به رحم زن انتقال می دهند تا مراحل بارداری طی شود و زایمان انجام شود.

اغلب مواقع کسانی به ivf برای بارداری نیاز دارند که از شرایط زیر برخوردار باشند:

 • زوجینی که با مشکل نازایی رو به رو هستند
 • بانوانی که دچار انسداد یا چسبندگی لگنی هستند
 • در مواقعی که علل مردانه باعث ایجاد نازایی شده است
 • در مواقعی که نازایی توجیه نشده وجود داشته باشد
 • افرادی که دچار اختلالات تخمک گذاری هستند
 • و….

 

IVF با بیمه تامین اجتماعی
IVF با بیمه تامین اجتماعی

IVF با بیمه تامین اجتماعی

با توجه به گسترش استفاده از روش آی وی اف در کشور، خوشبختانه بیمه تامین اجتماعی امکاناتی را فراهم کرده است تا کسانی که با مشکل نازایی و ناباروری رو به رو هستند، امکان بچه دار شدن را پیدا کنند.

با این وجود کسانی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی باشند، می توانند از آن در جهت دریافت خدمات ivf استفاده کنند و هزینه های درمانی خود را کاهش دهند. لازم به ذکر است که تنها مساله ای که برای انجام این کار نیاز است، در اختیار داشتن بیمه تامین اجتماعی است و به جز این مورد نیازی به انجام امور دیگر در این راستا وجود نخواهد داشت.

هزینه آی وی اف با بیمه تامین اجتماعی

هزینه آی وی اف با بیمه تامین اجتماعی بسیار مقرون به صرفه و مناسب است اما میزان کاهش هزینه های آن به مرکز درمانی که به آن مراجعه می کنید، بستگی دارد. زیرا مراکز درمانی به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم بندی می شوند که در مراکز درمانی دولتی قادر به کاهش 90 درصد از هزینه های ivf با این بیمه هستید و به این شکل تنها میزان بسیار اندکی از هزینه را باید خودتان پرداخت کنید.

اما اگر بخواهید که از بیمه تامین احتماعی در مراکز درمانی خصوصی استفاده کنید، باید مبلغ بیشتری در این زمینه از خودتان بپردازید؛ زیرا تعرفه های مراکز درمانی خصوصی بالاتر است و بیمه تامین احتماعی بخش کمتری از هزینه های ivf در انها را در اختیارتان می گذارد.

کمک هزینه ناباروری تامین اجتماعی چیست؟

شرکت بیمه تامین اجتماعی برای کمک بیشتر به زوجین نابارور این امکان را نیز فراهم کرده است تا این دسته از عزیزان از طریق بیمه بتوانند وام هایی با بازپرداخت 4 درصدی دریافت کنند و به صورت یک کمک هزینه از این مبلغ وام در روند درمانی استفاده نمایند.

با این وجود افرادی که به بودجه بیشتری نیاز داشته باشند، امکان استفاده از کمک هزینه ناباروری تامین اجتماعی را نیز خواهند داشت که در این خصوص باید از شرکت بیمه راهنمایی های بیشتری دریافت کنید.

مراکز ناباروری طرف قرارداد با تامین اجتماعی

در تهران مراکز ناباروری طرف قرارداد با تامین اجتماعی به وفور یافت می شوند اما اگر به دنبال بهترین مراکز در این زمینه هستید، بیمارستان تخصصی پارسا را به شما عزیزان معرفی می کنیم.

در بیمارستان پارسای تهران میتوانید با بهره بردن از بهترین تجهیزات و امکانات پزشکی  و در محیطی ایده آل به دریافت خدمات پزشکی در زمینه ivf بپردازید. بیمارستان پارسا با تمامی بیمه های درمانی طرف قرار داد است و علاوه بر بیمه تامین اجتماعی امکان استفاده از سایر بیمه های درمانی نیز در آن وجود خواهد داشت.

بیمارستان پارسا با سابقه فعالیت بسیار زیادی که دارد و هزینه های مقرون به صرفه ای که از بیماران دریافت می کند، از بهترین مراکز ناباروری طرف قرارداد با تامین اجتماعی محسوب می شود که توصیه می کنیم از خدمات آن استفاده کنید.

نکاتی در رابطه با IVF با بیمه تامین اجتماعی

در صورتی که قصد دارید آی وی اف انجام دهید باید به نکات زیر توجه کنید:

 • ابتدا باید پزشک معالج استفاده از این روش را به شما تجویز کند
 • Ivf زمانی باید انجام شود که سایر روش های درمانی موثر واقع نشود
 • برای Ivf با بیمه تامین اجتماعی باید از بهترین مراکز درمانی کمک بگیرید
 • از خدمات درمانی طرف قرار داد با بیمه تکمیلی در این زمینه استفاده کنید
 • و…

بخش پایانی

Ivf  با بیمه تامین اجتماعی شرایط بسیار مناسبی را خواهد داشت و هزینه های آن بسیار اندک است که با این وجود همه زوجین ناباروری که نیاز به استفاده از این روش درمانی دارند، امکان بچه دار شدن را پیدا می کنند.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیمارستان تخصصی پارسا و روش درمانی آی وی اف در آن از طریق تلفن های تماس درج شده در سایت با ما ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا