ناباروری

IVF با بیمه تکمیلی

Ivf چیست؟ چه کسانی به ivf نیاز دارند؟ آیا می توان Ivf با بیمه تکمیلی انجام داد؟ شرایط Ivf با بیمه تکمیلی چگونه است؟ اگر قصد دارید که در رابطه با این مسائل به کسب اطلاعات بیشتری بپردازید، با ما در انتهای این مطلب همراه بمانید.

همان طور که می دانید، نازایی و ناباروری از شایع ترین مشکلاتی است که امروزه مردم کشور ما با آن مواجه هستند و ابتلا به این بیماری ها بسیار زیاد تر از زمان های گذشته شده است.

در بسیاری از مواقع زوجینی که با این مساله رو به رو هستند، امکان درمان را پیدا می کنند و می توانند که در راستای برطرف شدن مشکلات نازایی اقدام کنند تا بیماری انها درمان شود. اما متاسفانه در بسیاری از مواقع نیز این مشکلات قابل درمان نیستند و امکان برطرف شدن آنها وجود نخواهد داشت.

با این وجود باز هم جای نگرانی و یا نا امیدی نیست، زیرا محققان در زمینه های پزشکی روشی جدید به نام آی وی اف را ایجاد کرده اند که از طریق آن حتی کسانی که قادر به درمان نازایی نیستند نیز میتوانند امکان بچه دار شدن را پیدا کنند.

IVF چیست؟

آی وی اف روشی است که از طریق آن لقاح تخمک و اسپرم انجام می شود  و این روش در مواقعی به کار برده می شود که سایر روش های درمان نازایی موثر و مسمر ثمر واقع نشده باشند.

در روش ivf پزشکان تخمک زن را در آزمایشگاه های مخصوص بارور می سازند و از روش لقاح ساده استفاده می کنند تا تخمک با اسپرم به دست آمده از مرد لقاح داده شود. پس از آن با شکل گرفتن جنین، آن را تا مدت مشخصی در آزمایشگاه نگهداری می کنند و سپس از طریق گردن رحم، جنین را به داخل رحم زن منتقل می نمایند.

ivf با بیمه تکمیلی
ivf با بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی چگونه است؟

با توجه به اینکه Ivf با بیمه تکمیلی امکان پذیر است، شاید با این پرسش مواجه شوید که این بیمه چگونه است؛ در این خصوص باید بگوییم که بیمه تکمیلی در کل به نوعی بیمه گفته می شود که بیشترین مبلغ درمان را به بیماران می پردازد و بهترین نوع بیمه درمانی محسوب می شود.

بیمه تکمیلی همان طور که از نام آن پیدا است یک نوع بیمه تکمیل کننده است و همه کسانی که تحت پوشش بیمه های مختلف کشور هستند، امکان فعال سازی این بیمه را برای خود خواهند داشت تا به این شکل مبلغ بیشتری از هزینه های درمانی خود را کاهش دهند.

IVF با بیمه تکمیلی

همان طور که در بخش فوق ذکر شد، Ivf با بیمه تکمیلی امکان پذیر است و کسانی به استفاده از این روش نیاز داشته باشند، در صورتی که تحت پوشش بیمه تکمیلی باشند امکان استفاده از آن را در راستای کاهش هزینه های درمانی خواهند داشت.

علاوه بر آن، چنانچه تحت پوشش این نوع بیمه قرار ندارید ولی از بیمه های رایج در کشور استفاده می کنید، قادر هستید تا بیمه تکمیلی را از طریق شرکت بیمه ای که تحت پوشش آن هستید، فعال سازی کنید تا بیمه تکمیلی برایتان فعال شود و بتوانید آی وی اف با استفاده از آن انجام دهید.

چگونه می توان IVF با بیمه تکمیلی انجام داد؟

برای اینکه بتوان از آی وی اف با بیمه تکمیلی استفاده کرد، باید ابتدا تحت پوشش آن قرار داشت. سپس باید به آن دسته از مراکز درمانی ناباروری که طرف قرارداد با بیمه تکمیلی مورد نظر هستند، مراجعه کنید تا امکان بهره بردن از خدمات درمانی در این جهت و تحت پوشش بیمه را داشته باشید.

لازم به توضیح است که اگر قصد داشته باشید تا از خدمات بیشتر بیمه تکمیلی در این زمینه استفاده کنید، باید مراحل ثبت نام و ثبت سفارش را در بیمه انجام دهید تا شرایط ویژه در این جهت برایتان فعال سازی شود.

به عنوان مثال: وام 4 درصدی مخصوص ناباروری را میتوانید در صورتی که از بیمه تکمیلی تامین اجتماعی استفاده می کنید، دریافت نمایید.

هزینه آی وی اف با بیمه تکمیلی

هزینه آی وی اف با بیمه تکمیلی برای شما عزیزان به میزان بسیار قابل توجهی کاسته می شود و کمک بسیار زیادی در این زمینه به شما هموطنان عزیز می گردد. همان طور که پیش تر اشاره شد، بیمه تکمیلی بیشترین میزان کاهش هزینه درمان را خواهد داشت و بهره بردن از آن بسیار مقرون به صرفه است.

بیمه تکمیلی از سقف پرداخت هزینه های درمانی مشخصی برخوردار است و به میزان آن هزینه های درمانی را در اختیار بیمار قرار می دهد. لازم به ذکر است که سقف پرداخت هزینه برای هر نوع بیمه تکمیلی متفاوت است. به همین دلیل میزان کاهش هزینه های درمان برای هر کسی متفاوت خواهد بود. از طرف دیگر مسائلی نیز وجود دارند که میتوانند بر روی هزینه Ivf با بیمه تکمیلی تاثیر بگذارند.

به عنوان مثال: مرکز درمانی و دولتی یا خصوصی بودن آن از جمله مسائلی است که در این رابطه بسیار موثر است. زیرا خدمات درمانی در مراکز دولتی با استفاده از بیمه تکمیلی بسیار کم هزینه است اما از آنجایی که مراکز خصوصی از تعرفه های آزاد برخوردار هستند، Ivf با بیمه تکمیلی در آنها هزینه بر تر خواهد بود.

بیمه تکمیلی یا بیمه رایگان ناباروری

در بسیاری از مواقع از بیمه تکمیلی به عنوان بیمه رایگان ناباروری یاد می کنند زیرا کسانی که از آن استفاده نمایند، تمامی هزینه های درمانی را به واسطه بیمه می پردازند و فقط ممکن است که در حدود 5 الی 10 درصد از هزینه های درمانی را خودشان تقبل کنند؛ که این مقدار در مقابل هزینه کلی آی وی اف بسیار ناچیز است.

از این جهت بیمه تکمیلی به بیمه رایگان ناباروری نیز شهرت پیدا کرده است. پس اگر با این عبارت مواجه شدید، جای هیچ تعجبی وجود نخواهد داشت.

مراکز طرف قرارداد برای IVF با بیمه تکمیلی

مراکز طرف قرارداد برای ivf با بیمه تکمیلی در تهران و ایران بسیار زیاد و بیشمار هستند. اما اگر قصد مراجعه به بهترین مراکز طرف قرارداد را دارید، مجموعه درمانی بیمارستان پارسا میتواند یک انتخاب مناسب برای شما عزیزان باشد. زیرا بیمارستان پارسا خدمات درمانی در زمینه آی وی اف را به بهترین شکل ممکن و با استفاده از به روز ترین تجهیزات پزشکی انجام می دهد.

علاوه بر آن پزشکانی که در این مجموعه فعالیت دارند، تماما متخصص هستند و از بهترین پزشکان کشور به حساب می آیند.

کلام پایانی

Ivf با بیمه تکمیلی شرایط بسیار خوبی برای شما همطونان عزیز ایرانی به وجود می آورد و از این جهت توصیه می کنیم که حتی اگر تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار ندارید، مراحل ثبت نام آن را انجام دهید تا بتوانید از خدمات درمانی مناسب در این راستا برخوردار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا